"Legalizace" po česku

19. listopad 2013 | 22.21 | rubrika: LeLe

Aneb naše země je vážně v mnoha ohledech Absurdistán a legalizace pěstování konopí pro léčebné účely a jeho používání potřebnými není výjimkou. Ačkoli léčba konopím je už přes půl roku legální, zatím žádnou změnu nevidíme. Ba naopak, nedávno policisté z protidrogové jednotky vtrhli do českých growshopů (obchodů, které podávají sortiment spojený s konopím), obvinili několik desítek lidí a pro jistotu zabavili i veškeré *nebezpečné* zboží, které lze (mimo jiné!) použít k vypěstování marihuany jako hnojiva, konvice,  UV lampy apod.

Bílí proti zeleným

19. duben 2012 | 19.48 | rubrika: LeLe

Noenacisté jsou známí svým bojem proti drogám (včetně konopí), i když někteří berou pervitin nebo s ním obchodují (ale to asi nevadí, když to má bílou barvu :-D) a hlavně většina z nich jsou vychlastané mozky, což dokládá i tento roztomilý anonymní dopis Václavu Linkovovi, který kdysi v Brně pořádal demonstrace za legalizaci konopí.

Příběh pana Majzlíka a jeho dcery

29. březen 2012 | 22.27 | rubrika: LeLe

Na internetu je hodně příběhů lidí, kterým konopí pomohlo od bolestí, jenž provázejí vážné nemoci a celkově zlepšilo jejich fyzický i psychický stav, ale i přesto jsou státem stále perzekuováni. Vybírám z nich příběh Zdeňka Majzlíka, jehož dcera trpí roztroušenou sklerózou. Souhlasím se vším, co napsal a držím palce, aby nemocným lidem bylo co nejdříve povoleno užívat přírodní látku, která jim pomáhá a necpat do sebe jen chemii, kterou nám vnucuje farmaceutické lobby.

Blýská se na zelenější časy?

16. září 2011 | 11.58 | rubrika: LeLe

hemp1Ministerstvo zdravotnictví se po letech peticí, žádostí a happeningů konečně rozhodlo změnit zákon, podle nějž by bylo možné konopí využívat legálně pro léčbu pacientů. Sami pacienti si to už dlouho přejí a doufejme, že to projde a babičky, dědečci a nemocní lidé, kterým konopí ulevuje, konečně nebudou kriminalizováni a nebudou si muset konopí obstarávat na černém trhu nebo doufat, že jim na dvorek nenaběhne policejní komando. Konopné výtažky nebo masti apod.pomáhají u spousty nemocí-roztroušené sklerózy, Parkinsona, rakoviny (konopí významně ulevuje při nevolnostech a nechutenství z chemoterapie) a dalších.

žádné komentáře | přidat komentář | přečteno: 110x

Petice za léčebné konopí

25. srpen 2011 | 22.49 | rubrika: LeLe

Každý rok vzniká petice za legalizaci konopí pro LÉČEBNÉ ÚČELY (nikoli pro dealery, kteří by ho pak vesele prodávali 14letým dětem) na kterou však zatím vláda, která si mastí kapsy z daní za jiné, podle mě více nebezpečné, ale legální drogy jako alkohol a cigarety, nereguje. Každopádně určitě má cenu zkoušet to dál a letos můžete petici podepsat např.na stránce www.lecebnekonopi.cz/. Letošní petici zatím podepsalo 4709 lidí, z toho jsou zde i psychologové, psychoterapeuti, zdravotní  sestry a porodní asistentky, sociální pracovníci, vedoucí terénního programu pro uživatele drog, lékaři, sporrtovní trenéři, tedy lidé, kteří evidentně žádné prohulené mozky, jak si někdo může myslet, nebudou ;-)

žádné komentáře | přidat komentář

Konopné pašije

11. srpen 2011 | 19.38 | rubrika: LeLe

medicalmarijuanainsideČes.dokument, 2010. Režie: Oliver Malina Morgenstern.

Tento rok starý 40minutový dokument upozorňuje na problematiku pěstování konopí pro nemocné lidi v ČR. Občanské sdružení Konopí je lék (KJL) získalo od státu oprávnění k zacházení s léčivým konopím. Přesto každý rok vtrhne na pozemky manželů Dvořákových v Ospělově na Prostějovsku policejní komando, které všechnu úrodu zabaví, navíc jsou manželé už několik let popotahováni po soudech. A to i přesto, že vše mají ošetřené, aby nedošlo k žádnému zneužití-jimi vypěstované rostliny jsou určeny jen pro onkologické a jinak vážně nemocné pacienty, kteří musí mít lékařskou zprávu, vypnit dotazník apod.

komentáře (1) | přidat komentář | přečteno: 139x

Konopí a rakovina

21. březen 2011 | 22.30 | rubrika: LeLe

leleChemoterapie. Slovo, které se vám vybaví, když se mluví o rakovině, jakožto jeden z nejčastějších postupů její léčby. Bohužel na rakovinu stále neexistuje účinný ŠETRNÝ lék-a pokud ano, tak není legální a lidé ho musí užívat potají, jinak by mohli být hnáni před soud. Pár faktů o chemoterapii: Chemoterapie je jedna z nejdůležitějších léčebných metod pro rakovinu, které byly v posledních několika desetiletích vyvinuty. Chemoterapeutické látky podávané nitrožilně jednou za několik týdnů patří mezi nejsilnější a nejtoxičtější chemikálie použité v lékařství. Když postihnou rakovinné buňky, umrtví také zdravé buňky těla a tím vyvolávají krajně nepříjemné a nebezpečné vedlejší účinky. Chemoterapeutické látky mohou způsobit hluchotu, selhání ledvin, krvácení a podlitiny, oslabení imunitního systému, zjizvení kůže, ztrátu vlasů, nauseu, zvracení a poruchy srdečního svalu. Mohou vyvolat i jiný druh rakoviny, i když potlačily původní chorobu.

komentáře (4) | přidat komentář | přečteno: 1.558x

Proč je THC tak kriminalizováno?

16. prosinec 2010 | 23.08 | rubrika: LeLe

SuperStock_1815-42285I v dnešní době, kdy jsou prokázány léčebné účinky konopí na nemocné lidi, je marihuana stále, jak všichni víme, téměř hystericky kriminalizována, s jejími pěstiteli (včetně těch, kteří ji prokazatelně a s povolením pěstují jen pro léčebné účely a dávají jen lidem na doporučení lékaře jako Dušan Dvořák) a uživateli (jako Bushka Bryndová) je zacházeno jako se zločinci, byť jsou to často akademicky vzdělaní lidé a legalizace je v nedohlednu. Co ale za tím stojí? Největším důvodem je určitě lobby farmaceutických firem ve kterých se točí nepředstavitelné množství peněz. Do toho hodlá EU zpřísnit prodej PŘÍRODNÍCH bylin, které lidé užívají už tisíce let-proč asi? Proto, že z chemie plyne mnohem víc zlaťáků? Stejně jako z cigaret-smrtící droga, která samozřejmě žádné léčebné účinky nemá, ale je zdaněna, tudíž hodně penízků do státních kasiček a může se prodávat komukoli svobodně. Není to silný důkaz toho, že těm v úřadech (jak politických tak farmaceutických) jde o peníze víc než o blaho a zdraví lidí?

komentáře (1) | přidat komentář | přečteno: 115x

Úvod do rubriky

11. listopad 2010 | 21.20 | rubrika: LeLe

konMyslím si, že tohle téma si na mém blogu zaslouží i samostatnou rubriku. Název je podle sloganu LEtos LEgalizujeme (což v téhle zemi, kde se za marihuanu tahají po soudech i důchodci asi bohužel ještě dlouho nebude pravda). Chtěla bych zde informovat o léčebných účincích, tragikomických procesech s pěstiteli, naprosté demagogii politiků a kriminalistů, zajímavostech o konopí, událostech ohledně legalizace apod. Chtěla bych, aby se lidé nedívali na všechny uživatele a pěstitele konopí jako na feťáky a dealery. Já osobně jsem nikdy nezačala hulit pravidelně a nevyžaduju to a samozřejmě je lepší žít úplně bez omamných látek. Ale konopí rozhodně léčebné účinky má (většinou prostřednictvím výtažků, mastí, tinktur apod.-hulení je na něm to poslední a nemocní lidé si fakt nebalí pět jointů za den, aspoň myslím :-D).