Facebook.com

8. září 2008 | 16.20 |

facebookJedním z mých velice užitečných a duchaplných koníčků je zakládání si internetových profilů na všech možných serverech :-D Radši se ani nebudu chlubit, kde všude už jsem :-D Na FB jsem se regla včera a strávila tam už několik hodin, ehm. Ačkoli v ČR není tak populární jako třeba Libimseti nebo My Space, ve světě ho používá mnoho lidí, aby spolu mohli komunikovat, podělit se s ostatními o své fotky, ale FB má i hromadu dalších funkcí. Dokonce teď hodně lidí přechází od My Space k FB. Na MS jsem taky jeden čas byla, ale nikdy jsem se v tom nevyznala a přišlo mi, že má složité ovládání takže se ani nedivím.
FB vznikl v roce 2004 kdy student Mark Zuckerberg vytvořil pro sebe a své přátele z harvardské univerzity webovou komunikační stránku, aby mohli být v kontaktu (takže něco jako naši spoluzaci.cz). Brzy se FB rozšířil na další americké univerzity (dnes ho využívá přes 85% studentů v USA) a časem se přidaly i další země. Nyní FB funguje i v češtině a stejně jako na českých spolužácích zde můžete najít studenty ze své školy, ale i další přátele.
FB už dávno není jen stránkou, kde můžete vytvořit svá alba s fotografiemi a psát si s ostatními, ale nabízí řadu dalších aplikací a pluginů. Kromě snadného přidávání fotek do alb, nástěnky, zdi, kde si píšete vzkazy s kamarády nebo vytváření poznámek a událostí si můžete na svůj profil dávat písničky a videa, posílat je ostatním, hrát flashové hry, nastavit obrázkové statusy vyjadřující vaši náladu (něco jak na ICQ), chatovat, poslat kamarádům obrázek, objetí, pusinku nebo dárek, stát se fanouškem vaší oblíbené skupiny, sólisty, filmu, celebrity, politika atd., kteří zde také mají profily, vyplňovat zábavné dotazníky, dělat si testíky a kvízy, adoptovat zvířátko a mnoho dalších zajímavých věcí na které jsem ještě ani nepřišla :-) Je to prostě šílený žrout času a skvělý zabiják nudy :-D Velkou výhodou je, že si profil můžete nastavit tak, aby ho viděli jen vaši přátelé a ne kdekdo cizí. Kdo chce, může zde také inzerovat. Nevýhodou jsou hoaxy a spamy.
A co vy? Máte taky FB? Když tak dejte vědět, můžeme spřátelit :-DDD

Zpět na hlavní stranu blogu

Moderované komentáře

RE: Facebook.com kluk* 08. 09. 2008 - 16:26
RE: Facebook.com tlapka 08. 09. 2008 - 17:02