Nazi Facebook mě neumlčí!

8. srpen 2013 | 11.16 |

Když občas přemýšlím, proč jsem praštěný sluníčkový alternativec s divnými a pro společnost nepřijatelnými názory a koníčky, budu asi muset zabrousit až do dětství. Moje maminka je už desítky let vegetariánka (ne, sociálka mě nikdy neodebrala), hraje na kytaru a banjo, kreslí a fotí (místo toho, aby se s lahváčem v ruce čuměla na Novu a četla Blesk) a odmalička jsem jejím prostřednictvím poslouchala Kryla, Hutku (byli proti bolševikovi!), Bittovou (Cikánka!), ale i punk a grunge (feťáci a sebevrazi!). Taky jsme se doma bavily o komunismu, takže o něm vím něco víc, než ta dnešní mládež, co si vzpomene akorát na to, že se stály fronty na banány a jezdilo se v trabantech. Když jsem byla starší pokračovala jsem ve studiu totalitních ideologií sama. Vážíme si Havla (víte, že může za všechno špatné, co se kdy na světě stalo?) a jsme tedy nechutní havloidi. Byla jsem vedena k toleranci (ne však k toleranci k netolerantním ideologiím), lásce ke zvířatům, kultuře (i když na co vyživovat nemakačenka z Národního, ať jdou herci do fabrik!-to jsem teď několikrát četla pod zprávami o Národním divadle) a dalším podivným věcem...
Jenže pak si člověk přečte diskuze pod zpravodajstvím, otevře Facebook a podobně a zjistí, že je úplně mimo! Cikány do plynu! Vládnou nám židozednáři a ilumináti! Za bolševika bylo nejlíp a pro jistotu by se mohl vrátit i Hitler! Byly doby, kdy jsem si naivně myslela, že je špatné, ba dokonce nezákonné chválit Hitlera a posílat někoho do plynu. Cha! Zkuste to na Facebooku. Úplně v pohodě. Ale když napíšete něco proti tomu, tak vás zablokují. A o tuto vtipnou zkušenost se dnes chci podělit.
Byl mi na 12 hodin zablokován účet, protože jsem se přidala ke stránce Stop Čechům, která se (marně) snaží poukázat na blbost nácků a diskutérů na Novinkách. Tzn., že to, co píšou oni přebírají, ale místo Cikáni/Židé/Vietnamci tam dosazují Čechy. Několikrát už byla stránka zablokována, protože o Češích se takhle prostě psát nesmí. A jelikož náckové, jak známo, chtějí vyhladit každého s jiným názorem, tak klikají a nahlašují jako blázni až jsem nakonec byla zablokována i já. Tím gratuluji Facebooku za rychlou a efektivní spolupráci s nimi. Prý k blokacím dochází jen podle počtu nahlášení nikoli podle obsahu. V tom případě je na Facebooku mnohem víc nácků, kteří nahlašují slušné lidi, popř. recesisty než slušných lidí, kteří nahlašují nácky! (Což je dost možné, nácek nemůže ani vidět, když má někdo jiný názor, zatímco já bych se uklikala k smrti nahlašovat každou náckovskou stránku a komentáře).   
Ale milí nácíčkové a bolševici (jste to samé v podstatě, jen jedni hnědí a druzí rudí), bohužel pro vás žijeme ve svobodné společnosti. Nějakým trapným zabanováním mého profilu mě nepřevychováte a do koncentráků a gulagů se dnes už neposílá, i když vzhledem k tomu, koho všechno byste tam posílali (intelektuální elitu, umělce atd.) by aspoň kolem mě byli zajímavější a lepší lidé. Pořád budu prosazovat to, k čemu mě doma vedli, budu mít svůj názor a budu si žít ve svém sluníčkovém alternativním světě a pořád doufat, že jednou se všichni k sobě budeme chovat jako lidi, že si budeme rovni bez ohledu na barvu pleti, vyznání a sexuální orientace, společně chránit přírodu a zvířata (kdybyste se věnovali aspoň tomu nebo čemukoli užitečnému) atd. atd. Protože i tyhle moje sny jsou pořád reálnější než ty vaše...ono to totiž s každou totalitní ideologií v praxi nakonec dopadlo blbě. 

Zpět na hlavní stranu blogu

Moderované komentáře

RE: Nazi Facebook mě neumlčí! tlapka 08. 08. 2013 - 17:53
RE: Nazi Facebook mě neumlčí! libor 10. 08. 2013 - 10:56
RE: Nazi Facebook mě neumlčí! toruviel 13. 08. 2013 - 11:40
RE: Nazi Facebook mě neumlčí! cukrenka®svetu.cz 14. 08. 2013 - 12:18