Kočičáci

13. září 2012 | 21.27 |

kot8Před 3 dny jsme měli 4 měsíce a panička nechápe, jak ještě nedávno to bylo slepé, sem tam to trošku popolezlo na gauči a jediné, čemu se to věnovalo, bylo pití maminčina mlíka. Teď jsou z nás dupající raketky, které už mají zmapovanou celou chatu, lezou po stromech (ale jinak jsou hodné, i venku se vždycky drží v blízkosti chaty), nenechají paničku v klidu najíst, dokážou si nadšeně hrát brzo ráno nebo pozdě v noci, schovávají věci nebo naopak všechno roztahají kolem a občas i bufetí v koši! Na druhou stranu ale dokážeme být strašní mazlíčci a zlatíčka, takže se podnájemníci (kdo má Facebook a nemá kočky, mrkněte na stránku Bydlím u své kočky a pochopíte) nedokážou dlouho zlobit a už se nám i vyprofilovaly povahy.
Tobiášek (původně Montík) je největší mazlíček, sice rád okusuje paničce prsty, ale dělá to opatrně. Vrní ze všech nejvíc a je strašně zlaťoučký. A mamince jako by z oka vypadl, když je nevidím u sebe tak už si je občas pletu. Bert je naopak největší rošťák a zvědavec, pokud někdo provedl nějakou opičárnu, tak většinou on a taky ze všech nejvíc ječí a mňaučí. Už na úplně první fotce, které mi páníček po porodu poslal se kamsi plazil. Páníček dokonce uvažoval, že ho někomu věnuje, protože Bert byl poslední, kdo se naučil chodit na záchůdek (a doteďka neumí jíst z misky jako slušná kočička a vždycky si do granulí nacpe i půlku tělíčka), ale naštěstí si to rozmyslel, což je dobře, protože bez toho černého třeštidla by byla nuda a Bertík jako by to věděl, teď na páníčka dost drží a pokud zrovna někde nezlobí nebo nešmejdí tak se mu chodí tulit na klín jako pejsek. Priyanka na lidi moc není, spíš si trochu drží odstup a vždycky byla nejbázlivější a nejklidnější, ale taky je zlatá, když má mazlivou a je nádherně zbarvená.
Helmut a Khaleesi pořád při starém. Pan kocour, přezdívaný Helmut první a neustále ujišťovaný, že víme, že tu byl dřív než ty malé příšery a nikdy ho nedáme je stále náladový, to už asi lepší nebude, jednu chvíli se ke mně tulí, dává mi pusinky a vrní jak o život a pak najednou sekne drápkem, zasyčí a odkrácí. Khaleesi má sice děti, ale někdy má horší nápady než ta koťata, v poslední době si zvykla skákat z balkonu. Já ji pustím dovnitř dveřma a ona za 5 minut vyskočí ven z terasy, trubka. (Někdy si říkáme, jestli těm dvěma paní veterinářka neudělala místo kastrace lobotomii :-D). Ale naučila se už, že myšičky nesmí nosit dovnitř. 
Jinak, když jsem šla naposledy s Helmutem na procházku, zažili jsme menší drama. V lese na cestičce tak úzké, že ani my dva jsme se tam nevešli vedle sebe (!!!) nás málem zajeli nějací idioti na čtyřkolkách, jelo jich za sebou minimálně čtyři. Božátko se mi málem uškrtilo na postrojku jak hysterčilo a poškrábalo mě tak, že vypadám jako bych proletěla sklem a ještě jsme neměli kam uhnout než do kopřiv. Naštěstí kromě natrženého drápku nám nic není. Kua, jaké magory může napadnout jezdit po lese a ještě po tak úzké pěšince??? Na přeshubu fakt!!! A kolik dalších zvířat museli v celém lese vyplašit ani nemluvě :-/ 
A tady konečně slibované fotky:

Tobiášek

kot1

kot9

Tady s Helmutem hlídají chatu

DSCN2871

Helmutovo oblíbené místo

kot10

Co se to na ty dveře přilepilo za příšeru?

kot4

Aha, to je přece Bertík!

kot5

Jak se odsud dostanu na balkón?

kot6

Priyanka

kot2

kot3

Klid před bouří

kot14

kot15

Ale stačí minutka a už se rveme...lísk!

kot11

A po boji odpočinek

kot12

kot13

Malý a velký kocour

kot7

Na fotkách už není Žofinka, ale bydlí teď u naší paní veterinářky, kde ji můžeme kdykoli navštívit a má se tam samozřejmě báječně, ordinace patří k domku se zahradou takže taky může lítat po venku :-)

Zpět na hlavní stranu blogu

Moderované komentáře

RE: Kočičáci hehe 14. 09. 2012 - 12:16
RE(2x): Kočičáci marieke 14. 09. 2012 - 13:15
RE: Kočičáci spytihnev-vlidny 16. 09. 2012 - 17:51