Pro-ana stránky

8. listopad 2007 | 22.06 |

Taky jste si všimli téhle nové děsivé módy? Pro ana je komunita, která nepovažuje anorexii za nemoc, ale za životní styl. Zabývají se tím, že si navzájem radí jak (drasticky) hubnout, jak cvičit, jak zvracet atd. Jejich inspirací jsou tzv.thinspirace (thin=hubený), kterých je teď plný net a jsou to nejčastěji fotky šíleně vychrtlých modelek a celebrit. Prostě čím vychrtlejší tím lepší. (Hm, ale vůbec to není nemoc, jen životní styl, že...).
Neodsuzuju to, jen je mi těch holek líto. Někdy je možná lepší mít pár kilo navíc a nevypadat jak modelka, ale být šťastná a spokojená než vypadat jako kostlivec z koncentráku a honit se jen za drastickejma dietama...

Taky jsem během svýho surfování (jo, možná si řeknete, proč na ty stránky chodím, když se mi to nelíbí-ale nebudu přece psát o něčem, o čem si nic nezjistím:-) objevila pár hlášek, který mě opravdu nenechaly chladnou a zůstává mi nad nimi rozum stát. Tady jich pár je a na úvod tu nejdrsnější:

"Nebav se s tlustými lidmi, jsou pro tebe podřadní."

(Hm. A já bych se zas nebavila s někým, kdo dokáže vypustit z pusy takovou pytlovinu...je pro mě podřadný).

"Být hubená je důkaz sebekontroly a vlády nad svým životem. Jíst dokáže každý, ale jen velmi málo lidí se ho dokáže vzdát."

(Důkaz sebekontroly je, když člověk jí zdravě, sportuje a je sám se sebou spokojenej. Ne, když nejí nic. Není to žádná vlastní vláda nad životem, takovým lidem vládne anorexie. Radši budu "slaboch", co normálně jí).

"Pokud máte neodbytný pocit hladu, zkuste si dát sousto do pusy a pak jej vyplivněte."

(Napadlo mě, co by na to říkaly děti v Africe).

"Tělo ošálíte i tím, že sníte kostky ledu (tělo si bude myslet, že přijalo nějakou potravu)."

(Anebo vatu).

"NYNÍ JE MOJE VÁHA 48,5KG, CHTĚLA BYCH SE STÁT ANOREKTIČKOU, ALE JENOM V JEDENÉ VĚCI A TO JE VYHUBLOST. LÍBÍ SE MI STYLE ANOREKTIČEK : VRSTVENÉ OBLEČENÍ, NAČESANÉ VLÁSKY NA PATKU S OFINKOU, VELKÉ ČERNÉ BRÝLE,.... VŠICHNI CO SE O TOTO ZAJÍMAJÍ JISTĚ VĚDÍ CO MÁM NAMYSLY:-)

UPOZORNUJI, ŽE CHCI MÍT JEN TU VYHUBLOST, NÉ TY OSTATNÍ PROBLÉMY, JÍDLO MÁM RÁDA A NEMYSLÍM SI O SOBĚ , ŽE JSEM TLUSTÁ A ANI SE NEVIDÍM V ZRCADLE OBTLOUSTLE NEBO TAK NĚCO, ALE LÍBÍ SE MI STYLE A K TOMU POTŘEBUJI TU VYHUBLOST."
(Wau! Tak on je k tomu i nějaký spešl styl? To je hezký, že slečna chce jen vyhublost, ale nechce ostatní problémy, hm, tak hodně štěstí).

Ne, nechci být zlá, ale co má člověk na tohle říct? Nic nevyčítám ani ty holky neodsuzuju. Odsuzuju média, které nám vychrtlý kult "krásy" denodenně cpou do hlavy. Dřív mě štvaly modelky, že jsou skoro všechny jak kostry a jsou na to snad pyšné, ale primárně za tím stojí módní návrháři, kteří šijou takové velikosti modelů, že je jiný člověk než vychrtlá modelka neobleče. Pak se tyhle šílené velikosti prodávají i do obchodů a v nejnovější době jsou i normální velikosti považovány za rozměrné (!) takže holka s normální hezkou postavou dostane komplex a chce být hubenější a hubenější. A takhle posedlých začíná být čím dál víc lidí a vyměňují si rady na těchhle stránkách (v podstatě je to to samé, jako by si vyměňovali návody na sebevraždu nebo sebepoškozování). Tak závěrem....nebavme se s tlustýma, co neovládají svůj život, jsou pro nás podřadní!

Zpět na hlavní stranu blogu

Komentáře

RE: Pro-ana stránky lenočka 07. 02. 2008 - 16:55
RE: Pro-ana stránky walome 04. 02. 2009 - 20:01
RE: Pro-ana stránky walome 05. 02. 2009 - 20:56
RE(2x): Pro-ana stránky marieke 05. 02. 2009 - 22:42
RE: Pro-ana stránky marieke 06. 02. 2009 - 05:46
RE: Pro-ana stránky luci* 24. 10. 2010 - 15:17
RE: Pro-ana stránky eveline 14. 05. 2011 - 19:54