Tak. Moje trpělivost je u konce.

2. září 2013 | 13.46 |

Život je bahno a jen svině v něm umí chodit.

Jedná se o téměř rok starou záležitost a původně jsem si dlouho říkala, že mi nestojí za to, řešit to u sebe na blogu, řešila jsem to na jednom tematickém diskuzním fóru. Dnes jsem ale zjistila, že ona moje diskuze byla na nátlak "poškozeného" smazána. Fajn, adminovi toho fóra to nevyčítám, co nadělám, ale prostě to půjde ven i tady, protože jsem vytočená. Samozřejmě nikoho nebudu jmenovat, aby nevyhrožovali i adminovi pise nebo abych nešla do vězení :-D ani nebudu říkat, jestli ta osoba byla muž nebo žena, ale názor si udělejte sami. Holt i nám tzv. hodným idiotům občas dojde trpělivost! 
Když jsem se loni rozhodla přivydělat si pár drobných tím, že bych psala články (lifestylové, reklamní) pro různé klienty tak jsem hned ze začátku narazila na podvodníka. Z velké části to byla moje blbost, nebyla smlouva a domluvili jsme se, že články budou placené až se osvědčím, což jsem brala, protože jsem stejně potřebovala reference. Osvědčila jsem se, s články byla spokojenost a už jsem měla psát i za peníze, ale ty, jak už asi tušíte, pořád nikde, jen výmluvy. No budiž, bez smlouvy bych toho stejně moc nenadělala a miliony to nebyly. Jenže co byla poslední kapka, když jsem se stále nedozvěděla, kde se vlastně ty moje články vyskytují a zapátrala jsem sama. A byla jsem dost v šoku. Ještě dodnes nacházím své články na různých stránkách a magazínech, ovšem pod jménem toho člověka!!! A kdoví na kolik jsem jich ještě nepřišla. V té chvíli jsem se rozhodla to řešit. Śéfredaktoři nebo majitelé stránek, kde jsem našla své články byli naštěstí většinou v pohodě, ani jsem po nich nechtěla peníze zpět, jen jsem je upozornila, že články pro ně píše podvodník (resp. že je nepíše, ale má na to lidi, kteří o tom neví), navíc jsem měla jako důkaz e-mailovou komunikaci i s přílohami článků ještě ve Wordu, ze které jasně vyplývalo, že autorem jsem já. Ale objevili se i lidi, co s dotyčným člověkem spolupracovali a obvinili mě, že mu chci jen přebrat zakázky a proč nepodám trestní oznámení nebo se neobrátím na právníka. Takže o tom, proč už bych nikdy nešla na policii, jsem psala
tady  (když se mi vysmáli ačkoli jsem byla fyzicky napadena tak co by dělali s pár ukradnutými články) a jelikož si články sama píšu a neprodávám hromady cizích tak na právníka prachy nemám.
Ale další věc-ten člověk se hájil tím, že jsem mu dovolila zveřejňovat své články pod jeho jménem, což není pravda a žádný takový důkaz, např. mail, kde píšu něco ve smyslu "Ano, můžete, vzdávám se svých autorských práv" neexistuje, navíc vzdát se autorských práv není tak jednoduché i kdybych to chtěla udělat (což bych samozřejmě nechtěla). Samozřejmě je rozdíl, když se mě klient předem zeptá, jestli může článek zveřejnit bez mého autorství a dostanu za něj zaplaceno. A jestli to spadlo někde do spamu, jak se snažili "argumentovat" kamarádíčci toho člověka, tak to není můj problém, asi když někomu píšete, že chcete používat jeho články pod svým jménem a dostávat za ně zaplaceno místo autora, tak snad čekáte na odpověď, omg. 
Ale jak to dopadlo-peníze jsem samozřejmě neviděla, ale jak už jsem psala, o to mi zas tak nešlo, šlo mi o spravedlnost (ach, kdy už z té naivity vyrostu) a o to, že byly kurva moje. Pár lidí jsem na to upozornila a věřili mi, ale původní diskuze, kde jsem to řešila byla tedy smazána, protože právník té osoby to požadoval od admina.
Takže poučení? Kromě citátu nahoře také to, že lidi se vždycky budou snažit vám s*át na hlavu a dělat na vás podrazy, ale když se proberete ze své blbosti (neříkám totiž, že jsem žádnou neudělala) a začnete to řešit tak jste na konec za svini a hajzla vy. Život v praxi :-)

 

Zpět na hlavní stranu blogu

Moderované komentáře

RE: Tak. Moje trpělivost je u konce. rebarbora 02. 09. 2013 - 16:21
RE: Tak. Moje trpělivost je u konce. sigrun 02. 09. 2013 - 17:34
RE: Tak. Moje trpělivost je u konce. mixx 02. 09. 2013 - 20:56
RE: Tak. Moje trpělivost je u konce. cukrenka®svetu.cz 03. 09. 2013 - 22:51
RE: Tak. Moje trpělivost je u konce. libor 08. 09. 2013 - 11:43