Casanova ´70

7. říjen 2008 | 22.20 |

Italská komedie, 1965. Hrají: Marcello Mastroianni (Andrea), Virna Lisi (Gigliola), Marisa Mell (Thelma), Michelle Mercier (Noelle) a další. Režie: Mario Monicelli.

Dneska jsem byla ve škole na filmovém klubu-5 kreditů za to, že koukáte na filmy, dokonce nechce ani docházku, nic, no neberte to :-P Jelikož teď nemám moc času pouštět si filmy doma, aspoň sem můžu něco napsat. Snímek, který nám dnes pouštěl bych si sama od sebe doma nepustila a viděla jsem i lepší filmy, ale byla to příjemná oddychovka.
Je to italská komedie, kterou v polovině 60.let natočil Mario Monicelli, ve své době úspěšný režisér lidových, ale kultivovaných komedií. Hlavním hrdinou je voják Andrea, který po několika nezdarech s ženami a rozhovoru s podivínským psychoanalytikem zjistí, že je schopný sexu jen když mu hrozí nebezpečí, např. z odhalení apod. To ho zavádí do řady bláznivých situací. Je zasnouben s půvabnou, ale moc poklidnou a jemnou Gigliolou a mimojiné hledá povyražení hlavně u krásné Thelmy provdané za chorobného žárlivce, který ji hlídá na každém kroku-toto riziko Andreu hodně přitahuje.
Na můj vkus tam bylo hodně bláznivých gagů, které nemám ráda, ale nutno říct, že film získal nominaci na Oscara za scénář a hrají zde dobří herci-hlavně Marcello Mastroianni je ve své roli perfektní.

rendercmsfield

247367686_a53fd64a23

Zpět na hlavní stranu blogu

Moderované komentáře