Vizovické Trnkobraní 2008

18. srpen 2008 | 22.35 |

Na počátku byla švestka...a strašlivá bouřka

Tak vás zdravím! Nakonec jsme přežili i když první den to bylo dost nahnuté :-/ Ještě, že jsem s tím debilním počasím počítala, páč po tomto létě je mi už jasný, že když někam vyrazím tak je hnusně. Ale bylo to tak jen v pátek, v sobotu byly jen trošku přeháňky a v neděli hezky :-)

V pátek jsme s přítelem dorazili kolem 6 a hned po výstupu z busu se spustil strašný slejvák a bouřka takže jsme museli nejprve najít útulek v hospodě, kde vypadl satelit a nachvíli i elektřina. Když se to trošku uklidnilo tak jsme se vydali do areálu, ale po cestě nás to chytlo zas, takže zbytek večera jsem měla v botaskách jezero nemluvě o tom, že jsme byli promáčení až na kost. Hlavní stage byla zrušena, ale z kapel co tam měly hrát mě zajímali akorát Buty a ty jsem viděla loni a Bílá, ale tu zas tak nutně vidět nemusím. Ale na druhé stagi byla Jana Kratochvílová a její kapela Iluminatica a to byl úlet, čuměla jsem na to se spadlou čelistí. Je pěkně ujetá, ale zpívala fakt dobře a skoro mi to připomínalo Exiliu :-P (Tím se jí omlouvám, ptž jsem si vždycky, nevím proč, myslela, že zpívá blbosti).
Dýl už se nám tam bejt nechtělo, tak jsme šli do stanu, měli jsme skvělej nápad postavit ho u potoka, jehož hladina stále stoupala, ale nakonec nás to nevyplavilo :-D A až na zimu se spalo OK, nafukovací lehátka forever, spacáky jsou passé :-D
V sobotu ráno jsem šla do Vizovic koupit si nějaké nazouváky aspoň, ptž botasky mám mokré doteď. Ve stanu jsme ještě vyslechli největší hity od Argemy a pak šli do hospody na oběd. Odpoledne byl Visací zámek, na to, že jsem od nich znala v podstatě jen dvě písničky (Známku punku a Traktor, samozřejmě) to bylo parádní. Následoval Banjo Band Ivana Mládka (opravdový Mládek, žádný Illegal :-D), byla to celkem sranda, akorát by mě zajímalo kolik Plačková bere za to, že ze sebe dělá blázna. Jejich vystoupení navazovalo odhalením sochy Jožina z bažin a přeletem letadla, který "práškovalo" slivovicu...akorát se trochu netrefilo, ale mně to moc nevadilo, být po tý páteční bouřce ještě politá slívkou, to fakt ne-e :-D A navečer MňágaVedle FiXy kapela kvůli který jsem tam hlavně jela. Ale zlatým hřebem soboty byla nakonec show Monkey Business, ti byli NAPROSTO SKVĚLÍ. Tonya Graves je fakt maličká a vypadala, že i těhotná a Matěj Rupert...mno *slint* Oba strašně dobře zpívaj, podle mě je to fakt kapela světovýho formátu. O půlnoci začínal David Koller, příteli se chtělo jít spát a že jsme ho viděli už loni, ale nakonec zůstal a myslím, že se mu to nakonec líbilo taky, Koller je prostě profík :-) Poté jsme usínali za zvuků techna ze Semtex stage, která byla opět nejblíž ke stanovému městečku, opravdu výbornej nápad.
A nakonec neděle, jako na potvoru bylo poslední den i nejhezčí počasí, ale co už.

Dopo jsem šla na Remorse o jejichž existenci jsem se náhodou dozvěděla shodou okolností na loňském Trnkáči kde taky hráli a já šla tehdy zrovna náhodou kolem. Takže letos jsem se na ně už předem těšila a nezklamali. Mají super zpěvačku. Potom jsme šli i s přítelem podívat se na bitvu jedlíků, možná jste to už někde četli-Američan Pat Bertoletti překonal rekord Kamila Hamerského, který vyhrál několik posledních ročníků a před pár lety snědl 190 knedlíků. Pat letos snědl 233 (za hodinu). Ehm...Ale moc takový soutěže neschvaluju, přijde mi to jak zbytečné plýtvání. Odpo jsme šli na Vladimíra Mišíka & Etc.Poslouchám ho prakticky od dětství, ptž máme doma hodně jeh gramodesek a koncert byl moc hezký, příjemný :-) Předposlední byla Anetka Langerová, je strašně sympatická a miloučká, fakt sluníčko. A pak už zlatej hřeb, kvůli kterýmu jsme tam především jeli...Vypsaná FiXa. To byl jedinej koncert, kde jsem stála nalepená u toho plotu před pódiem. Márdi je bůh, jooooo! Má strašně krásnej úsměv a tak vůbec...Jen mě trošku překvapilo, že neudělali větší průřez tvorbou a skoro všecko hráli z Fenoménu, ale neva i tak to bylo skvělý, pařila jsem jak blázen. Až zas budou někde blízko tak jedu prostě.
A to taky byla poslední kapela letošního Trnkáče. Tak zas příště a snad už s lepším počasím. Ale užila jsem si to i tak nakonec :-)

Fotky hodím do dalšího článku.

Zpět na hlavní stranu blogu

Moderované komentáře

RE: Vizovické Trnkobraní 2008 skuli 18. 08. 2008 - 23:37
RE: Vizovické Trnkobraní 2008 marieke 19. 08. 2008 - 00:02
RE: Vizovické Trnkobraní 2008 skuli 19. 08. 2008 - 12:20
RE: Vizovické Trnkobraní 2008 marieke 19. 08. 2008 - 14:23
RE: Vizovické Trnkobraní 2008 skuli 19. 08. 2008 - 16:43
RE: Vizovické Trnkobraní 2008 blackbeautiful 19. 08. 2008 - 22:13
RE: Vizovické Trnkobraní 2008 vanity* 20. 08. 2008 - 13:53
RE: Vizovické Trnkobraní 2008 marieke 20. 08. 2008 - 14:02