Česko-Slovenská SuperStar a další reality show

16. září 2009 | 12.23 |

Tak tu máme další řadu pěvecké soutěže. Na první jsem se dívala cca od finále, na druhou jedním okem a na tuhle jsem se ani dívat nechtěla, když jsem četla na netu o pokleslém humoru porotců a hlavně jsem si nechtěla zkazit názor na Jandovou, která mi vždycky byla sympatická a její Die Happy je skutečně kvalitní skupina, ale v SS se bohužel chová jak puberťačka :-/ Nicméně jednoho nedělního večera nebylo co dělat tak jsem shlédla brněnský casting, o den později bratislavský casting, kde jsem si už našla favorita (sladkého René, který zahrál na kytaru slavný swingový hit Puttin´on the Ritz a bylo to fakt perfektní!) a asi se budu koukat nadále když bude čas. Co se týče poroty, začínám mít nejradši Hejmu i když v dřívějších řadách jsem ho nemilovala, protože nemá potřebu fekálního humoru ani se vyptávat soutěžících, jestli už měli sex :-/ Škoda, že tam není Gábina, ta byla vždycky správně kousavá, ale nikdy ne pokleslá. Pána kožichů nemusím, ale skousnu ho, slovenská moderátorka mi není extra sympatická, ale taky ji přežiju. Jak někdo v jakési diskuzi trefně poznamenal-z většiny soutěžících stejně budou jen postavičky šaškující v nekvalitních muzikálech, ale proč se na tento pořad nedívat? Jo, je to komerce, už dávno to není nic převratného, ale jako relax na večer...proč ne. Vždyť hudební soutěže jsme tu měli už před x lety, Caruso Show, Do-Re-Mi, akorát, že to nebylo v tak velkém stylu. A ti lidi, co přijdou na casting snad ví do čeho jdou a musí i počítat s tím, že se národ jejich "zpěvu" bude smát nebo že je porota pošle do háje.
Ostatně s reality show se roztrhl pytel. Další fenomén před pár lety-Big Brother, kterého ale v ČR převálcovali VyVolení, protože Prima udělala dost dobrý tah a vytasila s nimi dřív než Nova s BB. Koho by nebavilo koukat se jak parta lidí, kteří se navzájem neznají spolu musí žít pod jednou střechou, hádají se, milují se a to vše před kamerami. A jako všude platí-kdo se nechce koukat ať nekouká a kdo chce ať se nějaké té reality show zúčastní jako soutěžící když ho to láká.
Další oblíbené reality jsou např.o hubnutí, změně image, bydlení, seznamování se, přežití v divočině atd., tedy divácky lákavá témata. Pokud to nejde do vyložených extrémů (ale diváci extrémy mají rádi) jako Výměna manželek, která mi přišla fakt praštěná nebo Nic než pravda, která je smutná tím, co všechno lidi neudělají pro prachy tak proč ne. Diváci se pobaví nad něčím nenáročným, televizní stanice a zadavatelé reklam mají penízky, někteří lidé si aspoň nachvíli splní sen a všichni jsou spokojení :-))) A ačkoli je v módě reality show kritizovat, v ČR měly jedno pozitivum-druhou řadu SS vyhrál Cikán a první VV gay-tak snad to s tou naší netolerancí nebude tak hrozné.

Zpět na hlavní stranu blogu