Pár stručných postřehů k současnému dění

4. únor 2011 | 12.22 |

Egypt: Nepokoje v Egyptě teď hýbou všemi médii na světě. Lidé se po vzoru nedávných demonstrací v Tunisku vzbouřili proti autokratickému prezidentu Mubarakovi, který v zemi vládne už 30 let. V posledních pár dnech ale přituhuje, protože do ulic vycházejí i jeho přívrženci a znepřátelené tábory si už vyžádaly spoustu zraněných a několik mrtvých. Nelze tedy očekávat žádnou sametovou revoluci jako u nás v roce 89. Navíc cesta k demokracii bude složitá a největším rizikem je, aby se k moci nedostali islámští fundamentalisté jako např.v Íránu (v 70.letech zde byla svržena vláda šáha, jenže po něm se k moci dostali náboženští extremisté-šáh sice taky nebyl vzorným příkladem demokracie, ale po něm se v mešitách objevili fanatici a na ulicích mravnostní police-krásně o tomto vývoji vypráví film Persepolis, viz marieke.pise.cz/127954-persepolis.html, momentálně je v čele Íránu šílenec Ahmadínedžád, který Západu vyhrožuje i jadernými zbraněni).
Egypt je momentálně pro-západní země a oblíbená destinace turistů z celého světa. Pokud se však k moci dostanou islámští fanatici (např.egyptské Muslimské bratrstvo) bude to horší a nebezpečnější než Mubarakův režim, Egypt bude v chaosu i po převratu a navíc se může stát nepřítelem Západu. Přitom příjmy z turistického ruchu jsou pro ně velmi důležité, ale kdo by tam pak jezdil? Už teď dokonce rozzuření demonstranti ničí vlastní, tisíce let staré památky v muzeích :-(

Výpovědi lékařů: Ze začátku jsem s nimi sympatizovala, přece jen by lékaři měli dostávat za svou zodpovědnou práci více. Kdejaká svině v politice, která nikdy nikomu nepomohla, má mnohem větší plat. Ale teď mi jejich požadavky přijdou přemrštěné. Ministerstvo zdravotnictví lékařům slíbilo 2 miliardy, ale ti nesouhlasí s tím, že by tyto peníze byly rozděleny i dalším pracovníkům ve zdravotnictví, např.sestrám. Jakože WTF? Sestry snad nemají náročnou a zodpovědnou práci? Také si rozhodně zaslouží více, teď je jejich plat výsměch a už se děje to, co se teď může stát pokud odejdou lékaři-nedostatek sester, popř.že nemocnice přijímají sestřičky z ciziny. Nicméně vláda s tímto (jak bych to řekla-sobectvím?) také nesouhlasí, takže diskuze ještě budou dlouhé.
Dále mě šokovalo, že doktoři požadují, aby se v případě domluvy s vládou mohli vrátit na místa, kde už dali výpověď. To mi taky přijde hloupé, doktor-nedoktor, v jiném zaměstnání by se vám s takovým požadavkem vysmáli.
Do toho se objevilo šokující video, kde hovoří ředitel největší a nejlepší české nemocnice Motol, Miloslav Ludvík, ke svým podřízeným a otevřeně hovoří o systému zakázek bez soutěže (resp.že už je předem domluveno, která firma vyhraje) a přednostní péči o VIP pacienty ze kterých koukají peníze. Více zde 
tinyurl.com/4mbuz7c

Týraný Dominik: Nedávno se provalilo, že brněnští rodiče brutálně týrali svého 8letého syna-nedávali mu najíst, nutili ho v botách nosit připínáčky, drsně ho bili. Ještě horší je, že titíž rodiče (toto slovo se vlastně nehodí, lépe řečeno ZRŮDY) byli za týrání svěřené osoby odsouzeni už před 11 lety (mají více dětí) na 18 měsíců s podmínkou, ale protože se ve zkušební době "osvědčili" děti jim byly navráceny. Navíc byl Dominik krátce po narození v kojeneckém ústavu (zrůdy se ho chtěly zříct, ale pak si to rozmyslely) a jeho starší bratr údajně zneužíval sestru. Přesto se otřesné podmínky dostaly na světlo až teď, odpovědná sociální pracovnice už potom rodinu nehlídala, popř.nezasáhla.
Je mi z toho zle. V jakém Absurdistánu to žijeme, když v případě brutálního týrání nikdo nezasáhne, ale můžete mít problémy se sociálkou když dáte dítěti divné jméno/nemáte doma televizi/bydlíte na samotě u lesa-přečíst si o tom můžete tady 
www.vitalia.cz/clanky/nemam-televizi-seberou-mi-dite/
Skoro se bojím si ho v tomto státě pořídit, pokud budeme žít s přítelem na chatě, pěstovat vlastní plodiny, TV tam není a nebude a nezvyklá jména mám také v plánu...zato kdejakou zrůdu nechají být a ještě jim hrozí směšných 8 let???? Dala bych jim doživotí a to doživotí by si pěkně prožili o hladu a s připínáčky v botech!!! 

Korupce v politice: Krátce po aféře ministra zemědělství Drobila se objevil nový skandál, který se tentokrát týká ministra obrany Alexandra Vondry (oba ODS). Úřad vlády zaplatil firmě Promopro spojované se spornou zakázkou z doby českého předsednictví EU téměř 551 milionů korun. Vyplývá to z účetního systému úřadu a prověřily ji dvě kontroly. Zakázku přidělil tým nynějšího ministra obrany Alexandra Vondry. To bylo před volbami keců, jak se ODS zbaví všech sporných lidí a zabrání korupci, že? Nicméně přívrženci pravice budou ODS hájit pořád, protože korupce je prostě chyba systému (kdyby se to ale stalo v jiné straně tak je to hnus a měli by všichni hned odstoupit) a navíc pořád je to hodná pravice díky jejímž zodpovědným reformám budeme mít na důchody! Však se budete divit, až vám ty důchody rozkradou....Nevěřte velkým profláklým stranám, byť je to pravice nebo levice, všechno tam zůstane při starém. 
Zajímavý názor na toto je zde 
blisty.cz/art/56989.html

Tak a pro dnešek končím, protože mě to zase strašně vytočilo :-)   

Zpět na hlavní stranu blogu