Pracovní zápřah

24. únor 2017 | 22.59 | rubrika: Aktuálně

Tak, a po chvilkovém "zmrtvýchvstání" už jsem zase víc než měsíc nenapsala kromě jednoho článku nic. Akorát, že předchozí pauza nebyla způsobena ztrátou času, nýbrž inspirace a tím, že jsem řešila v životě takové sra*ky, že se mi s nimi ani nechtělo svěřovat. Teď jsem na tom mnohem lépe, ale je to vykoupeno tím, že než si zvyknu na dojíždění (nebo než aspoň bude ráno i večer světlo), tak jsem ráda, že večer přijdu domů, proklikám FB (ne, že bych byla takový závislák, ale mám tam vlastně i všechno zpravodajství, píšu si s přítelem a diskuzní fóra, kde jsem dřív trávila hodně času mě už nebaví, protože jsem trochu jinde než ostatní členové), zkontroluju mail, přečtu pár stránek knížky v posteli (se čtením je to naštěstí ok, v autobuse toho přečtu dost) a jdu spát třeba i v 10 (doteď pro mě byla normální půlnoc až 2 ráno, ehm). A o víkendu ještě pořád píšu články jako brigádu/přivýdělek, takže pak už nezbývá síla psát romány i na blog.

Aktualitky za tento měsíc 60

21. leden 2017 | 22.25 | rubrika: Aktuálně

selene1Co poslouchám: Pustila jsem si pár písniček z Pulp Fiction a chytla mě z toho nostalgická nálada. Teď nevím, jestli to tak vidím jen já, třeba mi něco uniklo, ale točí se ještě vůbec filmy a hudba, co by vyjadřovaly celou jednu dekádu? Třeba 90s=Pulp Fiction, Trainspotting, Smells Like Teen Spirit...80s=Hříšný tanec, Thriller...a tak dál do minulosti, ale co třeba 2000-2010? Nebo 2011-2020? Existuje vůbec něco takového?

Pohovory, pohovory, pohovory, Vánoce

24. prosinec 2016 | 21.45 | rubrika: Aktuálně

vrlVzhledem k tomu, že jsem za tenhle měsíc (resp. poslední 3 týdny) měla asi 10 povorů (radši to ani nepočítám, aby mě z toho neobcházela hrůza ještě víc), tak už mi zas nějak nezbývala energie něco napsat. Co by taky člověk psal, když mu po každém napsali nebo zavolali, děkujeme za účast, ale vybrali jsme jiného kandidáta. Takže když mi přišel mail z jednoho hotelu na pozici recepční, že můj test z angličtiny byl nejlepší (to by mě teda zajímalo, jak na tom byli s angličtinou ostatní uchazeči, protože jsem tam psala úplné bláboly, o gramatice-někdy zjišťuju, že si nemapatuju ani poučky, co se berou někdy na základce-nemluvě) a že jsem tedy prvním vhodným kandidátem (ale dají definitivně vědět až v lednu), tak jsem si to musela přečíst 3x, jestli nemám vidiny.

(Ne)zábavné historky z ÚP a pohovorů 2

21. listopad 2016 | 23.17 | rubrika: Aktuálně

Začínám se obávat, že mně než něco vyjde, tak články na toto téma budou mít ještě hodně pokračování Rolling Eyes Zase mám pár čerstvých (ne)zábavných zážitků. Zaměstnavatelé na pohovorech často říkají, že s prací není problém, problém je s lidmi. Především s těmi nespolehlivými. Samozřejmě je mi jasné, že spousta lidí na hledání práce vlastně kašle, pokud si domluví pohovor tak ani bez omluvy nakonec nepřijdou a dokonce se často stává, že nepřijdou ani první den do práce, když už byli přijati a vůbec o sobě nedají vědět. Ale já, zase z té druhé strany, zas nějak podezřele často narážím na "nespolehlivé" zaměstnavatele.

Aktualitky za tento měsíc 59

14. listopad 2013 | 19.51 | rubrika: Aktuálně

9gagCo poslouchám: Momentálně diskografii Abney Park, zatím mě nejvíc zaujalo album Lost Horizons.

Co čtu: Z knihovny mě tu čeká mix detektivek a historických románů, takže teď spíše oddechovky.

Co sleduju: Občas si teď pouštím středeční filmy na Seznamu, takže v poslední době asi po sté Musíme si pomáhat, po několikáté Kouř a včera konečně Proč? (Langmajer a Landa jaký ucha a Dejdar totální záporák...a vlaky u nás pořád stejný :-D Nemyslím tak zdemolovaný, ale vzhledově). Zítra asi něco napíšu o Atlasu mraků, který jsem shlédla krátce po dočtení knižní předlohy a jako film se mi líbil ještě o jednu hvězdičku víc.

žádné komentáře | přidat komentář | přečteno: 75x

Aktualitky za tento měsíc 58

15. říjen 2013 | 20.51 | rubrika: Aktuálně

155721_10200358391301098_45001Co poslouchám: Dokončila jsem diskografii Bauhaus a teď nevím, co dalšího, asi Prago Union :-) A slíbila jsem jednomu z mých nejlepších přátel, že sem dám odkaz na jeho krásné (jak já říkám-EPIC) skladby na SoundCloudu, takže tady :-)

Co čtu: Viz rámeček O mně vpravo nahoře. Fucking Berlin jsem dočetla dnes a vůbec nenadchlo, nedoporučuju (viz můj komentář na ČBDB). Teď asi zkusím Atlas mraků, film jsem ještě neviděla.

Co sleduju: S trapným zpožděním jsem dokončila 6. sérii TBBT a začínám 3. GoT (ale kromě Tance s draky, který mám rezervovaný v knihovně, jsem četla už všechny knížky ;-) a s ještě trapnějším zpožděním 14 let jsem se předevčírem v noci podívala na Fight Club, protože jsem dostala chuť na Palahniuka a zrovna tuhle knížku u nás v knihovně nemáme.

žádné komentáře | přidat komentář | přečteno: 79x

Aktualitky za tento měsíc 57

30. červenec 2013 | 21.09 | rubrika: Aktuálně

sp1Co poslouchám: Psí vojáky ( :-( ), Mňágu, Kazety a další převážně české depkoidní věci a sem tam si nostalgicky pustím rádio bassdrive.com a vzpomínám na předloňské léto.

Co čtu: Převážně tu teď mám thrillery od Koontze a Kinga a nějaké detektivky...z českých mě naposledy zaujalo Vraťte nám vlasy o perzekucích a restrikcích proti "máničkám" a "vlasatcům" v 60. letech v ČSSR (vážně nikdy nepochopím lidi, co by takové věci chtěli zpět :roll: )

Na co se těším: Nic zvláštního v dohledu. Ještě totiž nevím, jestli půjdu ke státnicím v srpnu nebo v lednu.

Na co se netěším:Až se mi odstěhují další blízcí....už by stačilo :-(

Co mě potěšilo: Mám za sebou poslední zkoušku, ale drtili šíleně

komentáře (4) | přidat komentář | přečteno: 106x

Aktualitky za tento měsíc 56

3. květen 2013 | 22.24 | rubrika: Aktuálně

art-a-designCo poslouchám: Sólovou diskografii Amandy Palmer a chystám se na další interprety, které chci vidět na RFP (Queens of The Stone Age, Foals, Parov Stelar, Billy Talent, Gogol Bordello, Papa Roach, Dubioza Kolektiv, Klaxons, Čárlíky, Kryštof, Pražský výběr, Pipes and Pints, Boris Carloff, Ohm Square, Sto zvířat, Sunshine, UDG... :-D).

Co čtu: Na východ od ráje, skvělá klasika, ale letos asi už nic nepřekoná Lovce draků od Khaleda Hosseiniho, u kterého jsem měla chuť od začátku do konce brečet, ale bylo to strašně nádherné.

Co sleduju: Naposledy po šílené party kolem 4 ráno naprosto úchylnou Movie 43 (bez hodnocení i komentáře :-D). Kamarád mi doporučil seriál Scrubs, ale nemám čas na nic, ani na GoT a TBBT :(

komentáře (2) | přidat komentář | přečteno: 101x

Aktualitky za tento měsíc 55

1. duben 2013 | 22.45 | rubrika: Aktuálně

zajdaVeselé Velikovánoce!

Co poslouchám: Nový skvělý objev, "gypsy punk" říznutý klezmerem Gogol Bordello :-D

Co čtu: Dočítám Deník Héléne Berr (je to samozřejmě strašně smutné :-( ) a pak asi Goth od Raven Digitalis.

Co sleduju: Během 2 měsíců doma jsem se začala hodně dívat na dokumenty, ať úplně intelektuálně nezakrním :-D Hlavně zvířátka, ale teď jsem se dívala o potopení Titanicu a nedávno mě zaujal třeba Neandrtálský kód.
A už je tady konečně nová série GoT!

Aktualitky za tento měsíc 54

2. březen 2013 | 17.13 | rubrika: Aktuálně

d4e65f65b8_8789126_o2Co poslouchám: Po delší době Bassdrive.com, protože trpím jakousi chronickou únavou (dneska jsem zaspala i oběd, neuvěřitelné!) a to mě nabuzuje :-D A pod vlivem přečtení Konce punku v Helsinkách (recenze zítra) mám chuť na nějaký starý, dobrý, klasický PUNK. Jinak moc neposlouchám, protože repráčky jsou už na odpis, dlouho plánujeme s mamkou složit se na nové, ale pořád nevíme jaké.

Co čtu: Dočetla jsem Kočku, která si hrála na pošťáka z mé oblíbené detektivně-kočičí série od Lilian Jackson Braun a chystám se na islandskou detektivku, Záhada ostrova Flatey (mě ty islandské zas tak moc nebaví, ale nebyla jsem ještě v knihovně a půjčuje mamka, no :-) a hlavně na další reading copy, tentokrát thriller Marka Frosta (spoluautor kultovního seriálu Městečko Twin Peaks :-) Paladinovo proroctví: Probuzení. Samozřejmě bude recenze.

Co sleduju: Teď nic, ale plánuju nějaké oscarové filmy, popř. něco, co mě zaujme při vyhlašování Českých lvů dneska, ať nejsem úplně "out" :-)