Seznam knih za rok 2009 II.část

15. září 2012 | 22.24 |

Reading_by_ElementsOfPersuasioZahraniční

Alsanea, Rajaa: Děvčata z Rijádu

Zajímavý a čtivý pohled do života mladých dívek v Arábii. Hlavní hrdinky sice pocházejí z vyšších vrstev a jejich situace není tak těžká jako u muslimských žen v chudých venkovských rodinách, ale i tak řeší úplně jiné a složitější problémy než ženy za Západě.

Beah, Ishmael: Došel jsem daleko...

Fascinující a kruté vyprávění chlapce, který byl ještě jako nezletilý naverbován jako dětský voják ve své rodné válkou zmítané africké zemi Sierra Leone.

Boyne, John: Chlapec v pruhovaném pyžamu

Jedna z nejsmutnějších knih o holocaustu-je totiž vyprávěna z pohledu dětí, které si hrůzy války a koncentračních táborů neuměly vysvětlit, byla i úspěšně zfilmována. 

Deaver, Jeffery: Dvanáctá karta a Dívčí hrob

Dva napínavé thrillery jednoho z mých nejoblíbenějších autorů tohoto žánru. 

Erskine, Barbara: Žila jsem již před staletími

Dramatický příběh se odehrává zároveň v současnosti i minulosti. Hlavní hrdinka-novinářka píše článek o minulých životech. Sama podstoupí tzv. regresivní hypnózu a zjistí, že kdysi žila jako šlechtična ve středověkém Walesu.

Hyde, Catherine Ryan: Pošli to dál

Krásný a dojemný příbeh o chlapci, který změnil svět k lepšímu a to jen jednoduchou myšlenkou-pomoci jakémukoli člověku, který to potřebuje a za to chtít jen jediné-aby dotyčný pomohl třem dalším lidem atd. Kniha byla také zfilmována se skvělým hereckým obsazením. 

Palahniuk, Chuck: Ukolébavka

První knížka, kterou jsem od tohoto kontroverzního autora četla. Některé už byly slabší, ale téměř hororový příběh o africké říkance pro děti, jejíž pohé proběhnutí v mysli může vraždit na dálku opravdu stojí za to.

Pargeter, Edith: Nebeský strom a Zelená ratolest

Krásné historické romány vyprávějící o životě chudých i bohatých lidí v dramatické době bojů Anglie s Walesem (13.-14. stol.).

Selby, Hubert: Rekviem za sen

Ačkoli knihu trochu zastínil velmi úspěšný a zdařilý film, patřící dnes již ke kultovním, i literární předloha o drogové závislosti a zmařených snech je stejně tak drastická a mrazivá.

Sewell, Anne: Černý hřebec

Jeden z nejznámějších příběhů o zvířatech vypráví dramatický životní osud krásného koně, v dobách, kdy byli používáni zejména jako pracovní zvířata se kterými se málokdo mazlil. Navíc tehdy byli koně potřebou, ale starat se o ně dobře nemohl každý.

Wood, Barbara: Plamen duše

Trochu červená knihovna, ale hlavně velmi dobrodružný a čtivý příběh odehrávající se ve starověku v prostředí nejznámějších tehdejších civilizací o ženě, která pátrá po svém tajemném původu i dávné lásce.

Zdroj obrázku: DA od autora ElementsOfPersuasion 

Zpět na hlavní stranu blogu

Komentáře

RE: Seznam knih za rok 2009 II.část tlapka 16. 09. 2012 - 10:27