28.2.11

28. únor 2011 | 23.30 |

hnizdoBlábol.

Nevím, jestli tento článek posléze nepůjde do zaheslované rubriky, no, uvidím, co z toho vyleze :-) Jak už jste si asi všimli, zaheslovanou rubriku v poslední době vůbec nepoužívám, protože tam není o čem psát-psávala jsem tam jen v obdobích depresí. Teď už jsem víc než půl roku víceméně v pohodě a spokojená-mám úžasného přítele, prvního se kterým nemám potřebu být náladová, protivná nebo dokonce myslet na někoho jiného, protože prostě není důvod-je nám spolu krásně, skoro na vše máme stejný nebo podobný názor, nehádáme se (není o čem a on ani není hádací typ), prostě pěkný stabilní vztah ve kterém mě poprvé netrápí žádné pochybnosti a už mám přesnou představu jak žijeme s hromadou koček, psů, koněm a alespoň dvěma dětmi a já budu dobře vařit a starat se o zahrádku :-DDD Díky příteli se mi splnil i sen mít konečně kočičku (dokonce jsme měli 2, ale Berta zmizela už na podzim :-( ), sice jen na víkendy u přítele, ale i tak a doma mám skvělého pejska, který během zimy sice zase o něco víc zešedivěl, ale pořád je zdravý a v pohodě (ťuk ťuk). 
A není to jen kvůli příteli, ale tak celkově jsem si po x letech depresí a černých myšlenek uvědomila, že jsem vlastně šťastný člověk-mám malou, ale milující rodinu, nejsem hloupá, těžce nemocná, mám co jíst, co si oblékat, kde bydlet, vidím, slyším, chodím-není to dost? ;-) Bohužel asi není možné, aby byl člověk spokojený permanentně, takže když jsem si konečně našla úžasného partnera, začalo se mi dařit ve škole a celkově jsem získala jasnější pohled na život, začalo se sypat zdraví. Pár týdnů před Vánoci postihla dědu už několikátá mrtvička-zatím se ze všech dostal bez následků, ale po této špatně vidí a zapomněl číst a psát. Někdy mluví normálně, ale někdy si nedokáže vzpomenout na základní věci a je úplně zmatený. Týden od týdne se to lepší, ale těžko říct, jestli někdy zase bude úplně v pořádku. Babička kvůli tomu začala brát antidepresiva, mamka je taky často nemocná, naposledy marodila měsíc s tlakem. To mě samozřejmě trápí víc než jakékoli moje problémy, zvlášť proto, že hodně dlouho jsem byla černá ovce a teď mě za to hanba fackuje. Nicméně zdraví nakonec "zradilo" i mne. Nejhorší na tom je, že jsem si jistá, že přesně tento konkrétní problém jsem si přivodila svým otřesným chováním v dobách, kdy mi na ničem nezáleželo a říkala jsem si "no co, třeba aspoň umřu". Od té doby, co mi tuto nepříjemnost zjistili a podstoupila jsem menší zákrok jsem téměř paranoidní :-/ Dneska jsem šla k doktorovi kvůli bolavé noze, což by mě dřív snad ani nenapadlo, ale straší mě, že by to mohla být trombóza, což bych se nedivila (máme to v rodině, kouřím, beru HA)...dostala jsem na to Aulin, který, myslím, zabral a zítra budu mít výsledky krve. Doufám, že to bude OK a šlo jen o nějaké revma ze změn počasí či něco takového, protože musím jít do školy, už takhle mi utekly dva dny (zítra musím na ty výsledky počkat do 12)-to je další pozitivní změna v mém myšlení, protože dřív jsem byla vděčná za každý den mimo školu a často jsem si je taky dělala i když mi nic nebylo.

Teď mě štve, když jsem nachlazená a nemůžu tam :-DDD
Ale abych se dostala k tomu, co jsem vlastně chtěla-v poslední době mě zase přepadají myšlenky, které mě trápí, hodně na ně myslím a v noci z nich nemůžu spát nebo se mi o tom zdá. Asi bych to nebyla já, abych si někde nemalovala problémy :-/ Problém je v tom, že po těch zdravotních problémech u mých blízkých i u sebe jsem si uvědomila, že nemládnu. Dočetla jsem teď sice úžasnou inspirativní knihu od dr.Josepha Murphyho-Moc podvědomí (napíšu o ní více), kde se píše, že stárnutí a stáří není nic hrozného, člověk by se jej neměl bát a každý je tak mladý jak se cítí. Ale určitě skoro všichni v sobě máme vtištěné představy o tom, jak život utíká, jak přijdou nemoci atd. Já vím, je mi 24, jsem mladá, všechno mám před sebou atd.atd., ale nějak jsem měla o životě jiné představy. O tom, jak si po SŠ udělám Bc., pak Mgr. a pak miminko (vždycky jsem chtěla být mladá maminka, nepotřebuju si do 30-40 dělat kariéru-samozřejmě nic proti! někdo to má jinak, ale já prostě takhle), kolem těch 25 pro mě bylo ideální. Teď se z jistých důvodů vážně obávám, že to miminko možná ani přirozenou cestou nepůjde-ale to si nesmím říkat, protože už je mi jasné, že když se člověk "očkuje" negativními myšlenkami tak pak přitahuje negativní věci a události. Co se týče školy, Mgr.jsem už mohla být, ale nejsem a plácám se ve druháku na VOŠce, takže za rok a půl budu teprve DiS. A pak nevím. Pokračovat ve zkráceném studiu můžeme zase jen na soukromé škole. Nedávno se mi dokonce zdálo o mých spolužácích z fildy, co jsou teď na Mgr., že jsem byla s nimi :-O
Takže se to ve mně mele-na jednu stranu vím, že z těch důvodů, co jsem zmínila výše, patřím mezi ty šťastné lidi, ale na druhou jsem pořád smutná z toho, jak mi tolik věcí proklouzlo mezi prsty a že NESTÍHÁM. A přítel, který je o 9 let starší, se už v začátcích zmínil, že než mít dítě ve 40 tak radši vůbec, že nechce, aby mu bylo 60 až bude maturovat...co když mu jednou bude vadit, že má doma "věčnou studentku", která ani neví, co chce vlastně vystudovat, jakou práci dělat a s tím miminkem to taky není tak jisté? Já nechci řešit tyhle věci :-((( Chci, aby mi zase bylo 15 a chodila na střední (ale žila přitom slušný život a ne takový kvůli kterému jsem zatím ani nedostudovala a teď se ozvalo zdraví). Přijde mi tragikomické, jak některé 12leté bloggerky tvrdí "já už nejsem žádné děcko a chci být dospělá". Nechtějte ;-D A i když budete mít ty nejčernější myšlenky tak si uvědomte, že jednou zase bude dobře, nic nekončí a nechovejte se tak, aby vám to neohrozilo zdraví, budoucnost, potažmo celý život, protože pak je dost na hovno si říkat Kdybych tenkrát tak nechlastal/nekašlal na školu/nespal s kdekým/nepřivolával si smrt/apod. tak bych dnes.....To, že je vám v 15 na umření a myslíte si, že vás už nic pěkného nečeká, neznamená, že vám takhle bude v pětadvaceti, věřte mi ;-) Hodně štěstí.

Fotka je od mojí mamky. Já sice hnízdo mám, ale tohle prázdné mě v mojí náladě jaksi zujalo.

Zpět na hlavní stranu blogu

Komentáře

RE: 28.2.11 blackbeautiful 01. 03. 2011 - 14:23
RE: 28.2.11 slanka 01. 03. 2011 - 14:26
RE: 28.2.11 imperatrice 01. 03. 2011 - 23:07