Volby, DS a Natálka

20. únor 2010 | 19.08 |

Tentokrát chci napsat pár slov o letošních květnových volbách, o mém názoru na rozpuštění Dělnické strany a pár slov o malé Natálce. Kdo patří k těm, které už nebaví o ní číst a myslí si, že toho bylo dost, nechť tuto část přeskočí Cool
Ano, setkala jsem se už s názory, že Natálky bylo dost, že se to rozmazává jen proto, že je Cikánka a proč se nepíše o jiných dětech. Ale média přece tragédie milují. Natálka není jediné dítě o kterém se pořád psalo. Hodně se psalo o Terezce Čermákové, která byla nejprve hlášená jako pohřešovaná a pak se zjistilo, že ji v opilosti zalehla matka, o chlapečcích z Kuřimi, které týrali sektou zfanatizovaní příbuzní, o malém Jakubovi, kterého znásilnil a zavraždil pedofil atd. To nemá být  "přehlídka" dětských tragédií, ale Natálka není jediná, kdo se řeší. Ale proč se o ní tolik mluví? Zaprvé je to teprve druhé dítě v ČR, které přežilo popáleniny takového rozsahu. Za druhé, stala se smutným symbolem zrůdnosti neonacismu a jeho stoupenců. To, že její otec asi taky není žádný svatoušek a měl jít do vězení, neznamená, že si jeho dcera zaslouží tohle. Někde jsem taky slyšela, že rodiče nejprve zachraňovali nábytek a až pak děti-nevím, nebyla jsem tam, když hořelo, vy ano? Nikomu nepřeju takové utrpení jaké teď musí Natálka i její rodina prožívat, ale pokud budeme dál podporovat neonacisty a jejich organizace v podobném "řešení" problémů a nepřátelství, může se jednou stát, že si ty zrůdy jednou spletou dům a tu zápalnou láhev hodí do okna vám, mně nebo komukoli jinému. Utrpení každého dítěte je nejsmutnější věc na světě a nezáleží na tom, jestli má rakovinu nebo prožilo těžkou nehodou, jestli je bílé nebo snědé ani neříkám, jestli je dobré nebo ne tyhle tragédie medializovat, ale na Natálku by se zapomenout nemělo.
Tento týden soud (konečně) rozpustil DS (btw, žháři z Vítkova byli jejich příznivci). Na jednu stranu to vzbuzuje i negativní reakce-není to demokratické rozhodnutí, přitáhne to víc sympatizantů, komunisty taky ještě nikdo nezrušil a DS se stejně sdruží jinde (dnes už víme kde-ve spřízněné straně Dělnická strana sociální spravedlnosti, která půjde do voleb místo původní DS). Ano, je špatné, že komunisti nebyli zrušeni hned po revoluci. Ano, zrušení nějaké strany nevypadá zrovna demokraticky, ale je rozdíl mezi normální aspoň trochu slušnou stranou a mezi stranou, která má vazby na extrémní neonacisty a nechá se od nich finančně podporovat. Navíc vznikli podvodem-na základě zfalšovaných registračních podpisů. Pochopitelně znám i lidi, kteří mají k neonáckům daleko, ale říkají, že DS je jediná strana, která dokáže vyřešit "bordel" v našem státě. Chtěla bych se zeptat-jak? Zatím vidím jen demonstrace, pouliční bitky a házení zápalných lahví do oken domů, kde bydlí rodiny s dětmi. Pokud mi to někdy osvětlí tak budu ráda.
Taky proto půjdu letos k volbám, aby se do parlamentu nedostala DSSS ani žádné její jiné ekvivalenty. Dnes jsem se ohledně voleb probírala internetem a našla jsem tuhle stránku: 
www.mladi-jdou-volit.cz/ Myslela jsem, že je to nestranná společnost, ale po pár článcích mi bylo jasné, že jsou očividně propravicoví a na své stránce na FB sami píšou, že jsou proti vítězství levicové koalice. Proč se tedy nepřejmenují na Jsme proti levicovým stranám nebo tak nějak? Tento název je zavádějící, všichni mladí přece nevolí pravici. A navíc-nepřipomíná vám jejich modré logo něco nebo se mi to jen zdá? ;-)
 

Zpět na hlavní stranu blogu

Komentáře

RE: Volby, DS a Natálka lúmenn 20. 02. 2010 - 22:32
RE: Volby, DS a Natálka blackbeautiful 21. 02. 2010 - 16:59
RE: Volby, DS a Natálka spytihnev-vlidny 21. 02. 2010 - 19:25
RE: Volby, DS a Natálka kolousek 21. 02. 2010 - 21:04
RE: Volby, DS a Natálka anča 27. 02. 2010 - 19:10