Food For Life ve Vrindávanu

5. prosinec 2013 | 22.32 |

fflv_logo

O humanitární organizaci FFL, která s pomocí dobrovolníků distribuuje v desítkách zemí po celém světě vegetariánské jídlo chudým, ve válečných konfliktech nebo při přírodních katastrofách a zabývá se i vzděláváním, zdravotní a humanitární péčí pro potřebné jsem psala již zde. Teď mě zaujala stránka, kterou mi nedávno poslala Toruviel a informuje veřejnost přímo o aktivitách FFL v indickém městě Vrindávan (stát Uttarpradéš).

FFL Vrindávan je humanitární organizace oficiálně uznaná indickou vládou. V posledních deseti letech se zabývá pomocí nejchudším vesnicím v okolí tohoto historického města. Mezi služby, které zde poskytuje, patří vzdělávání dětí a dospělých žen, distribuce jídla, základní lékařská péče, pomoc starým a nemocným, environmentální projekty, hlavně sázení stromů a péče o zraněné a opuštěné krávy.

Mezi další důležité projekty patří:

►Water for Life-zaměřený na instalaci ručních čerpadel ve vesnicích, nákup úspornějších vařičů a sporáků, filtračních systémů a distribuci sladké vody z míst, kde jí je dostatek (většina podzemní vody ve Vrindávanu je slaná, tvrdá a mnohonásobně překračuje limity závadných látek, takže je nevhodná k pití).

►Girl Power-V Indii jsou stále běžné sňatky nedospělých nevěst a nepřístupnost vzdělání ženám. Projekt je zaměřen na sponzorství děvčátek, vzdělávání dospělých žen, poskytování užitečných kurzů (šití, řemesla aj. odborných dovedností), ochranu dívek před dětskými sňatky a osvětu tak, aby mohly uplatňovat svá práva a žít nezávisle.

►Péče o krávy-Krávy jsou sice v Indii posvátné, ale kvůli odlesňování se čím dál častěji musí krmit kupovanou trávou a senem. To si mnoho drobných farmářů nemůže dovolit a nechávají krávy opuštěné-toulat se po ulicích a živit se odpadky. FFLV jim poskytuje domov, čerstvé jídlo, veterinární péči a místo, kde se mohou uzdravit z případných zranění a nemocí.

Všechny aktivity zajišťují dobrovolníci z celého světa. Stále je potřeba učitelů (zejména angličtiny a počítačů), vedoucích odborných kurzů, vychovatelů ve školkách a jeslích, animátorů, dále doktorů, sester, zdravovědců, sociálních pracovníků, psychologů, náhradních maminek a tet pro osiřelé děti, kuchařů a lidí, co distribuují jídlo, fotografů, textařů a IT specialistů, kteří se věnují webovým stránkám, fundraiserů, kancelářských pracovníků, environmentalistů, překladatelů a dalších. 

Pomoci lze i dálkově-sponzorstvím dítětě, posíláním oblečení a hraček nebo příspěvkem na projekt, který vás zaujal.

Více na fflvrindavan.org/

Zpět na hlavní stranu blogu

Moderované komentáře