Filadelfský experiment

8. prosinec 2010 | 19.59 |

K této tragické a nepochopitelné události americká vláda nikdy nepodala žádné vysvětlení a dokonce tvrdí, že takový experiment se nikdy nestal, ačkoli dotyčná loď byla v té době sledována v Norfolku a na celých 6 měsíců (i když zrovna zuřily boje USA a Japonskem v Pacifiku) o ní nejsou žádné zprávy. Navíc se na něm podíleli tak slavní vědci jako Albert Einstein, Nikola Tesla, John von Neumann (matematik, který přispěl k řadě objevů v kvantové fyzice, ekonomice, statistice, informatice, k objevu počítačů a mnoha dalších oborech) nebo Alfred Bielek. O co vlastně šlo?
Oficiální název Filadelfského experimentu společně s Projektem Montauk byl Projekt Duha (Rainbow Project). Šlo o dva americké experimenty, ze kterých nepřímo vzešel i současný neviditelný bombardovací letoun Stealth - Fighter. Samotná myšlenka projektu neviditelnosti vznikla v jiném z tajných programů americké armády – v Projektu Phoenix, který se zabýval přenosem lidských myšlenek. Americké námořnictvo (US Navy) si již od 30. let pohrávalo s myšlenkou nejlepšího způsobu kamufláže - neviditelnosti. Každý si dokáže představit, co by se asi stalo, kdyby jedna z bojujících stran byla v té době schopná této technologie. Proto byly všechny výzkumy a experimenty přísně tajné a neoficiální a proto také vychází najevo až nyní.
Na samém počátku byla Einsteinova unitární teorie pole z roku 1927. Podle jeho názoru však teorie byla nedokonalá, a tak ji slavný vědec sám stáhl zpět a dál se k ní nevracel. Další léta ukázala, jak hluboce se mýlil. Právě na základě této teorie byl proveden Filadelfský experiment. V roce 1943 pracoval Einstein jako vojenský poradce pro vyzbrojovací úřad amerického válečného námořnictva, kde za účasti Nikola Tesly a Johna von Neumana pracoval na projektu, který by umožnil udělat námořní loď neviditelnou pro radary. Pro tento experiment byl vybrán nově postavený torpédoborec USS ELDRIDGE. A právě25. července 1943 začaly probíhat na jeho palubě pokusy s obrovskými generátory. Princip neviditelnosti počítal s tím, že pokusné těleso je nutné urychlit na rychlost vyšší, než je rychlost světla. Tato myšlenka je jinak nereálná. Nemůžeme urychlit hmotné těleso na rychlost světla, protože neexistuje materiál, který by to vydržel. Ale právě Einstein, Tesla a von Neuman přišli s tím, že pokud kolem tělesa rotuje pole elektromagnetických částic rychlostí vyšší, než je rychlost světla, dosáhneme stejného výsledku. Proto byly na palubu USS ELDRIDGE instalovány obrovské generátory, které měly kýženého výsledku dosáhnout. Torpédoborec USS ELDRIDGE byl doprovodnou lodí pro konvoje, jejíž hlavním úkolem bylo najít a zničit nepřátelské ponorky. Tato loď vážila 1240 tun, s délkou 93 metrů a šířkou 11 metrů. Posádku tvořilo 186 důstojníků a námořníků. První test, který byl v této souvislosti proveden, byl považován za neúspěšný, když se podle svědků loď v jeden okamžik rozplynula v záři nazelenalého světla.

Celá posádka lodi si ovšem okamžitě po pokusu stěžovala na prudké bolesti žaludku a hlavy. Celý proces byl po tomto pokusu upraven, námořnictvo změnilo parametry testů, už nechtělo, aby byla loď celá neviditelná, ale stačila jim pouze neviditelnost na radaru. Následný test byl úspěšný, dne 28. října 1943 pokusná loď zmizela z monitorů tehdejších radarů. Podle některých svědků se loď objevila asi na 10 vteřin u námořní základny Norfolk ve Virginii, která je vzdálena od Filadelfie 215 námořních mil (přibližně 400 km). To znamená, že se podařilo nejen zneviditelnit obrovskou válečnou loď, ale také tento několikaset tunový kolos teleportovat. Celý test trval několik hodin, co se tou dobou dělo na palubě USS ELDRIDGE, to se asi nikdy nedozvíme. Podle některých hypotéz loď zmizela z radarů pouze na moment, pak se přenesla do jiného rozměru. Jakmile se k lodi dostaly záchranné týmy, zjistily, že asi polovina posádky je mrtvá a různě vlisovaná do konstrukce lodě ((jeden námořník měl do lodi zapuštěny pouze ruce, tak mu mohly být amputovány a je to jeden z těch, kteří se nezbláznili). Někteří námořníci údajně zaživa vzplanuli. Zbytek členů posádky byl v úplně vyšinutém stavu hysterie nebo šílenství, a ti byli převezeni do nemocnice Bethesda Naval Hospital, kde byli drženi odloučeni od světa po zbytek trvání války a kde jim byla poskytována odborná pomoc, když jim začala vynechávat paměť, případně když přestali ovládat svá těla. Nikdo dodnes neví, proč se tak stalo. Spekuluje se, že přeživší členové posádky opakovaně mizeli v náhodných intervalech do jiného rozměru. Jeden námořník prošel před zraky manželky, dvou dětí a dvou přátel zdí a už ho nikdo nikdy neviděl. Známý je také případ dvou námořníků, kteří se "vypařili" v baru před zraky desítek hostů. Nakonec zmizeli a nic po nich nezbylo. Po tomto pokusu byli všechny testy pozastaveny a nakonec byl projekt uzavřen.
Po skončení války loď USS ELDRIDGE sloužila ještě rok u US NAVY a poté byla prodána řeckému námořnictvu, kde sloužila pod jménem HNS LEON. V roce 1991 po několika přestavbách ukončila svoji dlouhotrvající službu a v roce 1999 byla sešrotována. 
Fyzik Alfred Bielek, jeden z přeživších, tvrdí, že se během experimentu pokusil se svým bratrem skočit přes palubu, ale místo dopadu do vody se ocitli v hyperprostorové bublině o 40 let později...O tom si ale můžete více přečíst v článcích ze kterých jsem čerpala, mně osobně to přijde už jako příliš sci-fi :-) Každopádně ale věřím, že Filadelfský experiment proběhl...vlády a armády (a nejen americké) nám jistě tají ještě velkou spoustu věcí...

Zdroje:
www.kultx.cz/filadelfsky-experiment/

odkazy.internetshopping.cz/lide/einstein/filadelf.htm

www.cez-okno.net/clanok/filadelfsky-experiment
 

Zpět na hlavní stranu blogu

Komentáře

RE: Filadelfský experiment monica otmili 08. 12. 2010 - 20:36
RE: Filadelfský experiment noone* 08. 12. 2010 - 20:36