Konec světa v roce 2012?

8. září 2009 | 20.11 |

Kolikátý už vlastně? :-D Ne, opravdu tomu nevěřím. Zase se bude o něčem mluvit, zase se nic nestane a všechno půjde dál. I když mně by to zas tak nevadilo, kdyby byl už za 3 roky konec, aspoň bych nemusela řešit školy, práci, shánět chlapa a tak :-D Ale mohlo by to být až po Vánocích a ne už 21.12. :-D (Ano, jsem starý cynik :-))).
Kde se na to zas přišlo? Rokem 2012 údajně končí mayský kalendář. Kalendář je však cyklická věc, jak může jen tak skončit? Jiní lidé se zas přiklánějí k názoru, že v tomto roce se stane něco přelomového, nová doba apod.
Osobně si myslím, že žádné konce kalendářů a náhlé apokalypsy ani nebudou potřeba, beztak se brzo zničíme sami. Dál budeme vesele kácet lesy a deštné pralesy, obilí a další rostliny ze kterých by mohlo žít mnoho lidí v Africe budeme dávat kravám ve velkochovech, abychom pak mohli dál vesele jíst u McDonalda, Severní Korea bude dál testovat jaderné zbraně, ledovce budo dál vesele tát a tak nějak pomalu dojde ke konci. A taky by mě celkem zajímalo, co by se dělo, kdyby se na nás řítilo nějaké obrovské vesmírné těleso? Vím, že vědci už to můžou dobře sledovat, jestli se k nám něco neblíží a asi i včas zareagovat, ale máme vesmír zmapovaný tak dokonale? Určitě ne, jeho velikost si ani neumíme představit a už bychom si měli konečně uvědomit, že zas tak úžasní a velkolepí nejsme, abychom si mohli dovolit všechno drancovat.
Ostatně jak nevěřím na konce světa a všelijaké věštby a předpovědi, které většinou jako první otiskne Blesk a další "kvalitní" periodika tak ale věřím (nebo lépe řečeno, jsem si jistá :-), že podle Véd momentálně žijeme ve věku Kali-jugy, tedy temném věku. Toto je text, který se objevuje ve starověké Linga Puráně, což je jedna z hlavních 18 Purán, hinduistických náboženských textů a popisuje jak bude vypadat Kali-juga:


Zloději se stanou králi, a králové budou zloději.

Vládci budou konfiskovat majetek a zle s ním nakládat.

Přestanou chránit lidi.

Nízcí lidé, kteří získali jisté vědomosti (aniž by měli pro takové věci nezbytné schopnosti), budou považováni za mudrce.

Bude existovat mnoho běženců, potulujících se z jedné země do jiné.

Dravá zvířata budou násilnější.

Plody budou zabíjeny v lůnech svých matek.

Lidé budou dávat přednost volbě špatných myšlenek.

Nikdo nebude schopen nikomu věřit.

Lidé budou závistiví.

Narodí se mnoho dětí, jejichž očekávaná doba dožití nebude vyšší než 16 let.

Lidé trpící hladem a strachem se uchýlí do "podzemních útočišť".

Mladé dívky budou obchodovat se svým panenstvím.

Bůh mraků bude nedůsledný při distribuci deště.

Obchodníci budou provozovat živnost nepoctivě.

Bude mnoho žebráků a nezaměstnaných lidí.

Všichni budou používat drsný a vulgární jazyk.

Lidé se oddají vydělávání peněz; nejbohatší budou držet moc.

Vůdci států již nebudou lidi chránit, ale, prostřednictvím daní, si budou přivlastňovat veškeré bohatství.

Vody bude nedostatek.

Nepřipomíná vám to něco? Vždyť už i těch dívek, co obchodují se svým panenstvím jsme se dočkali i když většinou pocházejí z velmi chudých zemí a chtějí si tak vydělat třeba na školné. Možná si řeknete, však to už to bylo i ve středověku, ale tento temný věk trvá už 5000 let a přes dalších 400 000 ještě trvat má.

A co vy? Jaký je váš názor na konec světa a Kali-jugu? :-)

Zpět na hlavní stranu blogu

Komentáře

RE: Konec světa v roce 2012? spytihnev-vlidny 09. 09. 2009 - 21:29