Aleister Crowley

5. duben 2008 | 12.44 |

Aleister Crowley (1875-1947) byl britský okultista, spisovatel, filozof, básník a mystik, vlivný člen několika okultních organizací, autor šokujících knih a během svého života byl prohlášen Nejhříšnějším mužem světa.

Crowley se narodil jako Edward Alexander C. 12.října 1875. Jeho otec byl prý vystudovaný inženýr, ale podíl v lukrativním rodinném pivovaru mu umožnil jít do důchodu už před Aleisterovým narozením. Pak sloužil jako kněz, psal pamflety a jeho rodina musela denně studovat Bibli. Byl velmi fanatický, patřil k ortodoxním Plymouthským bratrům, což byla puritánská křesťanská sekta. Byl vychováván ve víře v všemocného, silného a trestajícího Boha, kdy smyslnost byla trestána vyvržením do plamenů pekelných. Malý Aleister si směl hrát jen s dětmi jejichž rodiče byli stejné víry jako jeho rodiče.

Když mu bylo 12, otec zemřel na rakovinu. Po jeho smrti začal Aleister poprvé rebelovat.

Roku 1895 nastoupil na univerzitu v Cambridge. Miloval čtení. Nejprve četl filozofická díla, ale pak se začal zajímat o okultismus a mysticismus. Četl knížky od alchymistů, mystiků a knihy o magii.

Na univerzitě žil divokým sexuálním životem.Stýkal se jak s prostitutkama tak s dívkami, které balil po barech a hospodách. A také s muži, jelikož byl bisexuál. S muži prý byl rád v pasivní roli. S oběma pohlavími také prováděl magické sexuální rituály.

Také se přejmenoval. Jméno Aleister je keltská forma Alexandera. Přidal se k okultnímu kroužku Golden Dawn, kde prováděli různé rituály a magické obřady, ale zabývali se i buddhismem. Jeho další záliby byly šachy a horolezectví.

Roku 1903 se oženil s Rose Edith Kelly a o rok později se jim narodila dcera, kterou Crowley pojemnoval Nicole Ma Ahathoor Hecate Sappho Jezebel Lilith Crowley. Dívka zemřela když jí byly 2 roky při rodinném výletu do Číny. Pak se jim narodila další dcera, Lola Zaza, a Crowley vymyslel speciální rituál oslavující její narození.

Crowley se kvůli svým na svou dobu šokujícím knihám a nespoutanému životu stal častým terčem bulvárního tisku, prohlašovali ho nejhříšnějším a nejzkaženějším mužem na světě a Bestií 666.Štvavá novinová kampaň nabyla mezinárodního charakteru a byl vyhoštěn ze Sicílie, kde nějaký čas žil.

Zemřel 1.prosince 1947 v penzionu v Hastingsu na infekci dýchacích cest. Už předtím byl závislý na heroinu a morfiu, které mu předepsali lékaři na jeho astma a bronchitidu už před mnoha lety. Během svého života však vyzkoušel řadu dalších drog, tehdy oblíbené laudanum, opium, kokain, hašiš, alkohol, éter a meskalin. Koluje několik verzí o jeho posledních slovech. Prý řekl: "Jsem zmatený", zatímco podle jiných svědků "Někdy se nenávidím." Gerald Suster, který o něm napsal biografii uznal za nejpravděpodobnější verzi, že Crowley zemřel když se procházel po pokoji.

Zdroje: http://en.wikipedia.org/wiki/Alistair_crowley

http://achates.eldar.cz/archiv/leden/dila/serial/ac.html

Zpět na hlavní stranu blogu

Komentáře

RE: Aleister Crowley mati 05. 04. 2008 - 14:45
RE: Aleister Crowley * kristyna killer * 06. 04. 2008 - 11:40