Radhadesh

4. červen 2008 | 23.41 |
01.jpgTak tady byla moje kamarádka, šíleně jí zavídím :-)
Radhadesh je hlavní centrum ISKCONu (Mezinárodní společenství pro vědomí Kršny) v Beneluxu. Leží v malebných belgických Ardennes a centrum je umístěno v pohádkovém zámku z 19.stol. který krásně zrenovovali současní obyvatelé (momentálně je tu asi 80 stálých členů). Radhadesh však mohou navštívit turisté z celého světa a také to hojně dělají. Pro ně tu jsou guesthousy a další, nepřemrštěně drahé služby.
Nejkrásnější jsou pestrobarevné a bohatě zdobené sochy božstev-Šrí Rádha Gopinatha (Rádhárání, Kršnova věčná společnice a energie blaženosti, nejoddanější z gópí-indických pasaček), Šrí Lalita déví a Šrí Vishaka déví + Šrí Jagannátha-Baladéva-Subhadra.
Dále v centru najdete vegetariánskou restauraci s indickými specialitami, kafetérii s domácky vyráběnou zmrzlinou a pizzou (to si kamarádka pochvalovala :-P), pekařství slavné výbornými kokosovými sušenkami, dárkový obchod (oblečení, vonné tyčinky, hudební nástroje, knihy, koření atd.) a knihovna s díly od Šríly Prabhupády a dalších duchovních mistrů a tak knížky pro děti, o architektuře, medicíně, filozofii.

Jejich stránka:

http://www.radhadesh.com/index.php?id=2

10.jpg

Zpět na hlavní stranu blogu

Komentáře

RE: Radhadesh bevoria 24. 06. 2008 - 20:42