Vladimír Mišík & Etc

11. leden 2009 | 20.18 |

Vladimír Mišík patří k nejvýraznějším českým muzikantům. Ačkoliv mladší generaci možná jeho jméno samo o sobě nic neřekne, stačí snad zmínit Variaci na renesanční téma anebo Sluneční hrob z Pelíšků a budete vědět ;-) Nicméně tento pán a jeho kapela mají za sebou mnohem pestřejší kariéru a bylo by nefér zmiňovat stále jen tyto dvě písničky byť asi nejznámější.
Mišík se narodil 8.března 1947 v Praze. Už na učilišti založil kapelu Uragán, ve které hrál na bicí (dnes hraje především na kytaru). Po škole se v další kapele, Kometa, seznámil s Radimem Hladíkem, slavným kytaristou, se kterým pak hráli v kultovních kapelách The Matadors a George & Beatovens. V roce 1968 založili Blue Effect z jehož dílny pochází již zmiňovaný Sluneční hrob. Dalšími kapelami, kterými Mišík prošel, jsou Flamengo, Formace Nova nebo Čundrground. Jeho domovskou skupinou je však ETC se kterými hraje už od roku 1974 a koncertují dodnes. Současné ETC tvoří kromě Mišíka (kytara, zpěv) Jan Hrubý (housle), Petr "Kulich" Pokorný (kytara), Pavel Skála (kytara, zpěv), Jiří Veselý (basa, harmonika) a Jiří Zelenka (bicí, zpěv).
Kromě vlastních textů Mišík zhudebnil mnohé básně od předních českých básníků jako Kainar, Hrabě nebo Dědeček. V 80.letech mu bylo na 2 roky zakázáno koncertovat, na začátku 90.let byl zvolen do poslanecké sněmovny za Občanské fórum.
Mišíka & ETC mám ráda už odmalička, díky mamce. Doma máme ještě několik jejich gramodesek :-) Naživo jsem je viděla loni na Trnkobraní a líbilo se mi to moc! A příští pátek (na moje narozeniny) budou koncertovat u nás v kulturáku takže... :-D
Moje nejoblíbenější písničky: Sladké je žít, Šmajdák a ploužáky, Jednohubky, Proč ta růže uvadá, Cesta do dětství, Obelisk a mnoho dalších
Oficiální stránky:
www.vladimirmisik.cz/
Pár alb (včetně Síně slávy 1 a 2) ke stažení:
juan.webgarden.cz/cela-alba/vladimir-misik.html

Zpět na hlavní stranu blogu

Moderované komentáře

RE: Vladimír Mišík & Etc kolousek 11. 01. 2009 - 22:12