Raymond E.Feist: Let Nočních dravců

26. březen 2008 | 16.13 |
let_nocnich_draPrvní díl trilogie Válka Temných

Napínavý dobrodružný příběh se odehrává v zemi Midkemie, konkrétně v císařství zvaném Velká Kesh.
Začíná když se Caleb, muž z rodu mágů, ujme synů své dlouholeté lásky Marie a vezme je s sebou do své domoviny-na Čarodějův ostrov, aby se tu naučili boji, rychlosti a zručnosti. Calebovi rodiče i bratr jsou mágové, jen on nemá kouzelnické schopnosti, ale zato je odvážný a silný. Na ostrově se doslechne o tom, že v hlavním městě Keshi dochází ke krvavým sporům ohledně nástupnictví na trůn (současný císař má již 100 let a očekává se jeho brzká smrt) a navíc se někde ve městě ukrývá temný mág Leso Varen, který má zvláštní schopnost přežívat svou vlastní smrt-když jej někdo zabije, najde si nové tělo a žije v něm dál. Po jeho boku stojí nájemní vrazi, kteří si říkají Noční dravci.
Caleb, jeho rodina a přátelé, včetně dvou mladých šlechticů Speara Sokola a Kašpara, kteří už kdysi Varena přemohli, plánují jak mága a Noční dravce zneškodnit a také jak zabránit dalším vraždám na císařském dvoře. Po čase Kašparovi logickou dedukcí dojde v kom se Varen momentálně skrývá a při keshanských oslavách slunovratu dochází k rozhodujícímu boji...
Ve Feistově příběhu najdeme vše, co by mělo správné fantasy obsahovat-magická kouzla, tajemné postavy, boje, dobrodružství i odkazy na pohanské bohy.

O autorovi: Raymond Elias Feist se narodil roku 1945 v Los Angeles jako R.E.Gonzalez (příjmení Feist získal po svém adoptivním otci). Vystudoval Kalifornskou univerzitu v San Diegu, obor komunikace. Má 2 děti a zajímá se o sběratelství všeho možného-vinných lahví, starých filmů nebo historie amerického profesiálního fotbalu.
Patří k mistrům svého oboru, většina jeho knih se stala bestsellery a byly námětem i pro počítačové hry. Většinou píše série, několik příběhů, které na sebe navazují, např.Hadí ságu, Trhlinové války, trilogii o Impériu, příběhy z Krondoru a další.

Více na:
http://www.crydee.com/
http://www.raymondfeistbooks.com/

Zpět na hlavní stranu blogu

Komentáře