Výsměch slušným lidem

27. únor 2011 | 23.17 |

To je v našem Absurdistánu spousta věcí, takže upřesním, že tentokrát budu psát o vězeňském systému a o tom, jak se mají i ti největší zločinci v dnešní době fajn. Samozřejmě je dobře, že nežijeme v temných dobách středověku, kdy se pálily "čarodějnice", nepotkáváme na ulicích šibenice s oběšenci ani není naší zábavou chodit na popravy (i když mnozí rádi chodí na popravy zvířat jako jsou býčí, psí nebo kohoutí zápasy). Nepoužíváme lámání v kole, čtvrcení koňmi a mnohde, včetně ČR je zakázán i trest smrti. 
Prostě humánní společnost. I těžcí zločinci mají ve vězení teplo, stravu, televizi, mnohdy třeba sportoviště...pracovat nemusí pokud nechtějí. Ale nejsme humánní až moc? Myslím, že kobky, práce v lomu a suchý chléb taky nebyly od věci. Pochopitelně nemluvím o zlodějíčkách v obchodech (mnozí bezdomovci začnou v době mrazů páchat lehké přestupky aby se mohli aspon na chvíli ohřát, byť ve vězení) nebo někom podobném, ale o těch, kteří se prokazatelně chovali jako zrůdy. Vím, že vždycky může být někdo nevinný a nařčený neprávem, ale v dnešní době existuje mnohem víc metod, kterými to lze opravdu dokázat, hlavně DNA, proto doufám, že jich je čím dál méně a z toho důvodu jsem v jistých případech i pro trest smrti, který je jinak diskutabilní právě kvůli možnosti neviny-zejména v USA s rozvojem zkoumání DNA propustili už mnoho lidí doslova na poslední chvíli z cely smrti. Ale bohužel existují i ti, kteří si to zaslouží, např.pro "rodiče", kteří brutálně týrají své děti žádnou omluvu nemám.
A mladí kriminálníci na nás teprve můžou vypláznout jazyk-nic moc se jim stát nemůže, i z "pasťáku" se dá klidně zdrhnout nebo tam sehnat drogy a po dosažení plnoletosti jim bude trestní rejstřík vymazán, tak co. Nejuhozenější je skrývání identity mladých zločinců (proč? právě takové bychom měli znát), ale jména a fotky obětí média zveřejňují běžně.
Proč mě tak napadlo o tomhle napsat? Přečetla jsem si totiž tento článek 
tinyurl.com/4rzxqn2, kde píšou, že tzv.heparinový vrah Petr Zelenka asi nikdy nebude schopen zaplatit rodinám svých obětí odškodnění, protože je bez majetku a ve vězení nepracuje. Představte si, že byste byli dospělí lidé bez peněz a někde jste v klídku váleli šunky, protože pracovat nemusíte-pro nás "normální" lidi nemyslitelné, pro několikanásobného vraha pohodička. 
Žádné bolestné asi neuvidí ani malá Natálka, kterou těžce popálila banda holohlavých idiotů. Ti by museli pracovat 300 let, aby sumu, kterou Natálka oficiálně "vysoudila" dali dohromady-přitom na to jsou čtyři! 
V případech lidí (a u některých bych si i to slovo "lidi" rozmyslela), kteří se nedokážou lidsky a civilizovaně chovat k ostatním (hlavně dětem, zvířatům a jiným slabším) nevidím smysl v tom chovat se humánně k nim. Jestli si za několik vražd nebo týrání dítěte vysloužíte celu s televizí, kam vám budou každý den nosit teplé jídlo, tak tady vážně není něco v pořádku.

 
Hlavně u těch mladších by možná pomohla "léčba šokem", třeba by je opravdu přísný trest (jako to kutání v lomu nebo něco takového) pro příště poučil víc, protože teď, jak jsem už psala, jim prakticky nic kvůli čemu by si to třeba aspoň hrstka rozmyslela, nehrozí.
Na druhou stranu všeho s mírou, poslat do vězení 8leté dítě jako třeba v USA mi taky zrovna nejlepší nepřijde a ono dítě by mělo projít spíš speciální péčí a terapií.
Nejsem právník, soudce ani nic takového takže píšu ze svého zcela laického pohledu a je tu mnoho dalších diskutabilních věcí, jako třeba psychické poruchy, ale na tu se, myslím, taky nemůže vymluvit každý, ne? Prostě jsem pro zavedení přísnějších trestů a přísnějšího režimu-aspoň nějaká lehká práce se určitě dá ve vězení dělat.
Takže tento týden jsem zakončila trochu neveseleji, ale příští se pro změnu snad rozepíšu o něčem opačném-o svých hrdinech a to jako téma týdne pro AK Snílků, momentálně mě nejvíc fascinoval příběh Ireny Sendlerové (viz předchozí článek, rubrika Zahraniční knížky)-škoda, že takových není víc, rozhodně je lepší číst o lidech, kteří děti zachraňují než o těch, kteří (i ty vlastní) týrají! 

Zpět na hlavní stranu blogu

Komentáře

RE: Výsměch slušným lidem nena 28. 02. 2011 - 11:45
RE: Výsměch slušným lidem vanity* 28. 02. 2011 - 21:05