UFO?-Nejnovější zajímavosti

10. leden 2009 | 13.40 |

Mohutná vrtule z větrné turbíny byla nad ránem záhadně zničena na jedné větrné farmě v Anglii. Místní obyvatele údajně několik hodin před tím v noci probudila podivná světla, která se rychle přibližovala směrem k větrným elektrárnám.

9. 1. 2009 14:38 - CONISHOLME

"Světla se pohybovala oblohou směrem k farmě. Pak jsem viděla nízko letící objekt, který proletěl směrem k turbínám," vypověděla později Dorothy Willowsová, která byla jedním z několika desítek očitých svědků události. Ti údajně viděli nad sebou přelétat tajemný oranžově světélkující oválný objekt. "Byla to svítící koule s tykadly, která rychle klesala k zemi," řekl další svědek John Harrison.

Několik hodin po nočním přeletu se ozvala rána. "Mého muže Stephena rána probudila asi ve čtyři," řekla Willowsová, která žije necelý kilometr od větrné farmy.

Oficiální místa nemají žádné vysvětlení

Vedoucí větrné elektrárny okamžitě zahájil vyšetřování, co bylo příčinou skutečnosti, že jeden list vrtule zmizel a druhý byl zcela zničen.

Oficiální místa vydala pouze prohlášení, že je nepravděpodobné, aby turbínu poškodila nějaká bouře. Britský ufolog Russ Kelllet k tomu poznamenal: "Na obloze byly spatřeny světelné koule a úřady k tomu nemají žádné vysvětlení. Je to pro nás opravdu vzrušující."

**

Ve vesmíru by mělo být docela ticho. Není. Překvapilo to i americké astronomy z projektu ARCADE, jejichž měření přehlušil "hluk" šestkrát silnější, než by čekali. Co se skrývá za řevem z hlubokého vesmíru? Odborníci to netuší.

8. 1. 2009 14:41 - LONG BEACH

Samozřejmě se nejedná o zvukové vlny, ty opravdu nemají ve vesmírném vzduchoprázdnu šanci, radiové - tedy elektromagnetické se jím však šíří.

Řada vesmírných těles - jako jsou hvězdy a quasary - elektromagnetické vlny vysílají. To vědci vědí. Jenže nedávno zachytili nové vlnění, které je šestkrát "hlasitější" než všechny dosud známé radiové zdroje ve vesmíru dohromady.

"Vesmíru se děje něco nového, něco zajímavého,"  oznámil ve středu Alan Kogut z Goddardova střediska vesmírných letůcitovaný stanicí MSNBC na 213. konferenci Americké astronomické společnosti. Jeho tým vypustil speciální balón nazvaný ARCADE, který je vybaven radiometrickými a dalšími přístroji pro měření elektromagnetických emisí.

Balón byl vypuštěn v červenci 2006 ze střediska NASA v Texasu a nyní se pohybuje ve výšce 36 500 metrů nad zemským povrchem, kde se už atmosféra rozplývá do vesmírného vzduchoprázdna.

Cílem projektu bylo detekovat vyzařování prvotních hvězd. Místo toho však naměřili dosud neznámý elektromagnetický "hluk", který neodpovídá vyzařování žádného ze známých objektů, ať již jde o jednotlivé hvězdy nebo celé galaxie.

"Opravdu nevíme, co to je," říká člen týmu Michael Seiffert.  Zatím je to záhada a hledači UFO získali nový námět pro spekulace.

Zdroj: novinky.cz

Můj názor: Ačkoli si my lidé myslíme, že jsme pány tvorstva a všechno víme, není to tak. Vesmír je něco, co obyčejný smrtelník nikdy neprozkoumá a nepochopí. Ačkoli se nám podařilo už mnoho skvělých objevů za které si vědci a kosmonauti zaslouží uznání, stále je vesmír obrovskou záhadou. Některé jevypochopitelně mohou mít rozumné vysvětlení nebo si lidé mohou vymýšlet v tom, co viděli, ale nikdo z nás nemůže říci, že ve vesmíru neexistují jiné civilizace. A třeba někdy prolétavají i nad naší planetou...

Zpět na hlavní stranu blogu

Moderované komentáře