Nechápu... :-/

21. duben 2008 | 17.39 |
Minule jsem psala o tom jak brutálně se někteří jedinci dokážou chovat ke zvířatům. Bohužel, zvířata nejsou jedinými oběťmi narušených lidí. Stále se objevují nové případy, kdy rodiče týrají své děti anebo je dokonce zabíjejí. Nejnovější případ je ze Zlínska, kde v řece našli novorozeného chlapečka. Pravděpodobně plul po proudu už delší dobu. A zjistili, že byl úplně zdravý a donošený. Jen ho "prostě" někdo hodil do řeky a utopil jak kotě. Stejně příšerné je házet miminka do popelnic. Poslední takový případ, malý Vendelín Čtvrtek, to naštěstí přežil a vše dopadlo dobře. Ale kdyby ho nenašli? Tak by umřel a jeho tělíčko uhnilo v popelnici jak smetí.
Některé ženy odkládají děti tam, kde se dají najít a nezabíjí je. Např.u nás na Vsetíně (v baráku kde bydlí mí prarodiče a dřív i já takže to tam dobře znám) někdo nedávno odložil malou holčičku na schody. Naštěstí je zdravá a snad brzy najde rodinu. I tak ale není moc ideální odkládat děti někam na schody. Na co máme baby-boxy? Na co máme adopce? Pokud nějaká žena nechce nebo nestihla jít na potrat tak přece může miminko donosit a pak ho adoptovat rodičům pro které je takové dítě vysněné a milovali by ho. Ne, některé "matky" ho radši utopí nebo zabijou.
Už odpradávna existovaly ženy, které nechtěné těhotenství řešily po svém-skákaly ze schodů, píchaly se jehlicemi nebo pily všelijaké "lektvary", aby si přivodily potrat. Dokonce existovalo i něco jako baby-boxy, nechtěné děti se často dávaly do košíků před vchod do kláštera a pak se o ně postaraly jeptišky. Ale tehdy byla jiná doba. Potraty a antikoncepce byly nelegální a mnoho žen si nemohlo dítě nechat třeba proto, že bylo nemanželské a ony by měly ostudu do konce života a všichni by je odsuzovali-dnes jsou poměry volnější a máme všechny ty možnosti, které dřív nebyly.
Tak proč stále mezi námi žijí ženy, které jsou schopné ublížit nebo zabít nevinného človíčka, který jim 9 měsíců rostl v bříšku a byli jedno tělo? Psychická nemoc? Snížené (nebo žádné) emoce? Malá inteligence? Panika, která zaslepuje rozumné uvažování? Ano, to je vše možné, ale nic z toho není omluva.
Jak už jsem psala minule, točí mě, jak ze sebe děláme pány tvorstva a přitom ubližujeme bezbranným-dětem a zvířatům-jako největší barbaři...

Zpět na hlavní stranu blogu

Komentáře

RE: Nechápu... :-/ mywaggo 21. 04. 2008 - 20:03
RE: Nechápu... :-/ blackbeautiful 21. 04. 2008 - 22:38