UFO a nacisté II.část

21. listopad 2013 | 22.27 |

První díl zde. Fascinace i velmi vysoce postavených nacistů okultismem je dobře známá (viz společnost Thule). Často se také spekuluje o jejich spojení s mimozemskými civilizacemi, i když pro to samozřejmě neexistuje důkaz. Důvodem těchto teorií jsou zejména na svou dobu moderní a unikátní zbraně, které nacistické Německo za 2. světové války používalo nebo na jejich vývoji teprve pracovalo. Mnoha zádami je opředeno i sídlo jednotek SS nebo činnost nacistů v protektorátu Čechy a Morava.

Hrad Wewelsburg

Tento hrad (neplést s polským Wawelem) se nachází poblíž města Paderborn v severozápadním Německu. Byl postaven na počátku 17. stol. baronem von Fürstenbergem, poprvé tu prý hrad stál už v římských dobách a byl zničen při bojích Římanů s germánskými kmeny. Baron měl své vlastní sídlo jinde a Wewelsburg využíval jen rekreačně, nakonec zůstal dlouhá léta úplně nevyužitý. Teprve od roku 1925 se začalo uvažovat o jeho rekonstrukci. Na počátku 30. let, kdy se v Německu dostala k moci NSDAP, navrhl dvorní architekt vůdce SS Heinricha Himmlera, Hermann Bartels, že by byl hrad vhodným sídlem pro členy SS, kde by se vyučovaly kurzy pravěku, archeologie a mytologie, kterou byli nacisté okouzleni. Tento nápad se líbil i Hitlerovi a roku 1933 byla s městem Paderbornem podepsána smlouva o pronájmu hradu na 100 let.

Okultismem nadšený Himmler zde nechal vybudovat kruhovou kapli odkazující na kulatý stůl krále Artuše pro dvanáct "rytířů" SS. V suterénu, kde chtěl být pohřben spolu s dalšími hrdiny SS, zas postavil obrovský hákový kříž. V jeho pracovně se nachází okultní symbol zvaný Černé slunce (německy Schwarze Sonne-tedy také zkratka SS). Podle okultních spisů z Černého slunce sálá tajemná síla Vril (zmiňovaná už v předchozí části), díky které může člověk (v nacistickém podání tedy Árijec) procházet mezi dimenzemi a řídit dění ve vesmíru-jako Bůh. Prostřednictvím Černého slunce se uskutečňuje iniciace, kdy hrdiná umírá a opět vstává podoben svým bohům. Zajímavostí také je, že symbolem Černého slunce jsou dvě různoběžné svastiky. 

Ale co má Wewelsburg společného s mimozemšťany? Roku 1936 měl v německém Freiburgu havarovat letoun mimozemské civilizace. Jeho trosky a pozůstatky pilotů byly odvezeny právě do sídla SS a získaná technologie měla sloužit k výrobě slavných raket V1 a V2 a tajemné zbrani zvané Die Glocke (Zvon) o které je zmínka v 1. části. 

Dnes je na hradě muzeum a hotel s restaurací.

Zdroje a více: blog Ondřeje Procházky-zde, stránky

lovecpokladu.cz/home/hrad-wewelsburg-mysticke-sidlo-nacistu-2799">Lovec pokladů a Novinky

Nacistické podzemní továrny v Čechách

Svá tajemství si stále ponechávají nacistické podzemní továrny, které se nacházely i na území Čech. Mezi ty největší patřil Richard, původně soustava tří bývalých výpencových lomů u Litoměři. Oficiální stránky továrny Richard zde.

Další takovou továrnou byl podzemní komplex v severních Čechách poblíž obcí Velenice, Jánská a Rabštejn o rozloze asi 70 km2. Byla v něm umístěna nacistická továrna, archivy, skladiště a depozitáře. V tomto komplexu měla prý být vyvíjena jedna ze zázračných leteckých zbraní (Wunderwaffe). V továrně se pohybovali jen členové Wehrmachtu, čeští vězni a dozorci z Pobaltí (to aby si vzájemně nerozuměli). Po válce tu byl zřízený přechodný internační tábor pro dopadené nacisty, z 900 jich však více než 600 zmizelo a spolu s nimi i kompletní archiv jedné z klíčových jednotek SS, který byl přechováván v nedalekém zámku u České Lípy, který prý byl s podzemní továrnou propojen chodbami. Vězni tak zřejmě byli obeznámeni se systémem labyrintu nebo dostali od někoho plány podle kterých našli cestu ven. Dnes je většina chodeb zasypána. Zdroj a více zde.

Nejtajemnější je však příběh o vývoji nacistického diskoplánu v Praze v objektu dnešní Avie Letňany. 24. února 1945 spatřilo několik svědků neidentifikovatelný létající objekt nad Prahou. V ten samý večer byli pracovníci továrny zavřeni uvnitř se zatemněnými okny. Neměli vidět zkušební let diskoplánu? A kam mířil? Podle některých teorií prý do Chebu, kde byl další podzemní komplex, ne však továrna, ale výzkumný ústav, kam měli přístup jen pověření nacisté. Dva měsíce předtím prý došlo i k havárii jednoho z prototypů, který zmizel v močálech poblíž Toužimi-ta je právě mezi Prahou a Chebem. 

A pokud zázračný diskoplán existoval, mohli po válce na jeho vývoji pokračovat Američané a Sověti a dát tak vzniknout UFO? Existují také hypotézy, že byl po válce Němci zničen či navždy utajen, nebo se jim vyrobit nikdy nepodařil či se o to ani nesnažili a tzv. "UFO nad Prahou" je jen mystifikací.

Zdroj a více zde.

Operace Highjump

Operace Highjump byla projektem amerického námořnictva organizovaná slavným polárním badatelem, admirálem Byrdem pod vedením admirála Cruzena. Probíhala v Antarktidě od srpna 1946 do roku 1947 za účasti 4700 vojáků, 23 letadel a 13 lodí (loďstvo tvořily torpédo a ledoborce, tankery, jedna ponorka a letadlová loď). Cílem bylo upevnit a rozšířit moc USA nad touto oblastí, prozkoumat možnosti založení leteckých základen na ledovém podloží a prohloubit geografické znalosti o Antarktidě. Podle některých teorií šlo ale ve skutečnosti o zničení nacistické vědecké základny, která přežila i konec 2. světové války a nadále v ní probíhaly eugenické a technologické výzkumy. Během 2. světové války si totiž Němci v západní části Antarktidy nárokovali území, které pojmenovali Nové Švábsko. Potřebovali zde založit základnu pro velrybářskou flotilu z důvodu nedostatků tuků, ze kterých se vyráběl margarín a mýdla.

Legendy však tvrdí, že ve skutečnosti sem Němci převezli antigravitační disk, svou nejdokonalejší technologii. Existují svědectví jak členů operace Highjump, jiných očitých svědků a také americké vojenské složky NORAD-Protivzdušné obrany USA, že toho roku 1947 spatřili nad Antarktidou podivné ploché disky, které zcela odporovaly jakékoli dosud známé technologii-a některé měly na sobě znak hákového kříže. Také sám Byrd pro jedny chilské noviny řekl, že se jeho Komando 68 setkalo v Antarktidě s nepřítelem, "který mohl létat od pólu k pólu neuvěřitelnou rychlostí." Tomu odpovídá i neobyčejně vysoký počet úmrtí vojáků, kteří se operace zúčastnili. Ocitli se tedy v bitvě s neznámou flotilou UFO, kterou buď vytvořili nacisté, popř. byla mimozemského původu? (Byrd se mimochodem po tomto svém výroku v novinách už nesměl o operaci Highjump více vyjadřovat).

Zdroje a více: Stránky Exopolitka a Mysteria.sk, článek o německých expedicích v Novém Švábsku zde

Zpět na hlavní stranu blogu

Moderované komentáře