Area 51

14. říjen 2008 | 22.28 |

Oblast (Area) 51 se nachází někde v nevadské poušti v okolí vyschlého jezera Groom Lake. Není uvedena na oficiální mapách a americká vláda její existenci až do roku 1994 odmítala. Area 51 byla vybudována roku 1957 a plnila funkci jaderné základny. Má rozlohu přes 3 500 000 akrů (takže je velká asi jako Švýcarsko). Testují se zde především vysokorychlostní letadla, čímž se zabývala továrna Lockheed a vše spravují americké letecké síly Nellis.Nyní zde pravděpodobně probíhá projekt Aurora. Je to krycí název projektu tajného vojenského letadla SR71-Blackbird. Startovací rampa měří 9,5 km.
Letecký prostor nad oblastí 51 je nejstřeženější na světě. Je zde část zvaná Dreamland (Země snů) do které nesmí vstoupit ani piloti Nellis. Pravoúhlá vzdušná část Dreamland se nazývá Red Square (Rudý čtvrerec) a kdokoli zákaz vletu letadla sem poruší může být sestřelen. Dále jsou v okolí základny rozmístěny miny, kamery a bariéry z ostnatého drátu. Někteří svědci, kteří se dostali do blízkosti základny tvrdí, že když je ostraha objevila, byli svazováni, prohledáváni, vyslýcháni nepřetržitě několik hodin a někteří i uvěznění na celých 10 měsíců za ohrožení národní bezpečnosti. Dokonce se některým svědkům hrozilo fyzickou likvidací. Toto tajnůstkaření a přísné potrestání lidí, kteří se dostali do blízkosti oblasti vyvolává spekulace o tom, že zde vláda a armáda zkoumá UFO a že zde schovávají havarované mimozemské talíře. Někteří je údajně i nad Oblastí 51 zahlédli.
Nejzajímavější svědectví pochází od Roberta Lazara, který zde byl v 80.letech půl roku zaměstnán. Pracoval prý ve velkém podzemním komplexu, který se nachází pod povrchem pouště, je umístěn ve skále a jeho vchod je velmi dobře maskován. Lazar je přesvědčen, že zde byl ve styku s mimozemským materiálem a plavidly. Po jeho výpovědi se ho někdo pokoušel zastřelit a bylo mu vyhrožováno tvrdou fyzickou likvidací.
Někteří lidé se tedy domnívají, že vláda se v Oblasti 51 nezabývá jen vývojem supertajných stíhaček, ale využívá mimozemských technologií pro jejich zdokonalení nebo že dokonce uzavřela pakt s mimozemšťany a že jim poskytla tuto oblast výměnou za znalosti jejich civilizace. Navíc roku 1996 poslal jistý muž, který si říkal Victor, do místního rádia nahrávku, kterou prý propašoval z Oblasti 51. Na nahrávce je vidět hlava mimozemšťana v tmavém pokoji, který nejspíš telepaticky komunikuje s armádními osobami a vědci. Záznam je dostupný v dokumentu nazvaném
Area 51: The Alien Interview.
Jednou z dalších hypotéz je, že oblast slouží pro simulaci Měsíce a že Američané na něm ve skutečnosti nikdy nepřistáli, ale všechno to natočili na Zemi, konkrétně právě v Oblasti 51.Jiní naopak tvrdí, že v polovině 90. let byla nejtajnější část výzkumu přesunuta do jiné oblasti, např. do Utahu a že pokračující utajení v okolí Groom Lake není víc než úspěšná snaha odvést pozornost veřejnosti.

Zdroj: oblast51.webgarden.cz/oblast-51

www.mujweb.cz/www/svitek/area51cz.htm

cs.wikipedia.org/wiki/Area_51

Zpět na hlavní stranu blogu

Moderované komentáře