Orientální a ethno e-shopy

3. březen 2009 | 21.58 |

hindu-gods-ganeshaJen tak pro zajímavost či inspiraci. Upozorňuji však, že osobně s těmito internetovými obchůdky zkušenost nemám (kromě Batavie, ale i od nich nakupuju buď u nás nebo v Ostravě), protože jsem konzerva a nakupuju většinou v kamenných obchodech :-)

www.batavia.cz/

Moje oblíbená značka. Mám od nich 90% oblečení, které teď nejčastěji nosívám. Jsou krásně barevné a batikované a velmi pohodlné. Jinak Batavia samozřejmě nabízí spoustu dalšího zboží jako módní doplňky, keramiku, svíčky, aromaterapii a další. Má kamenné pobočky skoro po celé ČR, spolupracuje s Člověkem v tísni a podporuje svobodný Tibet.

www.govindabutik.cz/govindabutik/index.html

Obchod zaměřený hlavně pro lidi, kteří se zajímají o indickou kulturu a její náboženství (konkrétně Hare Kršna), ale mezi mnoha výrobky a nabídkami si určitě vyberou i ostatní. Obchod je jeden z mála, které nabízejí sárí, polosárí a čoli a pro muže dhótí a kurty, i když to je asi spíš pro opravdové nadšence. Jinak v nabídce najdete kosmetiku netestovanou na zvířatech, ajurvédskou drogerii, koření, duchovní knihy a další. Lidé z Prahy můžou zároveň s butikem navštívit stejnojmennou vegetariánskou restauraci (sídlí ve stejných prostorách).

www.jamuna.cz/

Obchůdek patřící k farmě Kršnův dvůr. Nabízí knihy, přírodní kosmetiku, potraviny, dárkové předměty, audio atd. Jamuna je název posvátné indické řeky.

www.namaste.cz/

Tento obchod nabízí zboží z Tibetu a Nepálu. Zároveň stejně jako Batavia podporuje svobodu pro Tibet. V pestré nabídce najdete mimojiné tradiční nože Kukri, čaje, mapy a kalendáře, hudební nástroje (tibetské mísy, didgeridoo, mušle...), hračky a samozřejmě i oblečení, doplňky, keramiku a další zajímavosti. Tenhle e-shop mě zaujal opravdu hodně.

www.baobaby.cz/

Na tomto e-shopu mě nejprve zaujala dost dobře udělaná webovka. Nabízí spíše specializované zboží, např.didgeridoo a podobné hudební nástroje, hennu, marocké lampy, vodní dýmky atd.

Tak to je prozatím asi všechno :-) Pokud znáte další zajímavé orient obchůdky napište do komentářů.

Zpět na hlavní stranu blogu

Komentáře

RE: Orientální a ethno e-shopy skuli 04. 03. 2009 - 11:12
RE: Orientální a ethno e-shopy holý jan 11. 09. 2009 - 14:39
RE: Orientální a ethno e-shopy holý jan 11. 09. 2009 - 14:42
RE: Orientální a ethno e-shopy mayarani 02. 04. 2010 - 16:59
RE: Orientální a ethno e-shopy mischell 22. 02. 2011 - 23:11
RE: Orientální a ethno e-shopy anet* 01. 02. 2013 - 13:50