Vítejte v Czechii 2017

6. leden 2017 | 21.22 | rubrika: Svět internetu

a0cfd6e9-7af9-405e-9f09-c7f4adPamatuju si už odmala, jak nám do schránek chodily letáky a módní katalogy (třeba Quelle, existuje to vůbec ještě?), ve kterých byli černošští modelové. HM, Ikea, Takko, všechny možné nadnárodní řetězce používají v katalozích a letácích fotky modelů různých ras. Ale jen v Czechii (tento náš nový název používám ironicky, protože tohle opravdu není ČR, ve které jsem vyrůstala) teď černošský model v letáku Lidlu způsobil téměř povstání. Proboha, lidi, jste (jsme) ještě vůbec normální? Kam až to šílenství zajde?

Internet je mocná věcička

29. říjen 2016 | 23.08 | rubrika: Svět internetu

A také dobrý sluha, ale zlý pán. Vezměme si příklad současného dění kolem ne/vyznamenání pana Jiřího Bradyho. Kromě ohromné podpory, která se mu dostala, se setkávám i s názory "v životě jsem o něm neslyšel, co udělal tak zásadního, aby dostával vyznamenání? Holocaust přežilo víc lidí, než jen on..." Pardon, ale vyznamenání se fakt neudělují podle toho, jestli o dotyčném Lojza z Horní Dolní někdy slyšel nebo ne a především, tento argument není v dnešní době validní. I kdybychom o někom nikdy neslyšeli, můžeme si prakticky kohokoli vygooglit. Tak se třeba hned dozvíme, že pan Brady kromě toho, že přežil Terezín a Osvětim, je ústřední postavou knihy Hanin kufřík, která vznikla na základě jeho vzpomínek na jeho sestru Hanu, která takové štěstí neměla. Kniha byla dokonce před pár lety i zfilmována.

Co to znamená SEO a proč je užitečné

22. leden 2013 | 21.49 | rubrika: Svět internetu

Každý uživatel internetu se s těmito třemi písmenky určitě už někdy setkal. Co vlastně znamenají a pro koho a k čemu je SEO dobré?
Zkratka pochází z anglického Search Engine Optimalization (tedy nástroj optimalizace pro vyhledávače) a pracuje s webovými stránkami. Stručně řečeno, cílem je, aby vaše webová stránka (e-shop, stránky vaší firmy apod.) dosáhla díky této optimalizaci lepší pozici při vyhledávání na různých vyhledávačích (Google, Seznam, Bing, Jyxo...) a přilákala více návštěvníků, navíc přesně těch, kteří na vašich webových stránkách najdou to, co hledali ve vyhledávači. Je to vlastně internetový marketing.
SEO tak pracuje mj. s klíčovými slovy (specifická slova pro vyhledávání, např. ta, která nejlépe vystihují podstatu vašeho podnikání), zpětnými odkazy (smyslem je nasměrovat uživatele na konkrétní webovou stránku z jiné) a linkbuildingem (umisťování zpětných odkazů na tematická diskuzní fóra, partnerské stránky, do katalogů, v PR článcích), pagerankem (hodnocení důležitosti stránek, vypočítává se z počtu odkazů, které na ni vedou i podle hodnocení odkazujících stránek) a nabízí celkovou analýzu vašeho webu, návštěvnosti, použitelnosti apod.
Majitelé stránek často pro zajištění efektivní SEO optimalizace vyhledávají profesionální služby. Jednou z nich je společnost SEO Expert a.s., která podnikateli pomůže s veškerou problematikou internetového marketingu. Ve spolupráci s majitelem webové stránky zajistí již výše zmíněné analýzy webu, copywriting (tvorba reklamních textů), registraci do katalogů (databáze odkazů z různých oblastí), tvorbu tzv. microsites (speciální malé weby, které jsou doplňkem vaší hlavní stránky, rovněž je to nástroj marketingu), uživatelské testování (jak se na vašem webu chovají reální návštěvníci) a mnoho dalšího.

žádné komentáře | přidat komentář | přečteno: 148x

Křišťálová lupa 2012

30. listopad 2012 | 21.16 | rubrika: Svět internetu

Tak známe letošní výsledky Křišťálové lupy. Vyjádřím se jen ke kategoriím One (wo)man show a Zpravodajství, protože další weby, popř. lidi moc neznám (kromě Olgy Biernátové, revoluční knihovnice a mj. také členky skvělé vsetínské kapelky The Kitchen ). Všechny výsledky zde.

Internetové petice

17. září 2012 | 22.21 | rubrika: Svět internetu

Ne každý si může dovolit adoptovat zvířátko, sponzorovat chudé děti nebo jet pracovat do zemí třetího světa jako dobrovolník. Pomoci se ale dá i úplně jednoduše-třeba podpisem internetové petice. Je jich sice spousta a může nás napadnout, jestli se každá dostane na příslušná místa nebo jestli to má vůbec smysl, ale na druhou stranu nic za to nedáte a ti proti kterým jsou petice mířeny aspoň uvidí, že svět k jejich zločinům není lhostejný a to je hodně.

komentáře (2) | přidat komentář | přečteno: 103x

Zajímavé facebookové stránky

6. květen 2012 | 22.59 | rubrika: Svět internetu

checkmeV dnešní době má skoro každá webovka i svou fanpage na FB. Někoho to rozčiluje, ale mně, jelikož FB používám, to přijde užitečné, novinky z konkrétní webovky mám tak dohromady na jedné stránce a jsem v obraze. O nejzajímavější z nich se s vámi dnes podělím.

Duchovno

Pohlazení duše www.facebook.com/PohlazeniDuse
Probuzení *2012*-Awakening *2012* 
www.facebook.com/pages/Probuzen%C3%AD-2012-Awakening-2012-/331005513586287

Optimistické stránky plné krásných obrázků, citátů a zamyšlení.

žádné komentáře | přidat komentář | přečteno: 181x

Sbohem, svobodný internete?!

1. únor 2012 | 22.20 | rubrika: Svět internetu

actaDobrý den, celní kontrola, předložte prosím paměťová média a notebooky ke kontrole. Prosím? Ano, jistě, i mp3 přehrávače. V tom fotoaparátu není paměťová karta? No, ale tu musíte přece předložit taky pane, tak sem s ní. Ta hudba v tom přehrávači je vašim dílem? Ne? Pak je to ale nelegální kopie! Prosím? Že jste ji legálně nakoupil a vytvořil zálohu do mp3? A máte tedy s sebou originální nosič? Ne? Tak alespoň potvrzení o legálním nabytí? Ne? Ale to musíte mít s sebou! Ale nás přece nezajímá, že faktury na dovolenou netaháte s sebou. Ne, nás nezajímá, že jsme na hraničním přechodu 2000 km od domova. Budete nám muset dokázat, že jste tyto materiály legálně nabyl. Nebo nám tady podepište doznání, OSA vám vyměří doplatky autorům a pošle vám poštou složenku. Odhad? No pane, máte tady 40 alb 15ti různých interpretů, to by mohlo být kolem 40-ti tisíc i s penálema. Prosím? Nezaplatíte? Chlapi, cuká se, berte ho. Jo, i tu ženskou a děti, co jsou s ním. (Zdroj: FB)

komentáře (9) | přidat komentář | přečteno: 134x

NWOO-nebezpečná "sekta"? a další šílenosti

23. prosinec 2011 | 20.00 | rubrika: Svět internetu

New World Order Opposition (NWOO), tedy opozice proti tzv.Novému řádu, ve kterém údajmě žijeme, sdružuje lidi, kteří vymýšlejí ty nejvtipnější konspirační teorie. Počínaje ohraným "všemu a všem vládnou ilumináti, židobolševici a zednáři", přes to, že ve skutečnosti žijeme v dutozemi a vesmír je jen nakreslený na jejích stěnách, konče tím, že vlivní politici a podnikatelé si kupují pozemky na Měsíci, aby na něj mohli co nejdříve odletět (tak to budou první, vzhledem k tomu, že USA na Měsíci dokonce ani nebyly!).
Teď mají na internetu zas rej. Jistě víte, co tím myslím.

Linux

29. srpen 2011 | 22.31 | rubrika: Svět internetu

PKA3d63ee_linux20Název Linux původně označoval pouze jádro operačního systému (OS), ale brzy byl název (odvozeno od finského programátora Linuse Torvaldse, který začal vyvíjet jádro Linuxu přesně před 20 lety jako svůj koníček a slova Unix-více o něm třeba na cs.wikipedia.org/wiki/Unix ) zevšeobecněn a vztažen na celý operační systém skládající se z jádra Linux a OS GNU. Historie Linuxu však sahá až do roku 1983, kdy Richard Stallman založil projekt svobodného operačního systému GNU. Ten je v současnosti základní částí většiny linuxových systémů.
Linux je volně šiřitelný, svobodný software, tzn.nemusí se třeba narozdíl od Windows platit a kupovat přímo s PC, aby byl legální a dá se snadno nainstalovat třeba z CD. Aby na PC fungoval, je nutné doplnit jádro o další programy, základ tvoří malé programy (utility) a dále aplikace volně sehnatelné na internetu (open source).

komentáře (4) | přidat komentář | přečteno: 124x