Článek Alžírsko-jak to všechno začalo

Vložit nový komentář (moderovaná diskuze)

Přihlášení
jméno:heslo:ze serveru:
vaše jméno:
vaše www: http://*
opište kód:

Pozn.: označená pole nejsou povinná. Odkaz na www bude zobrazen pod Vašim komentářem, pokud se jedná o odkaz na blog.

Moderované komentáře k článku: Alžírsko-jak to všechno začalo

30. 09. 2017 - 17:56

boudicca: Máš můj obdiv za ten skok do neznáma. Mě začalo v poslední době lákat Maroko, za cestováním a na vlastní pěst, ale zatím je to jen jeden z mnoha nápadů. Mám k arabským zemím obecně dost respekt, nicméně přítel je dobrodruh, takže počítám, že dříve nebo později pojedeme.

Je pravda, že o Alžírsku se moc nemluví - já o něm vím něco více jen skrze předmět zaměřený na frankofonní země, co jsme měli na vysoké během studia francouzštiny. No, stejně jsi hrdinka. Kamarádka je vdaná za Egypťana, hodně cestují, bydlí půl roku v Egyptě a půl roku na Slovenku, vše jim klape... Takže ano, jde to i přes kulturní rozdíly. Pár Arabů (co se do ČR přestěhovali až jako dospělí) znám, jsou to moji kolegové a spolužáci, ale i když jsme kamarádi i mimo práci, tak mi jejich mentalita není tolik blízká, aby mohlo být hypoteticky i něco více. Takže docela chápu, že okolí může podobný vztah připadat divný, ale jak píšu v příkladu výše - jde to. Jen bude ta vaše cesta asi o dost trnitější. Držte se!

(Jo a budu moc ráda za další články o Alžírsku!)

---
by-boudicca.blogspot.cz

30. 09. 2017 - 22:22

marieke: Díky díky, Maroko musí být taky krásné, sleduju teď různé stránky o těchto zemích i s každodenníma fotkama. Ten půlrok v Alžírsku a půlrok v Evropě (za mě teda ne v ČR), tak bych si to taky představovala, ale museli bychom mít nějakou práci na sebe.
Jinak Omar není Arab, to vždycky vysvětluju každému Ale větší článek o Berberech/Kabylcích plánuju

---
marieke.pise.cz

30. 09. 2017 - 23:51

boudicca: Berber, no vidíš, to jsem v článku úplně přehlédla. O to více jsem zvědavější!

---
by-boudicca.blogspot.cz