Exilia-bio

8. listopad 2007 | 21.59 |

Exilia je jedna z mých nejoblíbenějších kapel, bohužel v Čr je skoro nikdo nezná:-( Miluju jejich charismatickou dredatou zpěvačku Mashu, která kromě toho i skládá texty k písním-jsou hodně o životních zážitcích a zkušenostech, album Unleashed je zas zvláštní tím, že hodně textů je o světových problémech, hlavně válkách a bídě.
Hodně lidí je přirovnává ke Guano Apes, ale Exilia je ještě tvrdší a Masha má drsnější hlas, v nejtvrdších písničkách skoro nepoznáte, že jde o holku. Pokud chceme škatulkovat tak styl hudby je něco jako nu metal (neplést s nu metalem typu Linkin Park:-) nebo crossover. Jejich vzory jsou Led Zeppelin, Korn, Slipknot apod. a spřízněné kapely jsou např. In Extremo, Guano Apes, Clawfinger, HIM nebo Therapy.


Úplné počátky této italské skupiny jsou z roku 1998, když se zpěvačka Masha seznámila v milánském obchodě s hudebninami s kytaristou Elioalienem.O 2 roky později vydali debutové album Rightside Up, které získalo dobré ohlasy v Itálii a Švýcarsku. Skupina se stala kompletní v roce 2001, kdy se přidali basista Random a bubeník Ge (nyní mají nového bubeníka jménem Ale).
V roce 2004 prorazili našlapaným albem Unleashed ze kterého pocházejí 3 úspěšné singly-Stop Playing God, Coincidence a Can´t Break Me Down
Nejnovější (loňské) album se jmenuje Nobody Excluded ze kterýho vydali zatím 2 singly-Kill Me a Your Rain
Exilia koncertuje různě po Evropě (nejčastěji v Německu a Itálii), u nás před pár lety byli předskokany Rammstein.

Oficiální stránky: http://www.exilia.de/

obrazek

Zpět na hlavní stranu blogu

Komentáře

RE: Exilia-bio anetttka 19. 03. 2008 - 21:05
RE: Exilia-bio apollyon 02. 05. 2008 - 15:42