Linda Goodman: Hvězdná znamení

21. listopad 2010 | 17.16 |

Jeden z bestsellerů populární americké astroložky a básnířky. Ten, kdo považuje astrologii, ezoteriku, vegetariánství a podobné zájmy za hloupost ať si tuto knížku ani nečte, ale pro ostatní doporučuju, je zajímavá, čtivá a vtipná. Navazuje na její další bestsellery Slunečná znamení (důležitá "učebnice" pro všechny začínající astrology, já ji ještě nesehnala, ale u nás v knihovně ji mají, takže se na to chystám :-), Znamení lásky a Znamení vztahů.
Kniha je rozdělena do několika kapitol:
Práce s láskou a mystika peněz-stručně zde charakterizuje 12 znamení zvěrokruhu (více již ve zmiňovaných Slunečních znameních) a popisuje jak prostřednictvím vesmírné rovnováhy dosáhnout finanční jistoty a spokojenosti s naším vztahem k penězům.
Jablko denně-kapitola o zdravé výživě včetně rad jak očistit organismus a správně začít s vegetariánstvím. Kapitolka je doplněna numerologickou charakteristikou podle data narození, kde popisuje jaké potraviny jsou pro jednotlivé lidi vhodné, jaké jim hrozí zdravotní problémy a čemu se vyhýbat.
Guru, duchové a avataři-Tato část je zaměřena na moudrost a umění spirituálně vyspělých mudrců a jogínů a popisuje duchařské zážitky autorky a jejich sousedů v městečku Cripple Creek, kde své tajemné výzkumy prováděl Nikola Tesla.
Déja vu-Popisuje zákony karmy a reinkarnace a jak je uvést do rovnováhy.
Když duše dřímá-Kapitola cele věnovaná numerologii podle hebrejsko-chaldejské kabalistické abecedy, pro mě asi nejzajímavější kapitola (a ty charakteristiky čísel skutečně občas sedí! ;-)
Zapomenuté duhy-Vliv barev na život a zdraví člověka, pomocí správného barevného působení lze údajně i zhubnout (nebo v případě potřeby přibrat). Součástí kapitoly je popis léčivé moci kamenů a krystalů.
Zapomenuté melodie-Kapitola o harmonické komunikaci mezi lidmi, síle ticha, zvuku a hudby, a popisem fascinujícího experimentu Cleve Backstera s vnímavostí rostlin. Na závěr autorka doporučuje sehnat si léčivé fialové tabulky.
Lexigramy a slovní druidové-Prostřednictvím lexigramů (které jsou však aplikovatelné jen na angličtinu) odhaluje tajemství slov, jmen nebo ustálených rčení.
Fyzická nesmrtelnost-Nejodvážnější kapitola, kde autorka naznačuje, že člověk nemusí zemřít a popisuje jak dosáhnout regenerace buněk.

O autorce: 
L.G. se narodila jako Mary Alice Kemery roku 1925 (o svém věku však vždy odmítala oficiálně mluvit, protože je to pro ni jen bezvýznamné číslo) ve znamení Berana. Během 2.světové války přijala jméno Linda a měla populární pořad v rádiu. Zde poznala svého druhého manžela Sama O.Goodmana. Poté začala psát do novin a bojovala za práva Afroameričanů. Její první kniha-Sluneční znamení-vyšla roku 1968 a byla první astrologickou příručkou, která se dostala do seznamu bestsellerů NY Times. O 2 roky později se Linda na radu jednoho svého duchovního učitele přestěhovala do horského coloradského městečka Cripple Creek.
Linda měla čtyři děti-dvě z prvního a dvě z druhého manželství, další dcera zemřela v dětství. Její dcera Sally Snyder se jako teenagerka ztratila a nikdy ji nenašli-živou ani mrtvou. 
Zemřela (? :-) roku 1995 na komplikace z cukrovky.

linda

Zpět na hlavní stranu blogu

Komentáře