Psí dotazníček

17. únor 2011 | 12.27 |

eli12Otázky, které jsem místy trochu upravila a změnila je na tykání, jsou převzaty z časopisu Dogs Magazín, kde vychází rubrika 25 otázek pro...kde odpovídají známé osobnosti (tenhle časopis, který mám doma zrovna zpovídal Světlanu Nálepkovou) o zkušenostech se svými psími miláčky. 

1.Podle čeho dostal tvůj pes jméno?
Eliška se tak už jmenovala, když jsme ji kupovali. Jméno jsme jí nechali, je moc pěkné, i když mám pro ni milion dalších přezdívek :-) V očkovacím průkaze jsme zjistili, že dřív patřila ještě někomu dalšímu a jmenovala se Pikachu...ech, chudina.

2.Podobá se tobě nebo spíš ty jí a jaké vlastnosti máte společné?
Jsme obě při těle (i když Eli ztloustla až teď na zimu, kdy má míň pohybu), milujeme jídlo a nejradši ze všeho spíme nebo se tulíme :-P

3.Čím tě nejvíc naštvala a čím jsi ji naštvala ty?
Štve mě, když se vyvenčí v chodbě nebo pozvrací na koberec. A kdysi mi ohryzala knížku z knihovny, ale naštěstí mi nic neřekli, když jsem ji vracela. A nejvíc mě štve, když venku začne chrchlat, zrovna kyž jdou kolem lidi nebo čumí na kolemjdoucí jak tele či chce dokonce cizím lidem vlézt do auta. A když sežere něco hnusného. Jako každý buldoček je taky dost tvrdohlavá, takže se často na procházce zapře a nehnu s ní, takže ji buď musím 10 minut přemlouvat, vzít do náruče nebo prostě jít tam, kam chce ona ;-)
Já ji asi štvu, když jsem dlouho pryč, protože mamka říká, že když se vrátím, tak má evidentně lepší náladu a když se nechci zrovna mazlit nebo jí dat něco dobrého.

4.Zapomněla jsi někdy někde svého psa?
Určitě ne, i když ji mám na vodítku, tak ji hlídám jak oko v hlavě.

5.Na procházce zodpovědně uklízíš nebo pokrytecky koukáš jinam?
Uklízím. Sama nemám ráda, když pejskaři neuklízí, protože pak to od lidí, co nemají rádi psi schytáme všichni. A když venku roztaje sníh a všude jsou hromádky to mě děsně točí (zrovna teď je takové období).

6. Myslíš, že dáváš svému psovi vše, co potřebuje? A on tobě?
Určitě. Můj pes je moje největší láska. Jen bych s ní chtěla být častěji, ale to je komplikované, když jsem přes týden ve škole a přítel bydlí přes hodinu cesty autobusem od nás. 

7.Co je pro tebe více-pes nebo partner?
Pes tě nikdy nezradí, nepodvede a bude tě bezpodmínečně milovat navždy...

8.Povídáš si s ní?
Samozřejmě. Miluje, když se na ni mluví a jsem si jistá, že všemu rozumí :-D Někdy jí taky zpívám, ale to na mě kouká jako na magora :-D Ale já si obecně povídám se všemi zvířátky, která potkám, přitom před cizími lidmi jsem spíš tichá a rezervovaná :-)))

9.Vyměnila by sis někdy se svým psem roli? Myslíš si, že by to on chtěl také?
Já určitě, žít u hodných lidí, nemít žádné starosti a povinnosti a celý den se jen válet, jíst a sem tam zajít na procházku to by byl sen :-))) A ona? To nevím, možná když obědvám, ale to obědvá i ona takže jí to asi tak nevadí.

10.Obešla by ses bez svého psa?
Vůbec ne, nedokážu si představit život bez psa. Když nám umřela Meginka, náš první buldoček, tak jsme bez psa nevydrželi ani 2 měsíce a brzo si jeli pro Eli.

11.Je tvůj pes pouze domácí společník nebo ho bereš všude do společnosti?
Vzhledem k tomu, že když jdu do společnosti tak je to většinou s kamarády na pivko nebo na koncert tak rozhodně ne. Nechápu lidi, co vodí psy do hlučné zakouřené hospody. Akorát v létě ji občas beru na zahrádku před restauraci. K příteli bych ji někdy vzala, ale kocourovi by se to asi moc nelíbilo :-) 
Ale kdysi jsem ji vzala na pár dní k bývalému na chatu, chodila s námi na procházky kolem rybníků, spala v chatě, doprovázela bývalého babičku rybařit a večer jsme grilovali a to se jí všechno určitě moc líbilo.

12.V čem ti psi zkomplikovali život?
Vůbec v ničem. Možná, kdybych bydlela úplně sama, tak by to bylo těžší, ale bydlím s mamkou. Na dovolené nejezdíme, popř.jedu jen já, mamku to stejně nebere, takže i tyhle problémy nám odpadají. Samozřejmě komplikací je, když je pejsek nemocný a musí se s ním chodit k veterináři, ale to k tomu taky bohužel patří. Zatím všechno zvládla, i kastraci v létě, které jsme se moc báli.

13.Kdo je u vás doma vůdcem smečky?
Rozhodně Eliška ;-D

14.Víš v jakém znamení se tvůj pes narodil? Sleduješ jeho horoskop?
O astrologii se zajímám, ale na psa jsem ji ještě neaplikovala :-D Eliška je Váha.

15.Jakou přezdívku bys jí podle charakteru vymyslela?
Lenora nebo Otesánek :-)))

16.Když jsi na ni naštvaná, jak jí říkáš?
Bestie, potvoro, prase, hnusáku, ty hade...podle toho, co provede. Ale i to stejně nakonec říkám láskyplně.

17.Jak spolu trávíte volný čas?
Hladím ji a škrabkám, povídám si s ní, někdy si pohrajeme, ale to ona moc neumí, vezmu ji na procházku...a spíme :-D

18.Bojí se doktora?
Není z něj nadšená, ale zvládá to, buldočci mají vyšši práh bolesti takže většinou dobře drží.

19.Co nebo koho má tvůj pes rád a co nebo koho naopak nesnáší?
Má ráda jídlo, spánek a když se jí někdo věnuje. Na cizí psy a lidi většinou reaguje neutrálně. Nevím o nikom/ničem, co by vyloženě nesnášela, buldočci jsou pohodáři. Jo, ale je úplně hotová z ježků, v létě to je vždycky o nervy, když nějakého zahlédne, tak ji pak musím odnést v náručí, protože by ho pronásledovala nebo na něj aspoň zírala celé hodiny.

20.Je sexuálně při chuti? Má, měla či bude mít potomky?
Teď už je půl roku kastrovaná, protože měla zánět dělohy. Dokud se hárala tak lítala i za malinkými pejsky, ale štěňtata u nás už samozřejmě neměla, protože jsme si ji vzali z velkochovu a veterinář říkal, že musela mít štěňata určitě i 2x za rok-prostě stroj na štěňata, myslím, že ji prodávali jen proto, že jich začala rodit málo. Doteď má kvůli tomu vytahané cecíky :-(

21.Zničila něco?
Většinu snadno zničitelných věcí schováváme, jinak samozřejmě ráda trhá svoje hračky, těm hned utrhne oči nebo vytahá výplň. Moje plyšáky kupodivu nechává na pokoji, ale když kdysi byla u babičky (babička má v pokoji dvě postele a na jedné vystavené plyšáky) tak na nich nenechala nit suchou. Jednou mi ohryzala tu knížku, ale to proto, že jsem ji nechala ležet na zemi...a je knoflíkář. S chutí uštipuje knoflíky od povlečení a ve svých dekách vykusuje díry.

22.Pořadí zájmů tvého psa: paníček, venčení, krmení, odpočinek, zábava?
Krmení, odpočinek, páníček, venčení, zábava.

23.A co třeba pes vegetarián?
Pes je sice narozdíl od kočky všežravec, takže nemusí jíst jen maso, ale nesouhlasím s tím. Více jsem o tom psala zde
marieke.pise.cz/72336-pes-nebo-kocka-vegetarianem.html

24.Věříš na reinkarnaci a chtěla bys být třeba v dalším životě psem?
Proč ne, ale jen u hodných lidí. Viz odpověď na otázku č.9.

25.Víš, co je to agility, obedience, dogtrekking?
Vím, co je agility, ale s Eliškou to neprovozujeme, i když i buldoček může dělat agility (byť na to nevypadá), na YT je spousta videí. Další pojmy neznám.

Zpět na hlavní stranu blogu

Komentáře

RE: Psí dotazníček lady-pig 17. 02. 2011 - 14:46