Historky z okolí

27. červenec 2008 | 23.28 |

The_Elvenpath_by_SolvetaTohle jsme si po nocích vyprávěli na chatě :-P Nevím, jestli se vážně staly, jestli to není přibarvený nebo úplnej výmysl, ale na strašení dobrý :-D Většina se stala tady u nás v okolí, na Bystřičce, v Ratiboři nebo aji přímo u nás ve městě.

►V 70.letech stanoval na jedný louce mladý pár s malým dítětem. Rodiče byli narkomani a ten večer se opili a sjeli různými prášky, možná i pervitinem. Rozhodli se, že si na večeři upečou kuře. Druhý den se vzbudili z rauše a nemohli najít své dítě. Po neúspěšném pátrání se jeden z nich náhodou podíval na rošt...tu předcházející noc byli tak zfetovaní, že si neopekli kuře jak mysleli...

►V noci se parta kamarádů rozhodla prozkoumat hřbitov. Zajímal je hlavně hřbitov židovský na který není normálně přístup. Sice slyšeli o tom, že se traduje, že kdo vstoupí a odejde z židovského hřbitova jinak než branou, toho potká něco zlého, ale považovali to za pověst. Na náš židovský hřbitov už normální brána nevede a tak museli prolézt plotem. O půl jedné v noci se vraceli. Kluk, který tu menší výpravu vedl byl trochu opilý a hned jak přišel domů, šel si lehnout. Na druhý den ráno zjistil, že se něco stalo. Jeho maminka mu zdrceně oznámila, že o půl jedné v noci dostal její otec, chlapcův děda, infarkt a zemřel...(Známý, který mi tohle říkal toho kluka zná osobně a prý se z toho zhroutil a ještě několik let byl psychicky na dně a vyčítal si to).

►V jedný vesnici bydlel švec o kterém se vědělo, že je takový bázlivý a chlapi v hospodě ho začali hecovat, jestli by dokázal strávit jednu noc v márnici. Nakonec se vsadili a švec se nechal přemluvit. Vzal si s sebou práci ať mu utíká čas. Netušil ale, že chlapi, kteří ho přemluvili na něj ušili boudu a jeden z nich si lehl do rakve, aby ho postrašil. Takže švec se věnoval svému řemeslu, když chlápek v rakvi začal škrábat na víko a otvírat ho. Švec k němu po chvíli přišel, víko zavřel a řekl: "Mrtvý, spi dál." Pak se vrátil ke své práci. Zachvíli začal muž opět škrábat a otvírat rakev. Švec ji zase zavřel se stejnými slovy. Když ho začal chlápek provokovat potřetí, vzal švec kladívko, otevřel rakev a aniž by se pořádně podíval, kdo v ní je, uhodil muže vší silou do hlavy. Pak se až do rána věnoval práci. Muž na následky rány zemřel a švec šel kvůli tomu do vězení-a vážně si v té márnici myslel, že je to oživlá mrtvola a chtěl ji tak znovu vrátit ke spánku.

Pak jsme si vyprávěli ještě další story, třeba jak skauti na táboře viděli v lese nějaké osvětlené postavy a pak jim místní stařík řekl, že na tom místě pověsili za války partyzáni gestapáky (jeden z těch skautů se pak i léčil jak byl z toho hotový), jak přítelův kamarád kdysi viděl v noci před chatou postavu, která mířila k blízkému stromu a pak se dozvěděl, že jeho nejlepší kamarád se tu noc přibližně v tu dobu oběsil na stromě atd. atd. Máte taky nějaké hororové historky, které se třeba vážou k vašemu okolí nebo tak? Tak šup s nimi do komentářů :-D

Zpět na hlavní stranu blogu

Komentáře

RE: Historky z okolí cukrenka®svetu.cz 03. 09. 2013 - 22:57