Vypsaná FiXa

12. duben 2008 | 22.16 |
VF vznikla v Pardubicích kolem roku 1994. Zakládajícími členy byli zpěvák Márdi, který začínal v kapele K.R.K. a bubeník Pítrs. V létě 94 se seznámili s Mejlou, bývalým hokejistou HC Pardubice, ten se stal jejich kytaristou. Nakonec přibrali ještě Dejmala na basu, ale ten v roce 2001 odešel a nahradil ho basák Mejn.
Jejich inspirací byly kytarové kapely jako Pixies, Primal Scream, The Cure nebo Prouza.
Zkušebnu měli na VŠ kolejích a jejich první koncert proběhl v kultovním pardubickém rock klubu Žlutej pes. Vznikla také první nahrávka No Burp! kterou vydali na 40 kazetách a odráží energii a atmosféru tehdejšího období. Následovaly další 4 neoficiální nahrávky teprve roku 2001 jim BMG-Ariola vydalo první ofic album Brutální všechno. VF se začala dostávat do podvědomí širšího publika a prorazila, dnes jsou na špičce české rockové scény.
Více na: www.vypsanafixa.cz
fixa036.jpg
fixa039.jpg

vypsanafixa4mt2

Moje mini noticky k dosud vydaným ofic albům od VF
BRUTÁLNÍ VŠECHNO: Dalo by se říci nejpunkovější, rychlé a řízné, v některých písníčkách mi přijde i trochu do skáčka.
Palba alba: Stereoid, Nina, Burlaki, 1982

BESTIÁLNĚ ŠŤASTNÍ: Album, které mě jako jediné moc nezaujalo a nenaěla jsem k němu takový vztah jako k ostatním (ale možná je to i tím, že jsem ho už dlooouho neslyšela, zkusím si ho pustit znovu). Ale i na něm jsou fajn hity, např.Domácí motokrosař, jedna z mých nej písní od VF vůbec.
Palba alba: Štěstí Jimi Dixona, Odvážný mladý muž, Drogový večírek, Domácí motokrosař

KRÁSA NESMÍRNÁ: Naopak moje nej album. Hudebně i textově dokonale propracované, mohla bych ho poslouchat pořád. Opravdu krása nesmírná.
Palba alba: Komik lobotomik, Mažoretka, Krabice, Samurajské meče, Meloun

FENOMÉN: Zatím ho nemám tak naposlouchané, ale zklamaná nejsem, jen mi přijde, že některé písničky jsou si až moc podobné-myslím po hudební stránce, textově opět dokonalost. Toto album produkoval hudební mág Dušan Neuwerth, který spolupracuje např.s Tata Bojs, Kryštofem a dalšími kapelami.
Palba alba: Ruzyně, Trampolína, Papírová hyena, Antidepresivní rybička

Zpět na hlavní stranu blogu

Komentáře

RE: Vypsaná FiXa maja3 07. 03. 2009 - 20:35