Historické okénko: Listopad 2007-2012

8. prosinec 2013 | 21.21 |

gcultureAneb o čem jsem tou dobou psala v minulých letech a chtěla bych pro zajímavost připomenout (mimochodem, nevím, jak je to možné, ale úplně jsem letos zazdila 6. blogové narozeniny, které byly 6. listopadu :-( ).

Listopad 2007

Hana Klenková: Slunečná farma-Jedna z mých nejoblíbenějších knih vůbec. Autorkou je Češka, ale příběh se odehrává ve 20. a 30. letech v Americe, kde malá Miki, dcera alkoholičky, která ji nutila krást, vyrůstá na Slunečné farmě-domově pro opuštěná a problémová děvčata. Když dospěje, seznámí se s chlapcem z bohaté rodiny, ale na rozdíl od něj má stále touhu pomáhat chudým a sociálně vyloučeným, což spolu s její minulostí vrhne na jejich vztah stín. 

Listopad 2008

Porfyrie-Záhadná nemoc krve, jejíž příznaky u lidí, kteří jí trpí, byly v minulých století považovány za znak toho, že jsou upíři.

Listopad 2009

Bharatanatyam a bollywoodský tanec-Klasické výrazové tance pocházející z Indie a v současnosti velmi oblíbené i na Západě, kde ale často zapomínáme na jejich duchovní stránku.

Listopad 2010

Persepolis-Výborný animovaný film podle stejnojmenného komiksu Marjane Satrapi, která v něm vzpomíná na své dětství a pubertu v Íránu v dobách náboženské revoluce a vlády ájatolláha Chomejního. Marjane ještě v Teheránu vystudovala univerzitu, ale kvůli stále se zhoršujícím podmínkám života působí nyní ve Francii.

Listopad 2011

Fotografie Ailery Stone-Krásné podzimní fotky mladé litevské umělkyně.

Listopad 2012

Býk, který plakal-Fascinující a dojemný příběh zvířete, které na jatkách pochopilo, co jej čeká a změnilo životy všech přítomných řezníků.

Zdroj obrázku: FB stránka Gothic Culture

Zpět na hlavní stranu blogu

Moderované komentáře