Až přijde kocour

19. listopad 2008 | 19.51 |

Čs.film, 1963. Hrají: Vlastimil Brodský (Robert), Jan Werich (Oliva), Emília Vášáryová (Diana), Jiří Sovák (ředitel), Vladimír Menšík (školník), Jiřina Bohdalová (Jůlinka) a další. Režie: Vojtěch Jasný.

Tato půvabná alegorická pohádka a satira na lidské nešvary získala nominaci na Zlatou palmu v Cannes a taky mnoho ocenění za výbornou choreografii a výtvarné ztvárnění-je zde mnoho pohybových scén, především strhující pestrobarevný balet.
Ústředním motivem je příjezd kočovných umělců v čele s kouzelníkem a krásnou artistkou, kteří mají jednu velkou atrakci-kouzelného kocoura, který nosí brýle, protože když se mu sundají, objeví se všichni lidé ve svých pravých barvách. To způsobí v městečku povyk a lidé se kocoura bojí a chtějí ho zabít. V tom se jim snaží zabránit místní děti-ještě nevinné a nezkažené i jejich obětavý učitel.
Velkým plus filmu je dokonalé herecké obsazení-jedna hvězda vedle druhé. V roli férového idealistického učitele se objevil Vlastimil Brodský, jeho opakem-samolibým a falešným ředitelem školy je Jiří Sovák, v dvojroli sympatického kastelána a mága se objevil Jan Werich, krásnou Dianu si zahrála Emília Vášáryová, koketku Jůlinku Jiřina Bohdalová a podlézavého školníka Vladimír Menšík. V dalších rolích uvidíme i Stellu Zázvorkovou nebo Vlastu Chramostovou.

apk1

apk3

apk2

apk5

apk4

Zpět na hlavní stranu blogu

Moderované komentáře