KILL BILL

2. březen 2008 | 12.14 |

Am.film, 2003 (Vol 1) a 2004 (Vol 2). Hrají: Uma Thurman (Černá mamba), David Carradine (Bill), Lucy Liu (O-Ren Ishii), Daryl Hannah (Elle), Michael Madsen (Budd) a další. Režie: Quentin Tarantino.

Bývalá členka elitního zabijáckého komanda přezdívaná Černá mamba se rozhodla začít nový život a vdát se. Jenže při přípravě svatebního obřadu je vážně zraněna členy komanda vedenými jejím bývalým milencem Billem. Po 4 letech se probere z kómatu (přičemž hned v nemocnici těsně po probuzení zabije 2 chlápky :-D) a rozhodne se všem chladnokrevně pomstít, zejména proto, že si myslí, že dítě, které čekala, masakr nepřežilo.
Tarantino tímto filmem vzdal hold především japonskému bojovému umění. Geniální scény kdy hrdinové proti sobě bojují samurajskými meči patří k těm nejlepším, zejména rozhodující boj Mamby a její nepřítelkyně O-Ren Ishii (krásná Lucy Liu) na pozadí poetické zasněžené zahrady. Akční filmy mě nebaví, ale tento je natočený tak, že jsem chvílemi ani nedýchala. Prostě Tarantino...Divákovi, kterému nevadí krev...resp.trochu víc krve :-D jsou úchvatné bojové scény potěchou pro oko, ale to není vše...příběh a dialogy nejsou o nic slabší.
Nejšílenější scéna: Černá mamba vyrve své nepřítelkyni Elle oko, hodí ho na zem a rozšlápne...


14158__uma12_l.

killbill09.jpg

KillBillVol2.jp

Zpět na hlavní stranu blogu

Komentáře