Marilyn Manson-autobiografie

3. červenec 2009 | 20.37 |

marilyn-manson-12Dlouhá trnitá cesta z pekla je velmi čtivá a zajímavá autobiografie jedné z nejzajímavějších a nejexcentričtějších osob dnešní hudební scény-Marilyna Mansona. Napsal ji za spolupráce s novinářem Neilem Straussem a kromě otevřeného, vtipného i cynického vyprávění o svém životě, dětství, dospívání, ženách, drogách, názorech na svět-a pochopitelně hudbě a své skupině zde objevíme i Mansonovy povídky a básně. Je zde i mnoho fotek včetně barevné fotografické přílohy na křídovém papíře.
MM se narodil jako Brian Warner 5.ledna (jů, Kozoroh :-D) 1969 v americkém Cantonu, stát Ohio. Jeho otec byl veteránem vietnamské války, což se podepsalo na jeho psychice a dědeček ve svém sklepě schovával sexuální pomůcky, pásky s pornem a další podivné věci, které malého Briana fascinovaly a často se svým bratrancem dědův sklep potají navštěvoval. Ačkoli jeho rodina nebyla fanaticky věřící, poslali ho studovat na křesťanskou školu, protože podle nich měla lepší úroveň než ostatní školy ve městě. Místní fanatičtí vyučující včetně ředitelky strašili i malé děti démony a Antikristem a neposlušné žáky trestali důtkami. Odtud nepochybně pramení Mansonův odpor ke křesťanství a celkově organizovanému náboženství. V pubertě začal schválně rebelovat, zkoušet alkohol, drogy i vyvolávat Satana. Zamiloval si rockovou a metalovou hudbu, kterou u něj na škole považovali za jeden ze zdrojů zla. Po několika pokusech založil se stejně zaměřenými kamarády kapelu MM and The Spooky Kids, ale nakonec si říkají jen MM. Už svým pseudonymem chtěl MM reflektovat protiklady americké společnosti-Marilyn podle krásného sexsymbolu, Manson podle masového vraha Charlese Mansona. V kapele se za 21 let jejího fungování vystřídala spousta podivuhodných lidí, včetně dívek se kterými MM přímo na pódiu předváděl "perverznosti", aby co nejvíc šokoval. Jednou z nich byla šílená gothička Nancy, která Mansona natolik psychicky vyčerpávala, že vážně uvažoval o její vraždě.
Začínající kapelu vzal pod svá křídla Trent Reznor ze skupiny Nine Inch Nails se kterou jeli na první turné. Jednu dobu s nimi cestovala i skupina Hole vedená Courtney Love, která byla do Trenta zamilovaná. Na žádném turné pochopitelně nechyběly divoké drogové večírky plné sexu a šílených nápadů, přesto MM mnoha svými myšlenkami v knize dokazuje, že je inteligentní člověk, který hodně přemýšlí nad světem a společností (viz související článek MM-citáty).
Přidávám ještě pár písniček a obrázků, další informace o kapele, členech, diskografii apod. si samozřejmě můžete najít kdekoli na netu.

Moje 2 nejoblíbenější písničky-1996 a Sweet Dreams najdete v souvisejících článcích.
Fight Song
www.dailymotion.com/relevance/search/marilyn+manson/video/x2gwyz_marilyn-manson-slipknot-fight-song_music
Tainted Love
www.dailymotion.com/relevance/search/marilyn+manson/video/x1sqw7_marilyn-manson-tainted-love_music
This Is the New (S)hit
www.youtube.com/watch
Mobscene
www.o2.music.stream.cz/klip/231601-marilyn-manson-mobscene
The Nobodies
www.zkouknito.cz/video-marilyn-manson-the-nobodies
Personal Jesus
www.zkouknito.cz/video-marilyn-manson-personal-jesus
Rock Is Dead
www.dailymotion.com/relevance/search/marilyn+manson+rock+is+dead/video/x2ps0m_marilyn-manson-rock-is-dead_music

marilyn-manson1

MarilynManson

marilyn_manson

marilyn-manson-20060103-95182

marilyn_manson11

Zpět na hlavní stranu blogu

Komentáře

RE: Marilyn Manson-autobiografie cukrenka®svetu.cz 03. 09. 2013 - 23:15