Elfové

29. březen 2008 | 15.07 |
Původ: Elf je mytologická bytost patrně pocházející ze starogermánských pověstí. Název Elf pochází ze staré norštiny-Álf. Slavní jazykovědci Grimm a Saussure došli k tomu, že název pochází z latinského albus (bílý).

Rozdělení: V severské mytologii se rozdělovali elfové na světlé (vysocí, s dlouhýma špičatýma ušima, žijící v lesích) a černé (malí, žijící pod zemí, podobní skřítkům), ale řadily se sem i víly. Dnes se o elfech dočeteme zejména ve fantasy a to od Tolkiena a Sapkowského. Tolkien rozděloval elfy na Vznešené, temné, zelené a šedé.

Vzhled: Existují sice i elfové podobní skřítkům, ale lesní-nejznámější-jsou velmi vysocí, mají dlouhé různě barevné vlasy, většinou však stříbřitě bílé, jsou transparentní, mají dlouhé špičaté uši a zářící oči bez panenek.

Způsob života: Elfové jsou úzce spojeni s přírodou. Žijí v domech, které si stavějí v lesích a to i přímo na stromech. Dokáží komunikovat se zvířaty, ovládají magii a přírodní živly, umí se vžít do rostlin. Tolkienovi elfové jsou nesmrtelní, ale minimálně se dožívají několik sta let. K obraně a lovu používají hlavně luk, ale i krásné meče, které vytvářejí elfští kováři. Zabývají se i řezbářstvím. Neradi válčí a jsou mírumilovní, ale když se musí bránit nebo zapojit do války, jsou silnými a nebezpečnými protivníky.

Rodinný život: Elfové mívají jen málo dětí a jejich plození dávají přednost v dobách míru, což je logické. Žení se nebo vdávají v 50.-100.roce života. Manželé nemusí vždy bydlet pospolu, často bydlí každý zvlášť ve svém domečku a navštěvují se.

Jazyk: Elfština je podobná keltštině. Elfský slovník si můžete i stáhnout-zde: http://www.stahuj.centrum.cz/?g[s]=elfsk%FD+slovn%EDk

Moje :-P (Night-temný Elf z WoWu)
sat.jpg

v prirode.jpg


vlci.jpg

srnky.jpg

Zpět na hlavní stranu blogu

Komentáře

RE: Elfové upir* 29. 03. 2008 - 15:19