November 2nd

14. únor 2009 | 22.07 |

Tato alternativní rocková kapela, jedna z nejlepších na naší kytarové scéně, říznutá i prvky blues nebo country, vznikla roku 1995 v Hranicích na Moravě. Současnou sestavu tvoří zpěvačka Saša Langošová, kytarista Roman Helcl (dále Anna K. Band), bubeník Tomáš Brožek (dále např.Circus Praha), hráč na hammondky a piano Jan Kořínek a střídající se baskytaristé Vladimír Kulhánek (dále např.Flamengo, Vladimír Mišík & Etc..., Stromboli) a Radim Genčev (dále Madfinger).
Od svého vzniku November 2nd vyhráli prestižní soutěž pro mladé hudebníky Jim Beam Rock, vystupovali v zahraničí (USA, VB...) a dělali předskokany několika zahraničním hvězdám (Alanis Morrissette, Suzanne Vega, Bryan Adams, Dave Gahan a další). V roce 2002 vydali debutové, kritikou i publikem velmi kladně přijaté album Midnight Desert a o 3 roky později album Little Miss Behavin´ and the Troublemakers na kterém se podíleli výborní zahraniční producenti-Steve Walsh (spolupracoval např.s Erasure nebo Norah Jones), David Bianco (získal Grammy za zvuk pro Toma Pettyho, dále spolupracoval např. s Mickem Jaggerem, Carlosem Santanou, Robbie Williamsem nebo AC/DC) a Eddy Schreyer (dále
Alice in Chains, Johnnym Cashem nebo Tracy Chapman).
Loni a předloni kapela pořádala turné s americkou písničkářkou Janet Robin. Kromě toho často koncertují po klubech i festivalech.

Tomcat Blues www.youtube.com/watch
Cut Up www.youtube.com/watch
Run
www.youtube.com/watch
One Day (live)
www.youtube.com/watch
S Janet Robin live
www.youtube.com/watch

Oficiální stránky: www.november2nd.net/
Bandzone (další písničky k poslechu):
bandzone.cz/november2nd
Rozhovor se Sašou Langošovou:
www.muzikus.cz/pro-muzikanty-clanky/FofrRozhovor-Sasa-Langosova 08 cerven 2007/

november

november2nd

november1

november3

november4

Zpět na hlavní stranu blogu

Moderované komentáře

RE: November 2nd jarmik 14. 02. 2009 - 23:22