Zlatíčko Eliška 15.10.2001-13.12.2013

15. prosinec 2013 | 12.40 |

eliska9Tento po všech stránkách báječný a úžasný rok skončil stejně famózně jako začal (ironie). Cca 2 týdny poté, co mi umřela babička, zhaslo i světýlko mého života, naše (moje a mamčina) skvělá buldočka Eliška. Neměly jsme ji sice od štěňátka, ale až od jejích pěti let, ale byly to stejně krásné roky jako s naší první buldočkou Meginkou (ta umřela v necelých 13 letech před 7 lety). 

Myslím, že už jsem to tu před časem psala, v listopadu jsem zjistila, že má Eli na mléčné žláze pár nádorů. Nakonec jsme riskly operaci (navíc máme šikovného pana veterináře), s tím, že kdyby nepřežila narkózu, tak aspoň umře ve spánku a v klidu než aby jí to rostlo dál a napadlo i další orgány. Zákrok zvládla výborně a celý další měsíc byla veselá a v pohodě jako vždycky, ale bohužel tento pátek (třináctého, to se bude dobře pamatovat :-/ ) dostala akutní srdeční selhání a zřejmě zároveň i mrtvici. Byla jsem s ní zrovna sama doma, nejprve jsem myslela, že je to epilepsie (měla jsem zkušenosti s Meginkou, která byla epileptik), ale epileptické záchvaty trvají krátce, Elišce bylo naopak čím dál hůř a nakonec se začala dusit. Bohužel náš pan veterinář byl mimo město, nakonec se mi podařilo sehnat jiného, kde nakonec byla pár hodin v lehké narkóze zaintubovaná a dostala nějaké prášky, udělali rentgen (zvětšené srdíčko) a dali nám 3 možnosti-nechat ji na ambulanci do večera až se probudí a pak uvidíme, vzít si ji domů a na druhý den na kontrolu (ale to už bych si netroufla) nebo už ji nebudit vůbec a naopak přidat injekci na uspání. No, když jsme s mamkou viděly, že pořád špatně dýchá a jaké má tiky a oko jí jde do strany (to byla asi ta mrtvice) tak jsme se rozhodly už to neprotahovat....

Každopádně se na svou rasu dožila krásného věku (zvlášť při tom z jakých podmínek pocházela) a až do konce byla veselá a relativně zdravá. Megince se už na stáří změnila povaha, bolela ji záda, pár měsíců před tím než umřela měla těžký zápal plic a všelijaké různé neduhy, ale Eliška byla (kromě těch nádorů teď) na svůj věk pořád v pohodě (kromě špatného sluchu, ale to je normální) a jediný vážný problém, co měla byl zánět dělohy před 3 lety. Ještě v ten poslední den jsme byly venku se vyvenčit a normálně snědla oběd, byla to fakt rychlovka. Možná jí ta narkóza oslabila srdíčko, ale nelituju toho, že jsme šly, jak už jsem psala, lepší než to nechat růst, to by se trápila mnohem víc za nějaký čas.

Známí navrhují nového pejska (když umřela Meginka tak jsme to s mamkou bez psa vydržely měsíc a pak už jsme jely pro Elišku), ale já tu asi nebudu bydlet navždy a mamka je často nemocná, tak nevím, jestli by to zvládala sama. Ale je tu strašné prázdno, chodím od ničeho k ničemu, aniž by mi šlo něco v patách a pochtívalo dobrotky :-) A nejhorší je, že nemám co objemout a pohladit. Ale uvažuju, že až si něco našetřím z brigády, tak bychom si pořídily papouška pyrrhuru, mamka se o ně zajímá už dlouho a jsou prý moc inteligentní, veselí, neuvěřitelně mazliví a milují lidi, tak uvidíme.

eli2

eliska4

eliska5

eliska7

eliska8

eliska10

S kamarádkou Berynkou

belinka2

"Nadšená" při koupání :-)

eliska3

S dceruškou od kamarádky

elinky

Moje oblíbená fotka-diplomek za fotku nejhezčího mazlíčka od nikki.pise.cz/

285991

Poslední narozeniny :,-)

eli12

Tak ahoj, posílám pusinku do nebíčka :-*

eliska1

Zpět na hlavní stranu blogu

Moderované komentáře