Svoboda

24. únor 2011 | 23.55 |

busČlánek na téma týdne pro AK Snílků libere.blog.cz/1102/osmy-tyden-svoboda

Svoboda pro mě znamená nežít pod nařízeními jakéhokoli organizovaného společenství, jak státního nebo evropského tak náboženského.
Svoboda pro mě znamená žít v souladu s přírodou a pěstovat si vlastní plodiny.
Svoboda pro mě znamená nebýt závislá na výplatě a šéfovi.
Svoboda pro mě znamená pracovat sama na sebe, nejlépe z domu-i tak mohu být užitečná.
Svoboda pro mě znamená vyznávat Boha/něco vyššího podle sebe, jak to cítím. (Ne ale svou vírou někomu ubližovat a nadřazovat ji nad jiné tak jak to dělají fanatičtí věřící).
Svoboda pro mě znamená stýkat se s lidmi, kteří to berou stejně, nepovyšují se a je s nimi člověku dobře.
Svoboda pro mě znamená nebýt "ovčan".
Svoboda pro mě znamená učit se od zvířat a přírody celkově.
Svoboda pro mě znamená jet s přáteli v nějaké takové dodávce jako na obrázku, cítit slunce a vítr a prostě něco jako tahle písnička 
www.youtube.com/watch (Smashing Pumpkins: Today)
Svoboda pro mě znamená vychovávat své dítě tak jak uznám za vhodné já a ne stát, i kdyby to mělo být v domácí škole.
Svoboda pro mě znamená zbavit se špatných a omezujících zlozvyků a žít bez nich.
Svoboda pro mě znamená zdraví.
Svoboda pro mě znamená možnost souhlasit i nesouhlasit a psát si tento blog na kterém vyjadřuji své názory.
Svoboda pro mě znamená lišit se.
Svoboda pro mě znamená spokojený život s milujícím člověkem, zdravými dětmi a spoustou zvířat. Vše ostatní od peněz po vzdělání je vedlejší.
Mohla bych napsat spoustu dalších věcí, ale hlavně pro mě svoboda znamená zodpovědnost. Svoboda neznamená ostatní vesele a beztrestně vraždit nebo týrat. Člověk, který se z různých důvodů nechává ovládat zlem a chová se tak i k ostatním není svobodný. Svobodný je člověk, který vychází ostatním vstříc a respektuje je. 
V mém hodnotovém žebříčku je na prvním místě zdraví, ale to vlastně taky souvisí se svobodou, protože nemoc ji též omezuje. A pak hned svoboda, protože od ní se podle mě odvíjí vše ostatní. 
Bohužel neznám ideální stát, kde by se dalo žít tak jak by člověk chtěl. Vždycky nás něco omezuje. Ani bez těch peněz to nejde. Byly tu nějaké pokusy, hlavně komunismus, ale nikde to nevyšlo. A je to vůbec možné? Snad někde úplně jinde ve vesmíru, kde si to ani neumíme představit. Nebo být úplně jiný druh života a ne člověk :-D Těžko říct, to už je moc filozofické. A možná by jen stačilo, kdyby se k sobě lidé chovali zodpovědně a s respektem, jak už jsem psala. Uzavřela bych to jedním známým a velice pravdivým citátem: "Nemusím souhlasit s tím, co říkáte. Ale vaše právo to říct budu obhajovat až do smrti." (Voltaire).
PS: K tomu citátu mě napadá, že ale taky záleží na tom, co říkáte. Jasně, svoboda projevu umožňuje i tvrdit, že holocaust neexistoval (a na druhou stranu tvrdit Židi a Cikáni do plynu), ale v tomhle bych fakt nikoho nepodporovala, protože to může říct jen idiot, že.

Zdroj obrázku bohužel fakt netuším, mám pocit, že jsem ho kdysi našla v mamčině složce s obrázky.


 

Zpět na hlavní stranu blogu

Komentáře

RE: Svoboda mixx 25. 02. 2011 - 10:08
RE: Svoboda veruce 27. 02. 2011 - 11:12
RE: Svoboda marieke 01. 03. 2011 - 00:07