Raději Cikán než nácek

26. listopad 2008 | 21.25 |

Kvůli nedávnému pochodu extrémně pravicové Dělnické strany na litvínovském sídlišti Janov se opět rozbouřila diskuse o spolužití Romů s neromským obyvatelstvem, rasismu (a to z obou stran) atd. Vyvrcholilo to tím, že Cikáni (toto nepovažuju za hanlivé ani rasistické označení, většina z nich jej přijímá raději než umělý název Romové!) požádali vládu, aby zakázala DS a další neonáckovské organizace, především ty, co fušujou do politiky. A já (klidně mě ukamenujte) souhlasím. Nedávno byl zrušen Komunistický svaz mládeže, ale náckové pořád vesele můžou chodit do ulic a blábolit ty svoje šílenosti. Proč? To se jich tak bojíme?
Nicméně, nejsem žádný peudohumanistický ochránce lidských práv. Přijde mi, že takoví nemají ani páru jaké to je bydlet vedle nepřizpůsobivých obyvatel (a to nemusí být vždycky Cikáni, i když v naší zemi převládají-to je prostě fakt) a umím si představit, že situace v Janově je asi neúnosná, když DS přišli podpořit i běžní občané. Jistě jste slyšeli o tom jak exstarosta našeho města Vsetína Čunek vystěhoval Cikány, kteří NEPLATILI nájem za město z polorozpadlého pavlačáku, který by byl dále neobyvatelný do luxusních pěkných buněk s hezkým vybavením. Je někdo takový rasista jak hned začali křičet pseudoochránci lidských práv??? Mohl je klidně vyhodit na ulici, vždyť ani neplatili nájem! (Btw, těch pár rodin, co platilo dostalo nové velké byty v centru!). Dalším problémem bylo, že pavlačák stál hned vedle polikliniky a nemocnice, takže nemocní lidé, kteří třeba musí chodit po doktorech často se museli potýkat s obtěžujícími dětmi, poničenými auty, které zde zaparkovali nehledě na křik, zpěv i hádky do pozdních nočních hodin což jistě není příjemné prostředí pro pacienty v nemocnici!
Jsem pro sociální stát, ale ne pro takový, který zvýhodňuje nepřizpůsobivé obyvatele, kteří nemají zájem pracovat, pořídí si 10 dětí a dostanu vysoké dávky, zatímco absolventi SŠ a VŠ musí pracovat alespoň rok aby někdy vůbec nějaké dávky dostali, nehledě na směšnou výši mateřské, důchodu apod. To je problém, který by se měl řešit. Na druhou stranu měli bychom se snažit dávat i Cikánům rovné příležitosti-nevěřím tomu, že ti, kteří chtějí studovat nebo pracovat nejsou diskriminováni. Také jejich děti by se neměly AUTOMATICKY dávat do zvláštních škol-o kolik chytrých a šikovných Cikánů jsme už přišli jen proto, že neměli ani možnost něco dokázat?
Nic se ale nevyřeší když banda nácků vezme baseballky a zápalné lahve a jde "demonstrovat". Násilí plodí násilí. Náckové ještě nikdy nic nevyřešili-proto raději (samozřejmě nejlépe slušný a inteligentní) Cikán než nácek.

Velmi zajímavý článek zde:
michalmaly.blog.idnes.cz/c/57168/Vypichni-ty-bily-svini-oci-Aneb-rasismus-v-Cechach.html

Zpět na hlavní stranu blogu

Moderované komentáře

RE: Raději Cikán než nácek kolousek 26. 11. 2008 - 22:58
RE: Raději Cikán než nácek fallen angel 27. 11. 2008 - 22:03