Indigové děti

1. duben 2010 | 18.00 |

Za indigové děti bývají označovány děti, které se údajně narodily proto, aby udělaly svět lepším, mají jisté paranormální schopnosti a specifické chování a charakter, kterými se odlišují od ostatních dětí. Indigo je barva aury, která tyto děti provází.
Poprvé se tento termín objevil mezi stoupenci hnutí New Age a na konci 90.let přišli s první teorií o indigových dětech manželé Lee Carroll a Jane Tober ve své knize Indigové děti: Nové děti právě přišly. Jejich aurou se zabývá Nancy Ann Tape, která považuje indigovou, tedy temně modrou barvu za nejnověji se vyskytující v lidské auře – velmi sporadicky u lidí narozených v průběhu prvních dvou třetin 20. století, hojněji koncem 70. let, masově v posledních 15–20 letech. Podle jiných autorů se "indigoví lidé" vyskytovali již mnohem dříve, ve vlnách pak vždy v přelomových etapách lidských dějin. 
Indigové děti mají údajně již od narození vysokou úroveň vědomí. Mají silně vyvinuté emoce, jsou těžko vychovatelné, věří ve svá pravidla a silně reagují např.na problémy v rodině. Přesto by jim rodiče měli věnovat hodně lásky, porozumění, ale i pevné hranice, protože jsou v okolním světě často zmatené. Je to však složitější, protože indigové děti nerady uznávají autority. Někdy se mohou zdát až chladné a bezcitné, ale to je dáno jejich hlubokým vnitřním světem. Často bývají různě talentově nadané a nesnáší systém ve kterém nemohou uplatnit kreativní myšlení. 
Mají vyhraněný smysl pro spravedlnost, nesnášejí lež a jsou velmi zvídavé, ale své názory si vytvářejí samy. Mají silnou intuici, jsou netrpělivé, často si vytvářejí vlastní imaginární přátele nebo komunikují se zvířaty a přírodou. Proto je pro ně důležitá harmonie světa, vztahů a nemateriálnost. Mohou mít však problémy ve škole, jak omezujícím systémem výuky tak kvůli složitějšímu hledání spřízněné duše. Pokud jsou nešťastné a nespokojené, může se to u nich projevit i nemocemi a sebepoškozováním.
Proti teorii o indigových dětech samozřejmě existují i skeptické názory, někteří vědci a psychologové ji považují za pavědu a nebezpečný esoterický výmysl. Často se tvrdí, že za indigové děti je považováno mnoho dětí, které jsou ve skutečnosti "prostě" problémové nebo dokonce trpí autismem nebo jeho lehčí formou (např.Aspergerův syndrom)či hyperaktivitou. Podle některých kritiků je možné jev indigových dětí připisovat novým sociálním trendům a není třeba je prohlašovat za novou rasu či formu uvědomění.
A co vy? Věříte, že mezi námi opravdu žijí děti, které mají změnit svět a mají takřka nadpřirozené schopnosti? Nebo souhlasíte spíše s názorem skeptiků?
Mnohem více o charakteristice indigových dětí, rady, jak je vychovávat či k nim přistupovat např.zde:

www.duhovacesta.cz/indigo
http://darkhopee.blog.cz/rubrika/indigove-deti
http://www.tetakaterina.cz/154-co-to-je-/422-indigove-deti.html
http://cs.wikipedia.org/wiki/Indigové_děti

Zpět na hlavní stranu blogu

Komentáře

RE: Indigové děti nena 01. 04. 2010 - 20:41
RE: Indigové děti spytihnev-vlidny 02. 04. 2010 - 14:40
RE: Indigové děti koktejlka 02. 04. 2010 - 15:25
RE: Indigové děti toruviel 02. 04. 2010 - 16:00
RE: Indigové děti constricted 02. 04. 2010 - 21:29
RE: Indigové děti almagest 04. 04. 2010 - 16:08