Marilyn Manson-citáty

2. červenec 2009 | 12.03 |

Původně měla být tahle sbírka myšlenek a citátů MM součástí článku o jeho autobiografii Dlouhá trnitá cesta z pekla o které chci taky napsat, ale nakonec jsem si jich vypsala tolik, že to dávám na samostatný článek. Jsou to zajímavé myšlenky, které dokazují, že MM není žádný pozérský blbeček, ale člověk, který hodně přemýšlí nad světem a společností. Některé sem dávám:
"Vždycky jsem byl toho názoru, že člověk je sám o sobě chytrý. Až teprve lidi jsou stupidní. Jen máloco to dokládá lépe nežli války, organizované náboženství, byrokracie a (střední) škola, kde většina vládne tvrdou, nemilosrdnou rukou."
"Postupně jsem začínal křesťanskou školu nesnášet a pochybovat o všem, co se mi tam snažili vsugerovat. Začínalo být jasné, že utrpení, kterého se pokoušeli zbavit modlením, je utrpení, jímž mučí sami sebe a teď i nás. Šelma, jíž se tolik báli, byli ve skutečnosti oni sami: byl to člověk, nikoli mytologický démon, kdo měl nakonec zničit člověka. A ta šelma se zrodila z jejich strachu."
"Mezi lidmi, kteří nikdy neokusili pořádný trip, je rozšířen stereotyp, že každý, kdo někdy bral jakékoli drogy, je závislý. Pravda je ovšem taková, že závislost má velmi málo společného s tím, jaké drogy berete nebo jak často je berete. Je nutno brát v úvahu další faktory, např.do jaké míry dovolíte drogám řídit váš život a vaši schopnost bez nich normálně fungovat. Já se nijak tím, že drogy užívám, netajím. Zároveň ovšem každým, kdo je na drogách závislý, naprosto pohrdám. Kvůli lidem, kteří drogy zneužívají, vypadají ti, kteří je užívají, špatně."
"Vždycky se mi líbila peterpanovská myšlenka, že člověk může být dítětem v mysli, když už ne v těle, a Smells Like Children měla být dětská deska pro toho, kdo už dítě není, pro někoho, kdo stejně jako já chce svoji nevinnost zpátky, protože už  je natolik zkažený, že si jí dovede vážit."
"Věřím ve sny. Věřím, že každou noc se na planetě všechno, co je, bylo a může být, promítá do snů. Věřím, že to, co se stane ve snu, se nijak neliší od toho, co se stane v reálném světě, a není to o nic méně důležité. Věřím, že sny jsou pro dnešního člověka něco jako cestování v čase. Věřím, že člověk může ve snech navštívit minulost, přítomnost i budoucnost. Věřím, že jsem snil polovinu svého života, která ještě nenastala...Ve snech jsem byl svědkem svojí smrti, a to mě naučilo víc si vážit života. Ve snech jsem také viděl vlastní život, a to mi pomohlo víc si vážit smrti."
"Lidi si nepíšou deníky pro sebe. Píšou je pro druhé, jako tajemství, který nechtěj prozradit, ale chtěj, aby ho všichni znali. Jediný bezpečný místo pro vaše myšlenky je vaše paměť, kterou si lidi nemůžou vzít a přečíst, když se nedíváte, alespoň zatím."
"Dnes večer se začaly šířit fámy, že se chci zabít. Ale já už za poslední rok zemřel tolikrát, takže už by nebylo moc co zničit."
"Antikrist nejsem jen já nebo jedna osoba. Jsme to my všichni, kolektivní stav mysli, kterej v sobě Amerika potřebuje probudit. Já to v ní chci probudit. To je smysl tohohle turné, možná dokonce mýho života-přimět Američany, aby si uvědomili, že nemusej věřit jen proto, že jim to někdo opakuje celej život. Někdo, kdo nikdy neměl sex nebo nezkusil drogy vám nemůže říkat, že je to špatný. Jedině skrze vlastní zkušenost můžete vymezit vlastní morálku. Lidství není o tom muset soustavně hledat odpuštění za to, že je člověk lidskej; lidství je o nevinný existenci jednotlivce. To je Armageddon, protože pro křesťanství, pokud opustíte myšlenku Boha a začnete věřit v sebe, je svět zničenej."
"Bůh si musel nějak najít cestu i do Hippokratovy přísahy, protože mi tu záchranka odmítla dát kyslík po vyčerpání z vystoupení a zdůvodnili to tím, že nesouhlasej s mojí morálkou, a proto si nezasloužím jejich mimořádný, život zachraňující služby. Zdá se, že Ježíš zachraňuje, ale místní zdravotníci nikoli."
"Hudební trička a lidi od muziky nikoho nezabíjej. Zabíjí špatná výchova. Pokud chce někdo vinit umění, tak proč teda čtou děti ve škole Romea a Julii? Je to příběh o dětech, který se navzájem zabíjejí z jednoho zásadního důvodu: jejich rodiče je nechtěli pochopit."
"Jsme všichni pokrytci, ale jestliže si to přiznáme, povzneseme se nad to a pak to přestane bejt osobnostní vadou, jako u těch, kdo slepě lpí na vlastní svatosti. Když si všechno tohle uvědomíte, zbavíte se toho. Já jsem se toho zbavil."

 

Zpět na hlavní stranu blogu

Komentáře

RE: Marilyn Manson-citáty story4life 02. 07. 2009 - 12:46
RE: Marilyn Manson-citáty koktejlka 04. 07. 2009 - 14:30
RE(2x): Marilyn Manson-citáty bobin 31. 08. 2010 - 21:41