České Dráhy suck!

11. říjen 2008 | 16.37 |

Myslím, že není moc lidí, kteří mají s ČD samé dobré zkušenosti, spíše naopak. Osobní vlaky jsou většinou špinavé a hnusné, rychlíky sice ujdou, ale zato mají pořád zpoždění atd. Mimo to Vsetínsko je jeden z nejhůře vlakově dostupných regionů, místo aby spoje přidali tak se ruší, do Ostravy tu není jediný přímý spoj (přitom tam dojíždí spousty studentů) a místo toho aby udělali trať Zlín-Vsetín-Horní Lideč-Slovensko tak chtějí postavit silnici, která by vedla mj. skrz krásnou lačnovskou přírodou, kam jezdíme na chatu.
Prostě nízká kvalita služeb za které však ČD chtějí stále více peněz. Zdražování přichází každý rok, ale letos bude opravdu "kruté". Podle MF Dnes z tohoto čtvrtka na změny doplatí především lidé, co dojíždí za prací a studiem (super, zrovna ti, co potřebují vlaky nejvíc, to je fakt výsměch). Jedna z mála fajn věcí, které ČD nabízela a to 50% sleva po celé ČR pro mladé od 15 do 26 let o prázdninách a zbytek roku při zakoupení karty In-Junior za 600 Kč na rok bude také zrušena. Mladí si můžou zakoupit kartu In-zákazník, která ale umožní jezdit jen za čtvrtinovou slevu a navíc bude stát o skoro 400 Kč víc než dosud (i když teda platí 3 roky). Podraží i slevové karty pro důchodce a dojíždějící SŠ a VŠ studenti, kteří jezdí na delších trasách zaplatí za jízdné o desítky korun více. Zdražení také silně pocítí majitelé kilometrické banky.
Takže my, co jsme odkázáni na vlaky (mno, můžu jezdit busem, který je ale dražší-i když teď už to bude pomalu jedno) se máme na co těšit. Můžeme se i těšit na zkvalitnění služeb? Pochybuju. Už roky je u nás na tratích všechno stejné, kromě toho že s velkou slávou zavedli Pendolina, které jsou stejně furt zkažené :-P

Zpět na hlavní stranu blogu

Moderované komentáře

RE: České Dráhy suck! endorfin®blbne.cz 11. 10. 2008 - 21:35
RE: České Dráhy suck! samotar®vzpomina.cz 12. 10. 2008 - 02:37
RE: České Dráhy suck! skuli 12. 10. 2008 - 18:36
RE: České Dráhy suck! toruviel 17. 10. 2008 - 08:25