Budoár staré dámy

29. červen 2008 | 19.25 |
Tato žánrově velmi těžko zařaditelná brněnská kapela vznikla roku 98, ale známější se stali o 4 roky později po vydání prvního oficiálního alba Na hraní. Hnací silou kapely jsou neobvyklé nástroje (housle), zvláštní texty a originální videoklipy. Jak už jsem zmínila, je těžko říct, co hrají za styl, každopádně je to velmi alternativní, vycházející snad z rocku a folku. Na jejich stránce je vysvětlení: "Ačkoli má každý z nich rád úplně jiný druh hudby, Budoár je spojuje všechny. Každý si do písničky vloží sám sebe a svou hudbu, a jen díky tomu zní Budoár jako Budoár."
Samotné neobvyklé jméno je napadlo podle babičky zakládajících členů, která svým hostům svůj pokoj představovala jako budoár staré dámy.
Kapelu založili sourozenci Marta a Štěpán Svobodovi. Toho roku 98 bylo Martě teprve 15 a jejímu bratrovi dokonce ještě o 2 roky míň. Marta začala hrát na el.kytaru a Štěpán na bicí. Současnou sestavu kromě sourozenců tvoří Eva Svobodová-shoda jmen (housle, zpěv), Dáša Matějíčková (baskytara, zpěv) a Filip Sokol (klávesy, zpěv).
První demo natočili roku 2000 a dostalo jméno Babičkám. Následovaly 2 další-živák a bezejmenné a pak první ofic album Na hraní. Teď už mají dvě další-My o vlku a Dobrou noc, světlo.
Letos budou mj. hrát na festivalu Colours of Ostrava.

bsd

Tmou tmoucí:

http://youtube.com/watch?v=Guy16aT348M

Boží:

http://youtube.com/watch?v=6f3qRWzyeCw&feature=related

Usnul dub nad stádem hub (moje oblíbená):

http://www.youtube.com/watch?v=YxyoWerIZmU&NR=1


http://budoar.cz/


Zpět na hlavní stranu blogu

Komentáře