Zase ti náckové...

1. březen 2008 | 12.59 |

Neonacisté dělají seznamy politiků s antifašistickými postoji

Ultrapravice se v poslední době vrátila k monitorování tzv. nepřátel. Hned na několika serverech neonacistů se objevují rubriky nazvané "monitoring", kam jednotliví aktivisté vkládají fotografie a další informace o různých lidech s antifašistickými postoji, mezi kterými jsou i politici, experti na extremismus či známí politologové.

1. 3. 2008 03:35 - PRAHA

Na seznamu, který je přístupný prostřednictvím webové stránky "whitejustice" a který většinou tvoří nekvalitní a neidentifikované fotografie účastníků různých demonstrací zaměřených proti neonacismu, lze ale snadno nalézt například prvního místopředsedu ODS, pražského primátora Pavla Béma nebo předsedu Senátu Přemysla Sobotku (ODS).

Je tam celkem dvacítka komunistických politiků včetně šéfa strany Vojtěcha Filipa, ale i členů dalších parlamentních stran. Nechybí duchovní a někdejší poslanec za Unii svobody Svatopluk Karásek, politologové Zdeněk Zbořil a Miroslav Mareš či známý herec a moderátor Jan Kraus, stejně jako několik novinářů či deníkových fotografů.

"Je to už takový český folklór, neustále sestavovat nějaké seznamy škůdců. Už na podzim 1938 byl takto zapsán na seznam Árijského boje můj otec za to, že jako obchodník obsloužil židovku. Pak se dělaly seznamy reakcionářů, pak zas seznamy estébáků... Neonacisté jen dělají to samé," řekl Právu Zbořil.

Podle něj se snaží ultrapravice společnost záměrně víc rozdělovat místo toho, aby se snažila o integraci. "Svědčí to o jejich hrubosti, sám jsem už dříve varoval, že je třeba se snažit tyto skupiny řešit už na školách, nebyla ale vůle a dnes už po sobě hází kameny," dodal politolog.

Bém mezi posledními

Pavel Bém se na "seznam nepřátel", neonacisty nazývaný ostřeji jako "rudá špína" a podobně, dostal nejspíše pro své nesmlouvavé stanovisko při událostech okolo loňského výročí křišťálové noci. V rámci číslování fotografií byl přidán na seznam mezi posledními.

Na dotaz Práva, zda se necítí ohrožen, odpověděl: "Ne! Já totiž skutečně jsem nepřítelem neonacismu, stejně jako dalších extremistických ideologií. Tyto postoje podle mě ani dnes už není možné skrývat."

ZDROJ: novinky.cz

Já to říkám furt, že jsou vypatlaní až na půdu. A vůbec by mi nevadilo kdyby mě taky zmonitorovali :-D Hlavně, že jim vadí, že DEMOKRATICKÁ společnost většinou zakazuje jejich pochody, kde vyřvávají svou TOTALITNÍ ideologii. Neyslím, že povinností demokratické společnosti je povolit ÚPLNĚ VŠECHNO. Sračky, které ze sebe blijou neonacisti by fakt legální bejt neměly a ty jejich směšný pochody zvlášť VELMI nenápadně pořádaný ve výročí Křišťálové noci a podobných dat taky ne...

Zpět na hlavní stranu blogu

Komentáře

RE: Zase ti náckové... ledvinka 18. 08. 2008 - 01:18
RE(2x): Zase ti náckové... marieke 11. 12. 2008 - 22:19
RE: Zase ti náckové... hanka* 30. 05. 2009 - 18:59
RE(2x): Zase ti náckové... alena* 02. 08. 2009 - 20:27
RE: Zase ti náckové... marieke 03. 08. 2009 - 16:57