Co mám na sobě ráda

7. únor 2011 | 22.48 |

Inspiraci jsem našla u angeldarkwood.blog.cz/1101/co-mam-na-sobe-rada Seznam toho, co nemám, bych napsala hned a byl by dlouhý několik kilometrů...však mě znáte. Ale co se na sebe podívat i z té lepší stránky? Když tak nad tím přemýšlím, nenapadají mě přímo vlastnosti (i když ty taky) jako spíš to, co mám ráda a za co jsem ráda, že to mám ráda (heh, od 7 do 6 na nohou, omlouvám se :-D)...zas tak moc dobrých vlastností asi nemám, i když fakt přemýšlím! :-D Ale dost řečí, ať se nedostanu úplně jinam-tedy k tomu, co by mi šlo líp :-)))

1.Empatie-Mám ráda, když se mi lidé svěřují a když někomu můžu pomoci, aspoň dobrým slovem. Myslím, že se opravdu dokážu vcítit, protože sama jsem si prošla vším možným a doufám, že o mě přátelé mohou říct, že je ráda vyslechnu.

2.Sociální smýšlení-Nejsem kariéristka a nemám ráda prachy (i když to bez nich bohužel nejde). Naši vždycky chtěli, ať jdu na jazyky, ale jinak by mě nejvíc bavila nějaká sociální nebo speciální pedagogika a doufám, že to jednou taky někdy vystuduju.

3.Láska ke zvířatům-To je zrovna to, co není vyloženě vlastnost, ale kdyby nás bylo více, co nedokážeme ublížit zvířeti tak by hned na světě bylo líp.

4.Láska k literatuře-Nepotřebuje komentář. Jsem ráda, že pocházím z knihomolské rodiny a doufám, že mé dítě tuto lásku zdědí, nechci aby bylo jako většina (samozřejmě ne všichni) dnešních puberťáků pro které je vrchol literatury podívat se na něco zfilmovaného.

5.Když chci tak se dokážu změnit-Netvrdím, že mám silnou vůli, ta stále pokulhává, ale už jsem dokázala prakticky přestat pít (sem tam pivko nepočítám :-) a začala pořádně dělat věci do školy a ne až večer před deadlinem. A baví mě to. Moje další cíle-přestat jíst jako vepř (začínám se snažit), víc pohybu (cvičit ještě nemůžu, ale zítra bych chtěla jít na procházku s nějakým pejskem z útulku, ať tu jen nehniju na kolejích) a přestat kouřit (to bude největší problém, zatím se mi moc nedaří to ani omezovat :-/ ).

6.Duchovní cítění-Dřív jsem byla zapřísáhlý ateista, ale pak jsem se díky kamarádce seznámila s jedním hinduistickým směrem a hodně mě to v mnoha směrech ovlivnilo, i když nikdy jsem nežila podle nějakých pravidel a aktivně je nedodržovala. Zajímám se i o další náboženství a taky bych jednou chtěla studovat religionistiku :-D

7.Všeobecný rozhled-Nejsem žádný Einstein, vždycky jsem z matiky tak tak prolézala a nevyznám se ve spoustě zajímavých věcí, ale na rozdíl od mnoha lidí, které znám, sleduju současné dění, mám nějaké ponětí o historii, hodně čtu (a to dělá fakt moc!), mám na různé věci svůj názor, nepíšu jak hotentot atd. Nehraju si na nějakýho intelektuála, ale radši prodebatuju knihy/hudbu/politiku/náboženství/filozofii (např.) než nejnovější módu, nejhezčí lak na nehty a kde jsem si zrovna koupila boty a kabelku.

8.Nejsem ovce-Punk a anarchie, vole! :-D Né, nadsazuju, ale hnusí se mi stádní uvažování, stádní oblíkání (z naší třídy jsem snad jediná, kdo nenakupuje v NY, HM, CA a dalších známých značkách-jasně, že dneska je ten výběr úplně jiný než za totality a v oblečení je velká pestrost, ale prostě-tuhle jsem šla se spolužačkami do NY a první, co mi přišlo na mysl bylo: To oblečení, co tu mají, nosí všichni!-ale samozřejmě stádnost může být i v různých subkulturách) a hlavně slovo "muset"-musíš poslouchat autority, musíš volit tu a tu stranu, musíš žít spořádaně jako všichni...před 30 lety žili všichni podobně-když to opět řeknu s nadsázkou a zjednodušeně tak svatba, děti, první škodovka a dovolená v Jugoslávii...teď je to škola (když nemáš aspoň Bc.tak jsi loser), kariérismus, nadělat prachy, abys mohla do konce života splácet hypotéku a děti ve 30...NE. Nesnáším tyhle stereotypy. 

9.Svůj blog-Asi to zní srandovně, ale jsem na něj fakt pyšná. Všechny ty články, kolik věcí jsem se díky němu dozvěděla (chci napsat o něčem, co mě zajímá, ale sama o tom zatím moc nevím-šup, zjistím si to, bez blogu bych to asi neudělala), stálí návštěvníci, pěkná návštěvnost...jj, možná je tahle stránka graficky obyč, ale stejně ji mám ráda ;-)

10.Oči a vlasy-Poté, co jsem tak drasticky ztloustla se mi líbí už asi jen to (jo, a mám teď celkem hezká prsa :-D ale předpokládám, že pokud zhubnu, tak půjdou první :-( ). Kdybych se měla stručně (a v tomto případě tedy kladně) popsat člověku, co mě nezná tak asi modrooká blondýnka, kterou si ale fakt nepleťte s barbínkou, která ráda nosí batiku a korálky, její názory někdy hraničí s anarchií (je to kladné? pro mě asi jo, no :-D), miluje zvířata a knihy a ráda vás vyslechne i zadebatuje.

Zpět na hlavní stranu blogu

Komentáře

RE: Co mám na sobě ráda imperatrice 07. 02. 2011 - 23:36
RE: Co mám na sobě ráda spytihnev-vlidny 09. 02. 2011 - 15:52
RE: Co mám na sobě ráda veruce 16. 02. 2011 - 20:02