Proč se mrtví někdy vracejí?

11. červen 2009 | 11.35 |

ghostJak už jsem kdysi psala, s nadpřirozenými jevy a astrálními bytostmi žádnou zkušenost nemám, pravděpodobně nepatřím k lidem, kteří je přitahují :-) Na jednu stranu jsem ale docela ráda, protože kdybych viděla ducha tak bych asi umřela strachy :-D Ale věřím, že mnohé duše se někdy vrátí na náš svět, protože duši považuju za nesmrtelnou a je spousta lidí, kteří se s nimi setkali (a samozřejmě spousta lidí, kteří si z nějakých důvodů vymýšlí). Ale proč mají někteří mrtví potřebu se vrátit? Berte to jako jen mé zamyšlení...příčin vidím několik.
Ten nejhlavnější a nejčastější asi je, že mnozí lidé ani po smrti nenašli klid. Může to být tím, že měli nešťastný život, udělali chybu nebo čin, který si s sebou vzali i do hrobu a teď bloudí, protože nemohou v klidu spát a chtějí to vyřešit, napravit...nebo třeba i někomu ublížit. Věřím, že existuje tak silná nenávist, že nás může pronásledovat i po smrti a nepovažuju to jen za oblíbené téma duchařských hororů, kde se mrtví chodit mstít.
Jistě jsme všichni četli knihy nebo viděli filmy o strašidelných domech. I když ve většině případů je to jen "pohádka", kterou si s lehkým mrazením v zádech čteme nebo sledujeme když jsme večer sami doma, ale určitě na celém světě existuje spousta míst, kde se stalo něco tak hrozného, že lidé, kteří to zde zažili nezapomněli ani po smrti a stále se na ta místa vrací, vzpomínají nebo hledají své blízké. A senzibilní člověk (i když to o sobě třeba ani neví, že tyto věci přitahuje) je může vidět nebo cítit i když na toto místo přišel o mnoho let nebo i staletí později.
Zajímavé jsou i příběhy lidí, kteří mají zkušenost s tzv.poltergeisty, viz
marieke.pise.cz/54879-poltergeist.html Mnoho odborníků se domnívá, že tento jev způsobuje negativní energie nějakého člověka, většinou dítěte nebo pubescenta, který třeba trpí hlubokým traumatem nebo špatnými pocity, byť si je sám nemusí přímo uvědomovat. Staly se totiž i případy, že řádění poltergeista nebylo spojeno s určitým domem, ale opakovalo se i když se rodina (ve které bylo dítě nebo dospívající) přestěhovala.
A co tak populární vyvolávání duchů? Věřím, že v kulturách, které se zabývají šamanismem to má svůj smysl a mnohdy i prospěšný, pokud se toho ujme správný člověk. Jinak jsem ale k vyvolávání spíše skeptická a myslím, že mrtví by měli odpočívat v pokoji.
A co si o tom myslíte vy?

Zpět na hlavní stranu blogu

Komentáře

RE: Proč se mrtví někdy vracejí? contritus 11. 06. 2009 - 12:39
RE: Proč se mrtví někdy vracejí? constricted 11. 06. 2009 - 20:25
RE: Proč se mrtví někdy vracejí? lúmenn 17. 06. 2009 - 16:01
RE: Proč se mrtví někdy vracejí? death mannequin 26. 06. 2009 - 11:32